« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Finał sezonu KK24h w Legia MTB Marathon (zdjęcia)

Dla Klubu Kolarskiego 24h obecny sezon był jednym z najbardziej pracowitych i obfitujących w starty. Reprezentanci klubu w głównej mierze skupili się na startach w cyklu Legia MTB Marathon, który dla miłośników dwóch kółek okazał się bardzo szczęśliwy.


Zawody kolarskie na terenie Mazowsza zakończyły się po dziewiętnastu etapach w Warszawie - Wesołej. Pomimo mało przyjaznych warunków atmosferycznych, reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h finiszowali z dobrymi osiągnięciami.

- Finałowy etap wyścigu w Wesołej był poprowadzony po bardzo interesującym i wymagającym terenie Lasów Warszawskich - relacjonuje prezes KK24h Marek Karczewski. - Początkowo zapowiadająca się płaska trasa po ok. czterech kilometrach stała się krętą i "singlową" aż do mety. Runda miała 10 km, zawodnicy z dystansu Mini pokonywali ją jednokrotnie, Mega trzykrotnie, a Giga czterokrotnie.

 

Wśród mężczyzn rywalizację na dystansie Giga wygrał Mateusz Rejch z ekipy SST Lubcza, przed zawodnikiem Rafako Team MTB – Pawłem Piętą i Michałem Glanz z drużyny AK-SPED. Dobrze spisali się reprezentanci KK24h. Bartosz Jechanowski zajął szóstą lokatę, Wiesław Kamiński był ósmy, a Maciej Karwowski uplasował się na dziewiątej lokacie.

 

Niemniej emocji kibicom przyniosła również rywalizacja na nieco krótszym, bo liczącym 30 kilometrów dystansie Mega. W zmaganiach mężczyzn po złoty medal sięgnął Paweł Baranek z ekipy Monteria Team przed Tomaszem Błońskim i Tomaszem Wojtkowskim, obaj z drużyny Weso-Lucky Wesoła. Dziewiąty w rywalizacji był Arkadiusz Jechanowski z KK24h, tuż za nim dojechał Kacper Szabłowski, trzynasty był Jan Markiewicz, a tuż za nim Mariusz Rynkiewicz. Wszyscy to również kolarze KK24h.Wśród kobiet na identycznym dystansie zwyciężyła Marta Wasiak reprezentująca ekipę Świat Rowerów Racing Team. Drugie miejsce wywalczyła Marta Sarbińska-Kłos. Na trzecim miejscu dojechała zawodniczka TS Meran Otwock – Katarzyna Andrzejczuk. Maria Kamińska z KK24h uplasowała się na czwartej pozycji.

 

Na najkrótszym dystansie Mini o długości 10 kilometrów wśród najmłodszych uczestników zwyciężył Kamil Grabowski przed Kacprem Mockiem, a na czwartym miejscu dojechał do mety Adrian Gąska - wszyscy z KK24h. W rywalizacji dziewcząt na tej samej trasie zwyciężyła

Malwina Krzyczkowska AK-Speed przed Wiktorią Wacławek z drużyny ULKS Józefina. Na najniższym stopniu podium stanęła zaś Marta Gawek z KK24h.
- Po przejechaniu dwóch kilometrów więcej niż rywalki, gdyż po starcie Marta jadąc z najszybszymi chłopcami pomyliła trasę i musiała gonić rywalki aż do mety - starczyło czasu tylko na najniższy stopień podium - mówi prezes KK24h Marek Kraczewski

 

W klasyfikacji generalnej całego cyklu, który w tym roku liczył aż dziewiętnaście edycji, poczynając od miejscowości Laski, a kończąc na ostatnich zawodach w Wesołej najlepszą drużyną na dystansie Giga została ostrołęcka drużyna KK24h.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn na dystansie Giga zwyciężył Tomasz Strzemięczny - Płocki Klub Kolarski przed Pawłem Piętą - Rafako MTB Team i Bartoszem Jechanowskim z KK24h. Znakomite czwarte i piąte miejsca zajęli odpowiednio Wiesław Kamiński i Wiesław Podeszwa z KK24h. Wśród kobiet wygrała Paulina Kazimierska z ekipy Bliska Team Białystok.

 

Podobnie jak na królewskim dystansie Giga także na dystansie Mega najlepszą drużyną została ekipa KK24h. Przedstawiciel Płockiego Klubu Kolarskiego Wiktor Polonis zwyciężył w klasyfikacji generalnej - indywidualnej, a piąte i szóste miejsca zajęli Arkadiusz Jechanowski i Jan Markiewicz z drużyny KK24h. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła natomiast niedzielna triumfatorka w Wesołej - Marta Wasiak ze Świata Rowerów Racing Team przed Marią Kamińską - KK24h.

 

W klasyfikacji generalnej na dystansie Mini najlepszą drużyną została ekipa ULKS Józefina, przed drużyną KK24h. Wśród mężczyzn w kategorii LM1 wygrał Bartosz Grabiński, a tuż za podium stanął Mateusz Lendzioszek z KK24h. W zmaganiach LM2 zwyciężył zaś Piotr Prokopczyk z drużyny LKK Start Tomaszów Mazowiecki, drugie miejsce przypadło Dominikowi Niegowskiemu z KK24h. W kategorii LM3 zwyciężył Kacper Mocek z KK24h, miejsce czwarte zajął Kamil Grabowski, szóste Adrian Gąska - obaj z KK24h.

 

Zobacz zdjęcia:
Kolarze KK24h w Legia MTB Marathon, fot. Pijący_mleko (październik 2016)

Odsłon: 11237
Komentarzy: 0
10:24, 19.10.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo