« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 27 lutego 2020 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Marta Gawek kolarską mistrzynią Polski XCT

Ostrołęczanka Marta Gawek reprezentująca klub UKS Wygoda Białystok w Chełmie w ramach Maratonów Kresowych wywalczył tytuł mistrzyni Polski amatorów XCT w kategorii młodzik. Trasa wyścigu biegła po bardzo ciekawym terenie przez las w Kimowej Dolinie.


Wyścigi w formule XCT są samodzielną konkurencją MTB związku kolarskiego i są rozgrywane jedynie w czasie wyścigów etapowych. W zeszłym sezonie Marta wygrała klasyfikację generalną cyklu Maratonów Kresowych w kategorii żak. Marta Gawek obecnie jest zawodniczką UKS Wygoda Białystok, ale większość treningów odbywa w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim wraz z zawodnikami KK24h.

 

- Marta od samego początku wykazywała wielką wolę walki, lecz na początku z tatą aby jej zakupił lepszy rower - mówi prezes KK24h Marek Karczewski. Widząc u innych zawodników na wyścigach lepsze maszyny najzwyczajniej mówiła, że będzie się ścigać jak będzie miała prawdziwy kolarski rower i prawdziwy kolarski strój. Tata słowa dotrzymał i Marta w sezonie 2015 zaczęła się ścigać z najlepszymi zawodnikami na wyścigach rangi krajowej.


Esprit

Na początku sezonu 2016 Marta Gawek zmieniła barwy klubowe i zaczęła odnosić sukcesy dla teamu z Białegostoku.
- Marta z zawodów na zawody poprawia swoje wyniki i rywalizuje na równi z najlepszymi zawodniczkami w kraju, w kategorii młodziczka - podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski. - Treningi Marty wyglądają tak, że musi je wykonywać sama (z tatą) lub z dużo starszymi i mocniejszymi zawodnikami, co jak widać wychodzi jej to na dobre.

 

Przykład Marty Gawek może pociągnąć do kolarstwa kolejne zdolne dzieci, które chciałyby spróbować swoich sił w takiej rywalizacji.
- Najprostszą formą dołączenia i spróbowania kolarstwa jest przybycie na wyścig organizowany przez klub - zaznacza prezes KK24h. - Podczas wyścigu można albo złapać bakcyla kolarstwa albo złapać ból nóg i zrezygnować, bo zostają najsilniejsi. Nie prowadzimy specjalnych naborów z prostego powodu ze względu na brak zaplecza finansowego i brak sponsorów. Staramy się jednak zapewnić młodzieży, która do nas wstąpi bezpłatny udział w zawodach oraz bezpłatny dowóz, który otrzymujemy od niezawodnych sponsorów transportu. Rowery młodzież musi zakupić we własnym zakresie.

Odsłon: 5054
Komentarzy: 3
09:22, 04.08.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

kibic @ 11:46, 04.08.2016r. IP: *.*.192.138

BRAWO
Marta
:)

Ja @ 11:53, 04.08.2016r. IP: *.*.128.20

Giga Martuś
Gratki

Wesoło @ 01:28, 05.08.2016r. IP: *.*.170.254

Brawo TY !

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo