« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 27 lutego 2020 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Jechanowski nie do zatrzymania (zdjęcia, wideo)

Bartosz Jechanowski w świetnym stylu zwyciężył w wakacyjnym biegu australijskim rozgrywanym na stadionie przy ulicy Witosa. To była z pewnością najciekawsza impreza zorganizowana przez MZOSTiT w ramach wakacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


W zawodach prym wiedli od początku rywalizacji reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h. Zwyciężył Bartosz Jechanowski, który przez 8 km narzucał tempo i starał się zmęczyć bardziej doświadczonych kolegów. Na kolejnych pętlach odpadali kolejni zawodnicy, a na podium starczyło jeszcze miejsca dla Wiesława Kamińskiego i prezesa KK24h Marka Karczewskiego.

 

Tuż za podium znaleźli się Kacper Szabłowski i Arkadiusz Jechanowski, który pożegnali się z rywalizacją po nieznacznych porażkach. W gronie kobiet rywalizacja nie była już tak emocjonująca i zacięta. Najlepsza okazała się Katarzyna Mrówka, a na podium znalazły się jeszcze Maria Kamińska i Jolanta Kolanowska. Tuż za nim znalazły się Edyta Graczyk i Joanna Graczyk.W gronie dzieci zwyciężyli Ola Kowalska i Dominik Niegowski. Zawody organizowane przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej pokazały, że jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy w mieście. Dla najlepszych zawodniczek i zawodników czekały puchary i medale od przewodniczącego rady miasta Ostrołęki Jerzego Grabowskiego.

 

Zobacz zdjęcia:
Wyścig australijski na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce (7.08.2016)

 

Odsłon: 8280
Komentarzy: 6
09:53, 08.08.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

sportowiec @ 08:12, 09.08.2016r. IP: *.*.34.193

Brawa za organizację.
Bardzo dobrze, że ktoś o tym pomyślał.
Obserwowałam i wyglądało to bardzo widowiskowo.
Gdyby tylko rodzice przywieźli swoje dzieci.

kibic @ 09:37, 09.08.2016r. IP: *.*.192.138

Widowisko dobre.
Cały czas wszystko widać jak na meczu, trzymasz kciuki za własnego zawodnika, by nie został ograny na którymś okrążeniu.
A później emocje, kto będzie najszybszy i najsprytniejszy na ostatnim okrążeniu.

info @ 09:42, 09.08.2016r. IP: *.*.48.105

Mam nadzieję, że takich imprez nie zabraknie w przyszłości. Świetna sprawa. A gdyby tak podzielić to po 6 osób, najpierw eliminacje a potem wielki finał. Super.

kibic @ 11:14, 09.08.2016r. IP: *.*.192.138

6 zawodników na każdy wyścig wydaje się odrobinę mało, ale po rozważeniu tematu, gdy tylko jeden zawodnik awansuje, 6-ściu wydaje się bardziej sprawiedliwe.
Przy kilku wyścigach jest większa szansa sprytem wyeliminowania faworyta wyścigu :)

Po wyścigach eliminacyjnych oczywiście potrzebna jest przerwa, by zawodnicy się zregenerowali. Można ten czas wykorzystać na wyścigi dzieci, występ cheerleaderek, krótki mecz na boisku ?


A może, bardziej oryginalnie. Robić imprezę 3 razy do roku w formule podobnej jak żużel, tylko na rowerach ?

do kibic @ 21:54, 09.08.2016r. IP: *.*.34.193

Można robić kilka razy do roku tylko dla kogo?
Czy jest szansa aby dzieci i młodzież uwierzyła w siebie i zechciała zleźć z kanap i zostawiła smartfony ???
Ostatnie badania pokazują, że piętnaście lat temu przeciętne dziecko wisiało na drążku 16 sekund, a teraz 7 !!!
Test Coopera biegają ok 300-400m krócej !!!
itd.
Co trzeba robić aby je wyciągnąć z domów???
Zacząć płacić?
Nie !!! bo kupią sobie kolejne tablety i szlag strzeli imprezę gdzie trzeba się trochę zmęczyć :)
Wina leży tylko i wyłącznie po stronie rodziców !
Zaczyna się od zwolnień z wf-ów i tak już dziecko zostaje wpisane w świat leniuchów.
Można to mnożyć, dzielić i brać do potęgi...

Trudna sprawa nawet dla naukowców :)

kibic @ 08:29, 10.08.2016r. IP: *.*.192.138

Jak będziesz się oglądał na kanapowe dzieci, jak będziesz się oglądał na pozostałych ludzi, którzy robią na świeżym powietrzu rekreacyjnie 100 metrów do i z samochodu, to z takim nastawieniem można się z Tobą zgodzić: nie warto. Najlepiej brać przykład z większości, bo większość ma rację. Trzeba się zapuścić, zostać wiecznie marudnym i roszczeniowym kanapowcem.

Ale ja mówię ze warto.
Robić coś dla 50, 20 nawet dla 10 osób, które tylko chcą.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo