« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Piątka z medalami w Józefowie i Warszawie

Kolejne bardzo udane występy na swoim koncie zapisali reprezentanci UKS Piątka Ostrołęka. Tym razem podopieczni trenerów Andrzeja Pyskły i Adama Kurpiewskiego wystartowali w zawodach w Józefowie i Warszawie, zdobywając szereg miejsc na podium.


W sumie na konto ostrołęckiego klubu trafiło jedenaście medali - osiem złotych, dwa srebrne i brązowy. Ostrołęczanie ustanowili także nowe rekordy życiowe, a najlepszą pływaczką zawodów w Warszawie została Maria Murawska z Ostrołęki.

 

Bardzo udanie UKS Piątka zaprezentowała się w IX Grand Prix w Pływaniu o Puchar Sprintu Victorii Józefów. Marysia Murawska zdobyła trzy złote medale na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 28.35 s, 50 m motylkiem z czasem 30.01 s i 50 m klasykiem z czasem 37.07 s.

 

Magda Kowalska zdobyła dwa złote medale na dystansach - 50 m stylem dowolnym z czasem 30.80 s i 50 m motylkiem z czasem 33.87 s. Maja Obrębska zdobyła złoty medal na dystansie - 50 m stylem grzbietowym z czasem 39.64 s, poprawiając rekord życiowy oraz brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 43.73 s, poprawiając rekord życiowy. Marysia Mikas zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 43.85 s, będącym rekordem życiowym.


JBB

W kolejnym starcie pływaczki UKS Piątka Ostrołęka rywalizowały w Festiwalu Sprinterskim na 100-lecie Mokotowa na 50 metrowym basenie Warszawianki w stolicy kraju. Marysia Murawska zdobyła dwa złote medale na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 29.77 s i 50 m stylem dowolnym z czasem 28.25 s.

 

Magda Kowalska zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 33.38 s, ustanawiając nowy rekord życiowy i zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 31.24 s, również z nowym rekordem życiowym. Marysia Mikas zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem klasycznym z czasem 43.67 s i czternastą pozycję na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,37 s. Na obu dystansach ustanowiła nowe rekordy życiowe.
- W klasyfikacji punktowej 10-14 lat Marysia Murawska została najlepszą pływaczką zawodów. Marysia jest z rocznika 2003 - podkreśla trener UKS Piątka Ostrołęka Andrzej Pyskło.

Odsłon: 5115
Komentarzy: 2
10:13, 13.10.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

K.O @ 15:36, 13.10.2016r. IP: *.*.43.159

Tak trzymać dziewczęta ;)

gość @ 21:32, 13.10.2016r. IP: *.*.25.253

Złote dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo