Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Rekordowe mistrzostwa w pływaniu (zdjęcia, wideo)

Ponad trzysta zawodniczek i zawodników przystąpiło do rywalizacji w V Mistrzostwach Ostrołęki organizowanych przez klub UKS Piątka. W klasyfikacji medalowej z końcowego triumfu cieszyli się gospodarze, którzy zostali wzmocnieni ratownikami WOPR-OS.

Połączona reprezentacja dowodzona przez trenerów Andrzeja Pyskłę, Dariusza Małkowskiego i wywalczyła łącznie osiemnaście medali i zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej. Łupem pływaczek i pływaków UKS Piątka i WOPR-OS padło trzynaście złotych medali, dwa srebrne i trzy brązowe. Co ciekawe aż trzynaście krążków zdobyły dziewczęta.

Drugą lokatę w zawodach wywalczyli pływacy z Konstantynowa Łódzkiego, którzy zgarnęli aż czterdzieści medali, ale jedynie dziesięć z najcenniejszego kruszcu. Trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej przypadło reprezentacji UKS Posejdon z Pułtuska, która wywalczyła sześć złotych, sześć srebrnych i siedem brązowych medali.

W zawodach z sukcesami walczyły także pływacy m.in. z Nieporętu, Białegostoku, Wyszkowa, Ostrowi Mazowieckiej, Szczytna, Skierniewic, Ciechanowa, Alytusa (Litwa), Sokołowa Podlaskiego, Ciechanowa, Warszawy, Nowego Dworu.

W rywalizacji dwa medale, srebro i brąz wywalczyli także reprezentanci UŚKS Ostrołęka, a brązowy medal przypadł Szkole Mistrzostwa Sportowego. Do najlepszych zawodników mistrzostw powrócimy w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.

Sponsorem głównym zawodów był Urząd Miasta Ostrołęki. Sponsorem dodatkowymi: Piekarnia Kurpiowska Serafin, JBB w Łysych, Firma Handlowa Lider Jan Fąk i wspólnicy, Studio Red-Film Paweł Kaczmarczyk, Foton Stanisław Kaczmarczyk, Siłownia Power Gym, Sklep Sportowy w Aquarium Dariusz Majkowski, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Smak z Troszyna, Firma Handlowo-Usługowa Łukasz Majewski.

Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

V Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu (29.10.2016)