« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medale WOPR-OS w Grand Prix Polski (zdjęcia)

Dziewięć medali wywalczyli reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka w finałowej edycji zawodów w Grand Prix Polski w Warszawie. Na koncie podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego znalazły się cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale oraz rekordy życiowe.


We wszystkich czterech rundach Grand Prix Polski 2016 rozgrywanych w Rybniku, Rudzie Śląskiej, Ostrołęce i Warszawie reprezentanci WOPR-OS zdobyli w sumie trzydzieści sześć medali. Na koncie naszych ratowników pojawiło się trzynaście złotych, sześć srebrnych i piętnaście brązowych medali).

 

Podczas finałowej rundy 16-letni Hubert Nakielski potwierdził, że z powodzeniem startuje w gronie starszych zawodników. Hubert podczas rundy finałowej zdobył osiem medali (cztery złote, trzy srebrne i brązowy) - relacjonuje trener Dariusza Małkowski. Świetny występ ostrołęczanin zanotował na 200 m z przeszkodami, gdzie z czasem 2:00:18 ustanowił nowy rekord życiowy i okazał się najlepszym zawodnikiem w gronie juniorów i w kategorii open.

- O dużym pechu można powiedzieć podczas startu na dystansie 100 m w płetwach, gdzie Hubert uzyskał czas dający mu dwa kolejne medale - mówi trener Dariusz Małkowski - Niestety sędziowie dopatrzyli się małego błędu technicznego, co skutkowało dyskwalifikacją. W klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski 2016 Hubert Nakielski uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii junior oraz na drugiej lokacie w kategorii open.


JBB

Mateusz Adamowski podczas rundy finałowej zdobył brązowy medal na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 38.52 s i nowym rekordem życiowym oraz trzykrotnie plasował się tuż za podium. W klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski 2016 Mateusz Adamowski uplasował się na czwartym miejscu w kategorii junior młodszy. Karolina Kaczyńska, Kamil Bojarski i Jakub Sznyter mimo ambitnej walki tym razem uplasowali się poza podium.

 

- Wszystkim zawodnikom należą się serdeczne gratulacje za godne reprezentowanie WOPR-OS i miasta Ostrołęka - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Finały Grand Prix Polski nie były jednak ostatnimi zawodami w sezonie 2016. Przed nami jeszcze start w Zimowych Mistrzostwach Polski, które zostaną rozegrane w grudniu w Szczecinie i z których też chcemy przywieźć, jak najlepsze wyniki. Tak więc przed zawodnikami jeszcze ponad miesiąc ciężkich treningów. W mniej komfortowej sytuacji pod względem przygotowań do mistrzostw Polski jest Hubert Nakielski, który już za niecałe dwa tygodnie tzn. w dniach 17-20 listopad będzie reprezentował nasz kraj na zawodach Pucharu Europy i Niemiec w Warendorfie.

 

Zobacz zdjęcia:
IV runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym (6.11.2016)

Odsłon: 5059
Komentarzy: 0
12:01, 09.11.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo