« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Karczewski: Nie spodziewaliśmy się takiego rekordu

Ósma jazda indywidualna na czas w Rzekuniu przeszła do historii. Z pewnością uczestnicy zapamiętają zawody ze względu na świetne wyniki. Aż trzech zawodników pojechało poniżej ubiegłorocznego rekordu, a czwarty z nich wyrównał to dokonanie.


Takich rozstrzygnięć z pewnością chyba nikt się nie spodziewał. Również frekwencja zrobiła wrażenie na organizatorach. W ubiegłym roku w zawodach wzięło udział 67 kolarzy, a w tym roku dwukrotnie więcej.

- Rzeczywiście nie spodziewaliśmy się aż tak znakomitego czasu, chociażby z powodu porywistego wiatru i przelotnego deszczu - podkreśla organizator imprezy Marek Karczewski. - Rzeczą odrębną jest to, że nie znaliśmy możliwości nowego rekordzisty trasy Michała Kostucha, który przybył do nas aż z okolic Kościerzyny. Widocznie sam zawodnik znał swoje możliwości, bo czas na rowerze szosowym 13:58 przy tych warunkach to znakomity rezultat. Dodatkowo Dorota Kostuch - małżonka Michała zwyciężyła wśród pań na rowerze MTB! Pozostali zawodnicy dali z siebie wszystko, lecz okazało się, że na nowego rekordzistę trasy nie było w tym dniu "mocnych". Ubiegłoroczny zwycięzca Jarosław Kobyliński pojechał o sekundę wolniej, niż w 2015 roku, co może dać obraz bardzo trudnych warunków atmosferycznych, w których rywalizowali kolarze.

 

Impreza z roku na rok staje się coraz bardziej rozpoznawalna na kolarskiej mapie kraju i do Rzekunia docierają zawodniczki i zawodnicy z różnych zakątków kraju. Z pewnością w kolejnych latach limit 150 uczestników może nie być wystarczający.
- Cieszymy się, że skromnej promocji imprezy frekwencja z roku na rok rośnie i w tej edycji start 134 zawodniczek i zawodników jest oczywiście rekordowy - zaznacza prezes KK24h. - Po tej edycji zapamiętamy oczywiście miejscowość Zamek Kiszewski z wiadomych względów. Przyjechali walczyć z czasem również zawodnicy z: Białegostoku, Gdańska, Mrągowa, Elbląga, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Legionowa, Łap, Pułtuska, Przasnysza, Radzymina, Warszawy i innych. Z ust zawodników słyszymy, że jest to znakomita kolarska konkurencja i to dla każdego, bo na niezbyt długim odcinku 10 km każdy musi dać z siebie wszystko już od samego startu aż do mety. Widocznie startujący zawodnicy chcą sprawdzić swoją wydolność w indywidualnej walce z czasem, a wielu z nich ma bardzo duże ambicje, aby choć o sekundę poprawić ubiegłoroczny rezultat.Jednocześnie prezes Klubu Kolarskiego 24h nie zdecydował jeszcze, czy w kolejnym sezonie wzrośnie limit dla zawodników biorących udział w zawodach.
- Pozostawiamy to pod znakiem zapytania, bo wszystko musimy przemyśleć oraz przeanalizować jak rozwiązać problemy, które zgłaszają zawodnicy - mówi Marek Karczewski. - Należy wspomnieć również, że w pierwszej edycji wręczyliśmy trzy puchary dla zwycięzców. W ósmej edycji tych pucharów było już 36! Widzimy więc, że nie tylko sama frekwencja zawodników rośnie, ale pula nagród z roku na rok również się rozrasta. Myślimy, że również nowa kategoria ojciec+syn i mama+córka przypadły do gustu rodzinom, bo i tu rywalizacja była zacięta. Nie jest to zbyt popularna kategoria w kolarstwie, ale my lubimy ubarwiać naszą imprezę ciekawymi rozwiązaniami.

 

Wyścigi kolarskie to jednak głównie imprezy MTB, a najbliższa impreza już 28 sierpnia w Dąbrówce. Część zawodników już zaciera ręce na tę rywalizację, a trasa wyścigu będzie niezwykle wymagająca.
- Nasz klubowicz, twórca trasy Paweł Niedbała z Dąbrówki powiedział, że "na trasie nie ma czasu na wyjęcie bidonu!" - mówi Marek Karczewski. - Trasa MTB będzie wiodła po duktach leśnych Nadleśnictwa Ostrołęka - Leśnictwa Dąbrówka. Znakomita współpraca naszego klubu z Lasami Państwowymi ma ogromny wpływ na sukces imprezy. Leśnicy są nam bardzo przychylni i zawsze z dużym zaangażowaniem pomagają doprowadzić trasy do przejezdności dla zawodników. W Dąbrówce zawodnicy będą rywalizować o puchary i nagrody rzeczowe starosty Stanisława Kubła, dzięki finansowaniu imprezy przez powiat ostrołęcki. Wójt Lelisa Stefan Prusik ufundował nagrody i pucharu dla najszybszych mieszkańców z terenu gminy. Oficjalny objazd trasy wyścigu w niedzielę, 21 sierpnia - zbiórka o godz. 11.00 przy Remizie OSP w Dąbrówce.

 

Poza imprezami w powiecie ostrołęckim uczestnicy rywalizować będą nadal w krajowych wyścigach MTB i szosowych.
- W każdym sezonie interesuje nas rywalizacja w krajowych wyścigach MTB i szosowych - zaznacza prezes KK24h Marek Karczewski. - Nasi zawodnicy przez cały sezon 2016 stali na podium krajowych imprez kolarskich ponad 150 razy. Nie chcemy zakończyć jeszcze tej rywalizacji i do końca października będziemy jeszcze startować w zawodach z cyklu: Kross Road Tour i ŻTC (na szosie), Legia MTB, Maratony Kresowe MTB i Mazury MTB oraz innych. Czy zorganizujemy jeszcze jakąś imprezę? Pytanie jest trudne..., bo jeszcze nie wiemy jaki nowy pomysł się zrodzi.

Odsłon: 6406
Komentarzy: 4
09:24, 17.08.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

fan sportu @ 12:46, 17.08.2016r. IP: *.*.48.237

Brawo Marek, coraz lepiej to wygląda.

Kolarz @ 15:34, 17.08.2016r. IP: *.*.193.70

Co czwartek WIEJSKI SZOSOWY CZWARTEK godz.18 rondo w KURPIESKICH zapraszamy można szybko pośmigać ;-)

KK24h @ 17:07, 17.08.2016r. IP: *.*.13.39

Zapraszamy do Dąbrówki:
wuwuwu ka ka dwadzieścia cztery ha kropka pe el
klikać po prawej stronie logo kurpie mtb i przenosi do zapisów

powiat @ 10:05, 18.08.2016r. IP: *.*.92.169

władze wszystkich gmin powinny organizować właśnie takie sportowe imprezy brawo jeszcze więcej nie piłki noznej na którą jest małe zainteresowanie

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo