« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Piątka z medalami w Józefowie i Warszawie

Kolejne bardzo udane występy na swoim koncie zapisali reprezentanci UKS Piątka Ostrołęka. Tym razem podopieczni trenerów Andrzeja Pyskły i Adama Kurpiewskiego wystartowali w zawodach w Józefowie i Warszawie, zdobywając szereg miejsc na podium.


W sumie na konto ostrołęckiego klubu trafiło jedenaście medali - osiem złotych, dwa srebrne i brązowy. Ostrołęczanie ustanowili także nowe rekordy życiowe, a najlepszą pływaczką zawodów w Warszawie została Maria Murawska z Ostrołęki.

 

Bardzo udanie UKS Piątka zaprezentowała się w IX Grand Prix w Pływaniu o Puchar Sprintu Victorii Józefów. Marysia Murawska zdobyła trzy złote medale na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 28.35 s, 50 m motylkiem z czasem 30.01 s i 50 m klasykiem z czasem 37.07 s.

 

Magda Kowalska zdobyła dwa złote medale na dystansach - 50 m stylem dowolnym z czasem 30.80 s i 50 m motylkiem z czasem 33.87 s. Maja Obrębska zdobyła złoty medal na dystansie - 50 m stylem grzbietowym z czasem 39.64 s, poprawiając rekord życiowy oraz brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 43.73 s, poprawiając rekord życiowy. Marysia Mikas zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 43.85 s, będącym rekordem życiowym.W kolejnym starcie pływaczki UKS Piątka Ostrołęka rywalizowały w Festiwalu Sprinterskim na 100-lecie Mokotowa na 50 metrowym basenie Warszawianki w stolicy kraju. Marysia Murawska zdobyła dwa złote medale na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 29.77 s i 50 m stylem dowolnym z czasem 28.25 s.

 

Magda Kowalska zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 33.38 s, ustanawiając nowy rekord życiowy i zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 31.24 s, również z nowym rekordem życiowym. Marysia Mikas zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem klasycznym z czasem 43.67 s i czternastą pozycję na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,37 s. Na obu dystansach ustanowiła nowe rekordy życiowe.
- W klasyfikacji punktowej 10-14 lat Marysia Murawska została najlepszą pływaczką zawodów. Marysia jest z rocznika 2003 - podkreśla trener UKS Piątka Ostrołęka Andrzej Pyskło.

Odsłon: 5235
Komentarzy: 2
10:13, 13.10.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

K.O @ 15:36, 13.10.2016r. IP: *.*.43.159

Tak trzymać dziewczęta ;)

gość @ 21:32, 13.10.2016r. IP: *.*.25.253

Złote dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo