Czwartek, 21 listopada 2019 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Trzy mecze i trzy zwycięstwa siatkarek Nike

Bardzo udanie rywalizację w rozgrywkach III ligi rozpoczęły seniorki Nike. Po zwycięstwie na inaugurację sezonu przed własną publicznością z UKS Olimp Mińsk Mazowiecki przyszedł czas na dwa wyjazdowe mecze zakończone pełnym sukcesem.

Podopieczne trenera Dariusza Werpachowskiego obecny sezon rozpoczęły od pewnego zwycięstwa nad rywalem z Mińska Mazowieckiego 3:0. W kolejny weekend ostrołęczanki czekały zdecydowanie trudniejsze zadanie, bowiem ostrołęczanki musiały rozegrać dwa wyjazdowe mecze jednego dnia.

Najpierw w niedzielnym poranek stawiły się w Konstancin Jeziornej, gdzie pokonały miejscowy SPS 3:1. W pierwszym secie nieoczekiwanie zwycięstwo odniosły gospodynie 25:23, ale w kolejnych partiach lepsze okazały się nasze dziewczęta, zwyciężając pewnie 25:20, a następnie dwukrotnie do 16.

Kilka godzin później siatkarki Nike przemieściły się do Grodziska Mazowieckiego, gdzie przyszło im rywalizować z miejscową Spartą. Podopieczne trenera Dariusza Werpachowskiego w pierwszym secie odniosły zwycięstwo 25:14, ale w drugiej partii 25:20. W trzecim secie rywalki doszły do głosu i po zaciętej końcówce wygrały 25:23.

W czwartej secie ostrołęckie siatkarki nie pozostały złudzeń rywalkom, kto jest zespołem lepszym. Podopieczne trenera Dariusza Werpachowskiego odniosły zwycięstwo 25:12 i w całym meczu 3:1, zapisując na swoim koncie kolejny komplet punktów.

Nike Ostrołęka do meczów III ligi przystąpiło w składzie: Urszula Iwaniuk, Joanna Sobotka, Monika Gromadzka, Michalina Liszewska, Klaudia Jadczak, Magda Wiszowata, Kamila Kolanowska, Natalia Ossowska, Joanna Rogaska, Natalia Mierzejewska i Klaudia Lendzioszek.

Kolejne spotkanie naszych siatkarek już w czwartek, 3 listopada. W hali ZSZ nr 1 Nike podejmą Esperanto Warszawa. Początek konfrontacji zaplanowany na godz. 19.00.