« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rekordowe mistrzostwa w pływaniu (zdjęcia, wideo)

Ponad trzysta zawodniczek i zawodników przystąpiło do rywalizacji w V Mistrzostwach Ostrołęki organizowanych przez klub UKS Piątka. W klasyfikacji medalowej z końcowego triumfu cieszyli się gospodarze, którzy zostali wzmocnieni ratownikami WOPR-OS.


Połączona reprezentacja dowodzona przez trenerów Andrzeja Pyskłę, Dariusza Małkowskiego i wywalczyła łącznie osiemnaście medali i zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej. Łupem pływaczek i pływaków UKS Piątka i WOPR-OS padło trzynaście złotych medali, dwa srebrne i trzy brązowe. Co ciekawe aż trzynaście krążków zdobyły dziewczęta.

 

Drugą lokatę w zawodach wywalczyli pływacy z Konstantynowa Łódzkiego, którzy zgarnęli aż czterdzieści medali, ale jedynie dziesięć z najcenniejszego kruszcu. Trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej przypadło reprezentacji UKS Posejdon z Pułtuska, która wywalczyła sześć złotych, sześć srebrnych i siedem brązowych medali.

 

W zawodach z sukcesami walczyły także pływacy m.in. z Nieporętu, Białegostoku, Wyszkowa, Ostrowi Mazowieckiej, Szczytna, Skierniewic, Ciechanowa, Alytusa (Litwa), Sokołowa Podlaskiego, Ciechanowa, Warszawy, Nowego Dworu.

 

W rywalizacji dwa medale, srebro i brąz wywalczyli także reprezentanci UŚKS Ostrołęka, a brązowy medal przypadł Szkole Mistrzostwa Sportowego. Do najlepszych zawodników mistrzostw powrócimy w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.Sponsorem głównym zawodów był Urząd Miasta Ostrołęki. Sponsorem dodatkowymi: Piekarnia Kurpiowska Serafin, JBB w Łysych, Firma Handlowa Lider Jan Fąk i wspólnicy, Studio Red-Film Paweł Kaczmarczyk, Foton Stanisław Kaczmarczyk, Siłownia Power Gym, Sklep Sportowy w Aquarium Dariusz Majkowski, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Smak z Troszyna, Firma Handlowo-Usługowa Łukasz Majewski.

 

Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

 

Zobacz zdjęcia:
V Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu (29.10.2016)

 

Odsłon: 8163
Komentarzy: 4
08:33, 30.10.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

mama @ 17:41, 30.10.2016r. IP: *.*.154.121

Gratulacje dla zawodniczek i zawodników z Ostrołęki !!!

Michał @ 21:42, 30.10.2016r. IP: *.*.44.150

Świetne zawody zostawiam!!!!!!!

gość @ 09:25, 31.10.2016r. IP: *.*.128.44

Gratulacje dla tych suuuper dziewczyn!!!Ciężka praca się opłaca.

Kibic @ 00:42, 01.11.2016r. IP: *.*.171.86

Super zawody , brawo za organizacje , oby wiecej takich imprez w naszym miescie ! :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo