Czwartek, 27 lutego 2020 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Wyścig na czas pełen rekordów (zdjęcia, wideo)

To był niesamowity wyścig na czas w Rzekuniu. Aż trzech zawodników pojechało poniżej rekordu trasy, a czwarty z nich wyrównał ubiegłoroczne osiągnięciem Jarosława Kobylińskiego, który tym razem pojechał sekundę wolniej. Sprawdź, kto w rywalizacji spisał się najlepiej.

Fenomenalnie na trasie zaprezentował się Michał Kostuch z Zamku Kiszewskiego, który na zawody do Rzekunia przyjechał z miejscowości oddalonej od Ostrołęki o ponad 300 km. Dystans 10 km pokonał z czasem 13 minut i 58 sekund. Za swoje osiągnięcie odebrał nagrodę specjalną od sponsora z Cuba Libre.

Drugi na mecie zameldował się Mateusz Górski z Ostrołęki z czasem 14:10, a trzeci Marek Odyniec z Białegostoku - 14:35. Tuż za podium uplasował się Maciej Tarka z Pułtuska - 14:43. Ubiegłoroczny triumfator Jarosław Kobyliński z Makowa Mazowieckiego z wynikiem 14:44 zajął dopiero piąte miejsce. Poniżej 15 minut trasę pokonali także Tomasz Skibko z Białegostoku - 14:48 i Rafał Urban z Dzbenina - 14:57. Najlepsza z kobiet okazała się Zuzanna Siemieniako z Białegostoku - 17:18.

Emocji nie zabrakło również w drugiej kategorii - MTB. W niej również zwyciężył Michał Kostuch, który drugim rowerem pokonał trasę z czasie 16:01. Drugi był Piotr Duda z Zaraszowa Kolonia - 16:09, a podium uzupełnił Jarosław Zysk z Mrągowa - 16:17. W gronie kobiet najlepsza okazała się Dorota Kostuch z Zamku Kiszewskiego z wynikiem 20:57.

W gronie dzieci najlepszy wynik wykręciła Luiza Wawer z Prostek - 19:22. Na drugim miejscu finiszowała Marta Gawek - 19:32, a trzeci w wyścigu open, a zarazem pierwszy w gronie chłopców był Szymon Nosek - 24:00. W wyścigu duża grupa zawodniczek i zawodników ustanowiła swoje rekordy życiowe.

Do rywalizacji w imprezie przystąpiło blisko 130 kolarzy z kilkudziesięciu miejscowości z całego kraju. Sponsorami imprezy byli: Gmina Rzekuń, Cuba Libre, JBB, Forma5 Club, Piekarnia Kurpiowska Serafin, aluexpert, Best Office, Pensjonat Wioletta, Pizzeria Da Grasso. Partnerami medialnymi: Moja-Ostroleka.pl i Telewizja Kablowa Esprit.

Wyścig w ramach Kurpie MTB - jazda indywidualna na czas w Rzekuniu (15.08.2016)