« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 11 lipca 2020 r., imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Siatkarskie święto, czyli V Kaman Cup w Ostrołęce

V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Siatkówce rozegrane zostaną w Ostrołęce. Za niespełna dwa tygodnie do naszego miasta zjadą najlepsi siatkarscy oldboye nawet z kilkunastu krajów. Z pewnością nie zabraknie ciekawych konfrontacji i dużej dawki emocji dla kibiców.


Organizatorem imprezy zaplanowane w dniach 29 września - 2 października jest Stowarzyszenie Sportowe Kaman Volley, działające we współpracy z prezydentem miasta Ostrołęki Januszem Kotowskim i Przewodniczącym Rady Miasta Ostrołęki Jerzym Grabowskim.

- Organizacji zawodów tej rangi przychylnych jest także wielu przedsiębiorców znanych nie tylko na rynku lokalnym, ale także firm o zasięgu krajowym i międzynarodowym - podkreśla jeden ze współorganizatorów imprezy Zbigniew Obrębski. - Nie do oszacowania jest również praca samych zainteresowanych sportowców, działaczy sportowych i samorządowych.

Ostrołęka to miasto od lat związane z siatkówką. Miasto, które nie jest anonimowe na siatkarskiej mapie Polski. To właśnie z Ostrołęki pochodził tragicznie zmarły - Arkadiusz Gołaś, reprezentant Polski w piłce siatkowej w latach 2001-2005. Obecnie znaną i cenioną postacią siatkarską jest ostrołęczanin - Grzegorz Łomacz. Naszą nadzieją na coraz lepsze wyniki w siatkówce żeńskiej jest reprezentantka kraju Paulina Bałdyga.

- Paulina swoją przygodę z siatkówką zaczynała również w naszym mieście - podkreśla Zbigniew Obrębski. - Nie trzeba przypominać, że w Ostrołęce przez lata wychowało się i dalej wychowuje wiele pokoleń siatkarskich zasilających szeregi drużyn różnego szczebla rozgrywek. Niewątpliwie skala szkolenia młodzieży przekłada się na popularność tego sportu w naszym mieście i regionie. Naturalnie część z tych sportowców kontynuuje swoją siatkarską przygodę już po zakończeniu "kariery" zawodniczej.


JBB

Przykładem takiej kontynuacji jest drużyna Kaman Volley. Niewielu sympatyków tej dyscypliny sportu wie, że zespół ten uznawany za reprezentację Polski w kategorii Masters ma w swoich szeregach również ostrołęczan. Zawodników, którzy po przejściu na sportową emeryturę dalej uprawiają tę dyscyplinę sportu. Dzięki temu godnie reprezentują nie tylko nasze miasto, ale i Polskę na arenie krajowej i międzynarodowej.
- Wybór miasta Ostrołęki na arenę zmagań siatkarskich o zasięgu międzynarodowym nie jest przypadkowy - podkreśla Zbigniew Obrębski.

Ostrołęka gościć będzie ponad trzysta zawodniczek i zawodników z dziesięciu krajów europejskich. Mecze będą odbywać się od piątku, 30 września do soboty 1 października w obiektach Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce tj. w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta 1 oraz hali sportowej przy ul. Partyzantów 3.

 

Kategorie Masters w V Kaman Cup Ostrołęka 2016 tworzyć będą zawodniczki w grupach wiekowych +35 oraz +40, natomiast mężczyzn +40, +45, +50. Wśród wszystkich kategorii są byli profesjonalni zawodnicy i zawodniczki, są też byli reprezentanci swoich krajów oraz amatorzy posiadający duże umiejętności gry w piłkę siatkową. Poprzednie edycje Kaman Cup odbywały się w Kluczborku, dwukrotnie w Kędzierzynie Koźlu oraz w Legnicy.
- W obecnej edycji po raz kolejny w Kaman Cup wystąpi w kategorii +40 zespół Pyrys-Bud z Ostrołęki, który jest aktualnym mistrzem Polski Oldboyów - przypomina Zbigniew Obrębski. - W zawody Kaman Cup angażuje się wiele osób z ostrołęckiego środowiska siatkówki i nie tylko. W czasie turnieju w hali im. Arkadiusza Gołasia ścierać się różne szkoły siatkówki, odmienne kultury i narodowości, różne języki i siatkarskie temperamenty.

Patronat medialny nad zawodami objął portal Moja-Ostroleka.pl. W najbliższych dniach kolejne informacje na temat największej siatkarskiej imprezy w kraju dla oldboyów z silną międzynarodową obsadą.

Odsłon: 5806
Komentarzy: 3
10:26, 19.09.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zagraj w piłkę siatkową

Zagraj w piłkę siatkową

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również piłka siatkowa. Już jutro odbędzie się pierwszy turniej dzikich drużyn. Warto się wybrać do hali im. A. Gołasia i powalczyć o cenne nagrody.

Paulina Bałdyga żegna się z Budowlanymi Łódź

Paulina Bałdyga żegna się z Budowlanymi Łódź

24-letnia wychowanka Nike Ostrołęka Paulina Bałdyga po raz kolejny zmieni barwy klubowe. Po zakończonym sezonie rozgrywająca mająca za sobą powołania do reprezentacji Polski opuszcza Grot Budowlani Łódź. Gdzie zagra w kolejnym sezonie?

Łomacz zagra w Zielonej Górze z Niemcami

Łomacz zagra w Zielonej Górze z Niemcami

To już pewne. Siatkarze reprezentacji Polski w towarzyskim spotkaniu zmierzą się w lipcu z Niemcami. Podopieczni Vitala Heynena po dwóch zgrupowaniach w Spale rywalizować będą w meczach towarzyskich. Właśnie poznali pierwszych rywali i miejsce.

Łomacz zagra w meczach towarzyskich w lipcu

Łomacz zagra w meczach towarzyskich w lipcu

Siatkarze reprezentacji Polski musieli diametralnie zmienić plany i nie zagrają w obecnym sezonie o medale igrzysk olimpijskich w Tokio. Podopieczni trenera Vitala Heynena po dwóch zgrupowaniach mają jednak rozegrać cztery towarzyskie spotkania.

Łomacz: Ten czas może być dla nas bezcenny

Łomacz: Ten czas może być dla nas bezcenny

Siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli wspólne treningi w Spale. W drużynie prowadzonej przez trenera Vitala Heynena nie mogło zabraknąć ostrołęczanina Grzegorza Łomacza. 33-letni siatkarz podkreśla, że to ważny czas dla całej drużyny.

» Wasze komentarze

kibic siatkówki @ 14:22, 19.09.2016r. IP: *.*.50.154

No to szansa na kolejne zwycięstwo w Kaman Cup dla naszych.

Klll @ 15:44, 19.09.2016r. IP: *.*.22.159

Tam gdzie w Ostrołęce pod sport podpinali się lokalni politycy zawsze się to źle kończyło ... Dla sportu oczywiście...

kibic @ 21:08, 19.09.2016r. IP: *.*.171.183

Zbyniu-dobrą robotę robisz!!! Tak trzymaj, a.......My pamiętamy lata 80 i 90+ ..... piękna siatkówka, której początek był w SP nr 1 .....GRATULACJE. Pozdr. Dla całej drużyny: ...Zbyniek-....., Malina, Bodziarz, Pakieł, Zenek L.., i inni, których już nie pamiętam, za co przepraszam.....Wielkie Gratulacje za mistrzostwo Polski w swojej grupie wiekowej
,.....również dla trenera E. Góreckiego

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo