Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Tuzin medali pływaczek UKS Piątka w Ciechanowie

Bardzo dobry występ na swoim koncie zapisały podopieczne trenerów Andrzeja Pyskły i Adama Kurpiewskiego w pływackich zawodach o puchar prezydenta miasta Ciechanów. Dla ostrołęczanek był to pierwszy start po wakacyjnej przerwie w treningach.

UKS Piątka Ostrołęka reprezentowały: Maria Murawska, Magda Kowalska, Maja Obrębska, Maria Mikas, Martyna Werpachowska, Zosia Pragacz i Natalia Skórzewska. Świetny start w zawodach zanotowała Maria Murawska, która wywalczyła trzy złote medale na dystansach 50 m stylem dowolnym z czasem 27.31 s (rekord życiowy), 50 m stylem motylkowym 29.26 s(rekord życiowy) oraz 50 m stylem grzbietowym - 31.52 s.

- W klasyfikacji punktowej Marysia Murawska została najlepszą pływaczką zawodów, wygrywając z zawodniczkami o cztery lata starszymi - podkreśla trener Andrzej Pyskło. - Tym samym zakwalifikowała się do wyściugu finałowego na 75 m stylem dowolnym, w którym zdobyła srebrny medal przegrywając o zaledwie sześć setnych sekundy. Przypomnę, że Marysia to zawodniczka z rocznika 2003.

Magda Kowalska wywalczyła trzy złote medale na dystansach: 50 m stylem dowolnym z czasem 30.36 s (rekord życiowy), 50 m stylem klasycznym z wynikiem 39.88 s (rekord życiowy) i 50 m stylem motylkowym z czasem 33.41 s.
- W roczniku 2004 Magda Kowalska została najlepszą zawodniczką - podkreśla szkoleniowiec UKS Piątka.

Maria Mikas w zawodach sięgnęła po srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym 29.00 s (rekord życiowy) i brązowy medal na 50 m stylem klasycznym z czasem 43.97 s (rekord życiowy). Na 50 m stylem dowolnym zajęła czwarte miejsce. Martyna Werpachowska w zawodach zdobyła brązowy medal na dystansie 50 m. stylem grzbietowym z czasem 41.67 s.

Najmłodsza zawodniczka Natalia Skórzewska zdobyła medal złoty na dystansie 25 m stylem klasycznym z czasem 25.91 s (rekord życiowy) i srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 22.42 s (rekord życiowy). W klasyfikacji medalowej na 25 klubów UKS Piątka Ostrołęka zajęła czwartą lokatę.