« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Marta Gawek kolarską mistrzynią Polski XCT

Ostrołęczanka Marta Gawek reprezentująca klub UKS Wygoda Białystok w Chełmie w ramach Maratonów Kresowych wywalczył tytuł mistrzyni Polski amatorów XCT w kategorii młodzik. Trasa wyścigu biegła po bardzo ciekawym terenie przez las w Kimowej Dolinie.


Wyścigi w formule XCT są samodzielną konkurencją MTB związku kolarskiego i są rozgrywane jedynie w czasie wyścigów etapowych. W zeszłym sezonie Marta wygrała klasyfikację generalną cyklu Maratonów Kresowych w kategorii żak. Marta Gawek obecnie jest zawodniczką UKS Wygoda Białystok, ale większość treningów odbywa w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim wraz z zawodnikami KK24h.

 

- Marta od samego początku wykazywała wielką wolę walki, lecz na początku z tatą aby jej zakupił lepszy rower - mówi prezes KK24h Marek Karczewski. Widząc u innych zawodników na wyścigach lepsze maszyny najzwyczajniej mówiła, że będzie się ścigać jak będzie miała prawdziwy kolarski rower i prawdziwy kolarski strój. Tata słowa dotrzymał i Marta w sezonie 2015 zaczęła się ścigać z najlepszymi zawodnikami na wyścigach rangi krajowej.Na początku sezonu 2016 Marta Gawek zmieniła barwy klubowe i zaczęła odnosić sukcesy dla teamu z Białegostoku.
- Marta z zawodów na zawody poprawia swoje wyniki i rywalizuje na równi z najlepszymi zawodniczkami w kraju, w kategorii młodziczka - podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski. - Treningi Marty wyglądają tak, że musi je wykonywać sama (z tatą) lub z dużo starszymi i mocniejszymi zawodnikami, co jak widać wychodzi jej to na dobre.

 

Przykład Marty Gawek może pociągnąć do kolarstwa kolejne zdolne dzieci, które chciałyby spróbować swoich sił w takiej rywalizacji.
- Najprostszą formą dołączenia i spróbowania kolarstwa jest przybycie na wyścig organizowany przez klub - zaznacza prezes KK24h. - Podczas wyścigu można albo złapać bakcyla kolarstwa albo złapać ból nóg i zrezygnować, bo zostają najsilniejsi. Nie prowadzimy specjalnych naborów z prostego powodu ze względu na brak zaplecza finansowego i brak sponsorów. Staramy się jednak zapewnić młodzieży, która do nas wstąpi bezpłatny udział w zawodach oraz bezpłatny dowóz, który otrzymujemy od niezawodnych sponsorów transportu. Rowery młodzież musi zakupić we własnym zakresie.

Odsłon: 5148
Komentarzy: 3
09:22, 04.08.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

W słoneczną niedzielę kolarze z całego regionu, spragnieni wspólnego treningu, spotkali się aby otworzyć sezon pn. "Ostrołęka w koło". Inicjatorem wydarzenia jest Klub Kolarski 24h. Na starcie pojawiło się piętnastu zawodników.

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

» Wasze komentarze

kibic @ 11:46, 04.08.2016r. IP: *.*.192.138

BRAWO
Marta
:)

Ja @ 11:53, 04.08.2016r. IP: *.*.128.20

Giga Martuś
Gratki

Wesoło @ 01:28, 05.08.2016r. IP: *.*.170.254

Brawo TY !

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo