« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Jazda indywidualna na czas w Rzekuniu. Weź udział

Ponad setka kolarzy z różnych zakątków naszego kraju może przystąpi do ósmej już jazdy indywidualnej na czas w Rzekuniu. Z każdym kolejnym dniem na liście pojawiają się kolejne zawodniczki i zawodnicy. Wciąż można się dopisać do listy uczestników.


- W 2010 rokum gdy rozegraliśmy pierwszą czasówkę na 10 km było nas 15 osób - wspomina prezes KK24h Marek Karczewski. - Zwyciężył również Dariusz Regulski z Ostrołęki z czasem blisko 16 minut i 30 sekund. Wyścig był rozgrywany wówczas we wsi Czarnowiec, ale z powodu trakcji kolejowej występującej na trasie czasówki byliśmy zmuszeni do przeniesienia trasy do Rzekunia na ul. Bednarczyka.

 

W roku 2015 na starcie stanęło 82 osoby w wieku od 7 do 78 lat. Zwycięzcą okazał się Jarosław Kobyliński z Makowa Mazowieckiego, który ustanowił rekord trasy z czasem 14:43:00.
- W tym roku za poprawienie rekordu trasy przewidziana jest nagroda finansowa w wysokości 500 zł - informuje prezes KK24h Marek Karczewski. - Najszybsza pani na mecie otrzyma nagrodę w wysokości 200 zł.

 

W 2016 roku impreza z pewnością przejdzie do historii jako rekordowa, bo na liście startowej już znajduje się ponad stu uczestników.
- Liczymy na start ponad stu uczestników, którzy zgłosili się do rywalizacji - dodaje Marek Karczewski. - Przypomnę, że zalecanym rowerem do tego typu konkurencji kolarskiej jest rower szosowy, ale najważniejszy jest kask na głowie i sprawny rower, którym będziemy poruszać się po trasie czasówki.


JBB

Zgłoszenia do zawodów na stronie eletronicznezapisy.pl. Początek imprezy został zaplanowany na godz. 11.00. Uczestnicy wyruszą na trasę w odstępach czasowych 30 sekund lub minuta, w zależności od ilości zgłoszeń. Trasa wyścigu: 10 km (Rzekuń - Drwęcz - Zapieczne, a następnie po nawrocie Zapieczne - Drwęcz - Rzekuń).

 

Sponsorami imprezy są: Gmina Rzekuń, Cuba Libre, JBB, Forma5 Club, Piekarnia Kurpiowska Serafin, aluexpert, Best Office, Pensjonat Wioletta, Pizzeria Da Grasso.

 

Start i meta ubiegłorocznego wyścigu na czas w Rzekuniu

Odsłon: 5226
Komentarzy: 4
08:43, 13.08.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

» Wasze komentarze

super @ 09:59, 13.08.2016r. IP: *.*.122.39

oby tylko pogoda dopisała i będzie świetna impreza.

Magda @ 11:57, 14.08.2016r. IP: *.*.113.33

Świetny pomysł! :-) Gratulacje dla Pana Marka :-)!

EDEK @ 12:50, 14.08.2016r. IP: *.*.255.47

PROSZĘ napisać DATĘ

15SIERPNIA @ 22:16, 14.08.2016r. IP: *.*.228.18

Data od samego początku to 15 sierpnia !

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo