UKS Piątka z medalami w Józefowie i Warszawie

Kolejne bardzo udane występy na swoim koncie zapisali reprezentanci UKS Piątka Ostrołęka. Tym razem podopieczni trenerów Andrzeja Pyskły i Adama Kurpiewskiego wystartowali w zawodach w Józefowie i Warszawie, zdobywając szereg miejsc na podium.

W sumie na konto ostrołęckiego klubu trafiło jedenaście medali - osiem złotych, dwa srebrne i brązowy. Ostrołęczanie ustanowili także nowe rekordy życiowe, a najlepszą pływaczką zawodów w Warszawie została Maria Murawska z Ostrołęki.

Bardzo udanie UKS Piątka zaprezentowała się w IX Grand Prix w Pływaniu o Puchar Sprintu Victorii Józefów. Marysia Murawska zdobyła trzy złote medale na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 28.35 s, 50 m motylkiem z czasem 30.01 s i 50 m klasykiem z czasem 37.07 s.

Magda Kowalska zdobyła dwa złote medale na dystansach - 50 m stylem dowolnym z czasem 30.80 s i 50 m motylkiem z czasem 33.87 s. Maja Obrębska zdobyła złoty medal na dystansie - 50 m stylem grzbietowym z czasem 39.64 s, poprawiając rekord życiowy oraz brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 43.73 s, poprawiając rekord życiowy. Marysia Mikas zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 43.85 s, będącym rekordem życiowym.

W kolejnym starcie pływaczki UKS Piątka Ostrołęka rywalizowały w Festiwalu Sprinterskim na 100-lecie Mokotowa na 50 metrowym basenie Warszawianki w stolicy kraju. Marysia Murawska zdobyła dwa złote medale na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 29.77 s i 50 m stylem dowolnym z czasem 28.25 s.

Magda Kowalska zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 33.38 s, ustanawiając nowy rekord życiowy i zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 31.24 s, również z nowym rekordem życiowym. Marysia Mikas zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem klasycznym z czasem 43.67 s i czternastą pozycję na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,37 s. Na obu dystansach ustanowiła nowe rekordy życiowe.
- W klasyfikacji punktowej 10-14 lat Marysia Murawska została najlepszą pływaczką zawodów. Marysia jest z rocznika 2003 - podkreśla trener UKS Piątka Ostrołęka Andrzej Pyskło.