« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyścig australijski już w niedzielę. Weź udział

Jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji kolarskich dotarła również do naszego miasta. W ramach "Wakacji z MZOSTiIT" w najbliższą niedzielę na stadionie przy ulicy Witosa będzie miał miejsce wyścig australijski. Zapisz się do rywalizacji już dziś.


Wyścig australijski to jedyna taka konkurencja, w której cały dystans pokona jedynie dwójka kolarzy. Na starcie stanie ich wielu, a zawody będą rozgrywane na kolejnych 400 metrowych okrążeniach. Na finiszu każdego z nich z rywalizacją będzie musiał pożegnać się ostatni zawodnik.

 

To co ciekawe dla kibiców będzie działo się na ostatnich metrach każdego okrążenia, bo żaden z uczestników nie będzie chciał odpaść z dalszej rywalizacji. Warto pamiętać, że aby odnieść zwycięstwo nie można na pierwszych okrążeniach wykorzystać pełni sił, trzeba je umiejętnie rozłożyć aż do ostatniej pętli.


Łubudu

Zawody wystartują już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia o godz. 11.00. Udział w imprezie jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia. W przypadku dużej ilości zgłoszeń odbędą się wyścigi eliminacyjne, a następnie finał. Warto zaznaczyć, że wyścigi australijskie w naszym mieście mają ciekawą historię i cieszyły się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku dużym zainteresowaniem.

 

Dla najlepszych zawodników zostały przewidziane puchary od przewodniczącego rady miasta Ostrołęki Jerzego Grabowskiego, a także medale, koszulki i dyplomy. Zgłoszenia do rywalizacji w na stronie elektronicznezapisy.pl. 

Odsłon: 4712
Komentarzy: 6
09:19, 04.08.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

rower @ 11:39, 04.08.2016r. IP: *.*.192.138

W końcu jakaś impreza rowerowa z rywalizacją na mieście dostępna dla wszystkich.
I do tego bezpłatnie :)

Uczestnik @ 20:45, 04.08.2016r. IP: *.*.91.137

O kolejna impreza na Pikniku Trzeźwościowym, super ;) może przed turniejem rodzin przejedziemy się rowerem? trzeba to przemyśleć.

Wojtek @ 08:10, 05.08.2016r. IP: *.*.2.227

Może być ciekawie - dobra zabawa :)

buba @ 10:50, 06.08.2016r. IP: *.*.55.28

A o której ten wyścig?

do buba @ 21:12, 06.08.2016r. IP: *.*.157.79

W artykule jest napisane o której, w podanym linku też znajdziesz ta informację.
Ale załóżmy ze masz zły dzień.

Start o 11:00
Płyta główna stadionu, przy Witosa.

ja @ 07:51, 09.08.2016r. IP: *.*.227.115

Nie znam dokładnych zasad takiego wyścigu ale wydaje się,że najlepszą taktyką jest ostra jazda od początku, gdy wszyscy jeszcze wolno jadą i wypracowanie przewagi ( najlepiej pełnego okrążenia) a później kontrolowanie wyścigu.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo