« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Turniej im. Arkadiusza Gołasia po raz jedenasty

Już po raz jedenasty rozegrany został szkolny turniej poświęcony pamięci Arkadiusza Gołasia. Pamięć o uczniu i absolwencie Szkoły Podstawowej nr 7, a obecnie Gimnazjum nr 1, jest ważnym elementem tradycji placówki, w której wychował się reprezentant Polski.


Okazją do wspomnienia zmarłego tragicznie Arkadiusza Gołasia, ostrołęczanina, talentu siatkarskiego, jest coroczny turniej rozegrany w dniu 16 września. Do rywalizacji przystępują wówczas trzyosobowe zespoły dziewcząt i chłopców z klas siatkarskich.

W zawodach zawodniczki i zawodnicy mają możliwość rozwoju własnego talentu, a także poznania nabytych umiejętności.
- Zmaganiom przyświecał duch sportu i rywalizacji, a emocje wśród uczniów były ogromne - podkreślają nauczyciele wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 1.

 

W turnieju udział wzięło osiem trzyosobowych drużyn chłopców oraz osiem trzyosobowych drużyn dziewcząt. W gronie chłopców zwyciężyła drużyna w składzie: Murawski, Pawłowski, Kord, prze zespołem w którym zagrali: Krejszeff, Tusiński, Dymerski: Trzecie miejsce zajęli: Milewski, Wojs, Szewczyk. W gronie dziewcząt najlepszy okazał się zespół: Kosek, Turek, Ambroziak. Drugie miejsce zajęły: Mierzejewska, Woźniak, Orłowska, a na najniższym stopniu podium znalazły się: Lendzioszek, Olk, Trojnar.


Esprit

Po zmaganiach sportowych uczestnicy turnieju wybrali się na cmentarz, aby zapalić znicz, będący symbolem pamięci i modlitwy na śp. Arkadiusza Gołasia. Szersze wspomnienie ostrołęczaninie w naszym serwisie sportowym w materiale To już 11 lat od śmierci Arkadiusza Gołasia.

Odsłon: 4393
Komentarzy: 0
10:14, 22.09.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Łomacz zagra w Zielonej Górze z Niemcami

Łomacz zagra w Zielonej Górze z Niemcami

To już pewne. Siatkarze reprezentacji Polski w towarzyskim spotkaniu zmierzą się w lipcu z Niemcami. Podopieczni Vitala Heynena po dwóch zgrupowaniach w Spale rywalizować będą w meczach towarzyskich. Właśnie poznali pierwszych rywali i miejsce.

Łomacz zagra w meczach towarzyskich w lipcu

Łomacz zagra w meczach towarzyskich w lipcu

Siatkarze reprezentacji Polski musieli diametralnie zmienić plany i nie zagrają w obecnym sezonie o medale igrzysk olimpijskich w Tokio. Podopieczni trenera Vitala Heynena po dwóch zgrupowaniach mają jednak rozegrać cztery towarzyskie spotkania.

Łomacz: Ten czas może być dla nas bezcenny

Łomacz: Ten czas może być dla nas bezcenny

Siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli wspólne treningi w Spale. W drużynie prowadzonej przez trenera Vitala Heynena nie mogło zabraknąć ostrołęczanina Grzegorza Łomacza. 33-letni siatkarz podkreśla, że to ważny czas dla całej drużyny.

Łomacz rozpoczął walkę o igrzyska w Tokio

Łomacz rozpoczął walkę o igrzyska w Tokio

Grzegorz Łomacz w obecnym sezonie imponował formą w rozgrywkach siatkarskiej Plus Ligi. Z pewnością, gdyby Igrzyska Olimpijskie zostały przeprowadzone w sierpniu to właśnie ostrołęczanin obok Fabiana Drzyzgi pojechałby na najważniejszą imprezę w karierze.

XV Memoriał Arkadiusza Gołasia z nową datą

XV Memoriał Arkadiusza Gołasia z nową datą

XV Memoriał Arkadiusza Gołasia miał zostać rozegrany w dniach 23-25 maja 2020 roku. Ze względu na panujący stan epidemiczny organizator Uczniowski Klub Sportowy Olimp musiał zrezygnować z przeprowadzenia imprezy w tym terminie. Na kiedy zostanie przełożona?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo