« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływaczki UKS Piątka z sukcesami w stolicy

Warszawa po raz kolejny okazała się bardzo szczęśliwa dla zawodniczek UKS Piątka Ostrołęka prowadzonych trenerów Andrzeja Pyskłę i Adama Kurpiewskiego. Tym razem ostrołęckie pływaczki z sukcesami startowały na 25-metrowym basenie.


Obiektem zmagań zawodniczek w pierwszej w obecnym sezonie edycji zawodów "Od Młodzika do Olimpijczyka" był basen Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kolejny bardzo dobry start na swoim koncie zapisała Maria Murawska, która wywalczyła dwa złote medale.


Pierwszy na dystansie 100 metrów stylem dowolnym z czasem 59.70 s i 100 m stylem motylkowym z czasem 1:05.70.
- Na drugim dystansie moja podopieczna poprawiła rekord życiowy i tym samym jest to najlepszy czas w tym roku według rankingu europejskiego - zaznacza trener UKS Piątka Ostrołęka Andrzej Pyskło. - Marysia zajęła pierwsze miejsce w roczniku 2003 zdobywając 1194 punkty.

Druga z pływaczek UKS Piątka Ostrołęka - Magda Kowalska zdobyła złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:12.93 i srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:05.94.
- Magda zajęła trzecie miejsce w roczniku 2004 zdobywając 879 punktów - podkreśla trener Andrzej Pyskło.

Reprezentacja UKS Piątka Ostrołęka w zawodach popłynęła w składzie: Maria Murawska, Magda Kowalska, Maja Obrębska, Maria Mikas i Martyna Werpachowska. W klasyfikacji drużynowej na 73 kluby UKS Piątka zajęła wysokie ósme miejsce.

Odsłon: 4452
Komentarzy: 1
08:33, 28.10.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Obi @ 21:07, 28.10.2016r. IP: *.*.44.150

Super, gratulacje, chcemy więcej pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo