« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mielnik: Trzeba pracować na własny rachunek

Mateusz Mielnik
Mateusz Mielnik
(fot. BBTS Bielsko-Biała)

Mateusz Mielnik został nowym szkoleniowcem siatkarzy Energi Ostrołęka. Strefie Siatkówki były szkoleniowiec zespołów z PlusLigi opowiedział o kompletowaniu drużyny i podjęciu nowego wyzwania. Co skłoniło Mateusza Mielnika do przeprowadzki do Ostrołęki?


Skąd decyzja o rozpoczęciu "samodzielnej" działalności jako pierwszy trener? Dlaczego nie został pan w AZS-ie?

- Decyzja o podjęciu samodzielnej pracy jako pierwszy szkoleniowiec rodziła się w mojej głowie już od jakiegoś czasu. Propozycja z Ostrołęki przyszła w dobrym dla mnie momencie, gdyż okazało się, że nie porozumiałem się z zespołem z Katowic, w AZS-ie nie było dla mnie miejsca, więc zostałem bez klubu. Po rozmowie z prezesem Nowaczykiem stwierdziłem, że trzeba spróbować i zacząć pracować na własny rachunek.

 

Czy może pan powiedzieć, że w tak młodym wieku wypracował już pan swój styl szkoleniowy, czy też pana sposób prowadzenia teamu z Ostrołęki będzie pokłosiem szkół innych trenerów, z którymi pan kooperował?
- Na wypracowanie takiego stylu potrzebuję trochę czasu, do tego niezbędne jest kilka sezonów. Nigdy nie powiem, że umiem już dużo i będę zadzierał nosa, bo pracowałem w PlusLidze. Jak to powiedział Dominik Kwapisiewicz, siatkówka nie lubi bufonów. Wiem, że czeka mnie dużo pracy, wiem, że muszę się dostosować do poziomu II ligi, poznać zawodników, specyfikę gry na tym poziomie, co pozwoli mi dobrać odpowiedni system do pracy z zespołem. Będę z pewnością czerpał z doświadczeń starszych kolegów, z którymi pracowałem, ale moim obowiązkiem jest poukładać to po swojemu, gdyż każdy pracuje na swoje nazwisko, a powielanie schematów pracy i robienie tego w taki sam sposób może przynieść tylko negatywne efekty. Każdy zespół jest inny, każdy zawodnik jest inny, są różne problemy, więc wypracowanie własnego stylu pracy jest bardzo ważne.Jakie największe wyzwanie czeka pana zespół w nadchodzącym sezonie? Bezpardonowo mierzycie w awans o klasę rozgrywkową wyżej?
- Największym wyzwaniem będzie zbudowanie zespołu. Na dzień dzisiejszy zaczynamy praktycznie od zera. Jest Dominik Zalewski, zawodnik bardzo doświadczony, liczę na jego pomoc. Zdaję sobie sprawę, że moment na organizowanie zawodników jest zły, graczy na rynku już prawie nie ma, więc z tego miejsca chciałbym poprosić o kontakt zainteresowanych siatkarzy, którzy chcieliby kontynuować swoje kariery i uczestniczyć w projekcie Energa Ostrołęka.

 

Cały wywiad z nowym szkoleniowcem biało-czerwonych w Strefie Siatkówki.

Odsłon: 8491
Komentarzy: 2
10:23, 29.07.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Łomacz zagra w Zielonej Górze z Niemcami

Łomacz zagra w Zielonej Górze z Niemcami

To już pewne. Siatkarze reprezentacji Polski w towarzyskim spotkaniu zmierzą się w lipcu z Niemcami. Podopieczni Vitala Heynena po dwóch zgrupowaniach w Spale rywalizować będą w meczach towarzyskich. Właśnie poznali pierwszych rywali i miejsce.

Łomacz zagra w meczach towarzyskich w lipcu

Łomacz zagra w meczach towarzyskich w lipcu

Siatkarze reprezentacji Polski musieli diametralnie zmienić plany i nie zagrają w obecnym sezonie o medale igrzysk olimpijskich w Tokio. Podopieczni trenera Vitala Heynena po dwóch zgrupowaniach mają jednak rozegrać cztery towarzyskie spotkania.

Łomacz: Ten czas może być dla nas bezcenny

Łomacz: Ten czas może być dla nas bezcenny

Siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli wspólne treningi w Spale. W drużynie prowadzonej przez trenera Vitala Heynena nie mogło zabraknąć ostrołęczanina Grzegorza Łomacza. 33-letni siatkarz podkreśla, że to ważny czas dla całej drużyny.

Łomacz rozpoczął walkę o igrzyska w Tokio

Łomacz rozpoczął walkę o igrzyska w Tokio

Grzegorz Łomacz w obecnym sezonie imponował formą w rozgrywkach siatkarskiej Plus Ligi. Z pewnością, gdyby Igrzyska Olimpijskie zostały przeprowadzone w sierpniu to właśnie ostrołęczanin obok Fabiana Drzyzgi pojechałby na najważniejszą imprezę w karierze.

XV Memoriał Arkadiusza Gołasia z nową datą

XV Memoriał Arkadiusza Gołasia z nową datą

XV Memoriał Arkadiusza Gołasia miał zostać rozegrany w dniach 23-25 maja 2020 roku. Ze względu na panujący stan epidemiczny organizator Uczniowski Klub Sportowy Olimp musiał zrezygnować z przeprowadzenia imprezy w tym terminie. Na kiedy zostanie przełożona?

» Wasze komentarze

skutek @ 15:06, 29.07.2016r. IP: *.*.63.144

Niech weźmie chłopaków z Volleya jak nie ma kim grać :)

skutkowa @ 11:21, 30.07.2016r. IP: *.*.225.129

Polechoński na rozegranie, Andrzej Kubeł i Dominik Zalewski na przyjęcie, prezes Zieliński na atak, Werpachowski i drugi Zalewski na środek, Kania na rezerwę i druga liga nasza :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo