« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolarze KK24h z sukcesami na Podlasiu (zdjęcia)

Bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h w Mistrzostwach Podlasia, które odbyły się na osiedlu Wygoda w Białymstoku. Starannie przygotowana przez organizatora trasa przełajów dawała dużo satysfakcji zawodnikom startującym w zawodach.


Z KK24h najlepiej zaprezentowała się Marta Gawek, która obroniła tytuł mistrzyni Podlasia wśród młodziczek w wyścigu na 20 minut. Drugie miejsce zajął Maciej Karwowski w gronie amatorów M40, a w klasyfikacji open zajął dziesiątą lokatę w wyścigu na 50 minut.

 

Kolejny z ambitnie rywalizujących w tym sezonie kolarzy Mariusz Rynkiewicz zajął piątą lokatę wśród amatorów M30 w wyścigu na 50 minut, a Adrian Gąska i Kacper Mocek w wyścigu na 40 minut dojechali odpowiednio na siódmej i ósmej pozycji wśród juniorów młodszych.
- Szymon Białczak w tym wyścigu miał tyle pecha, że wyczerpał chyba limit na ten rok - mówi prezes KK24h Marek Karczewski. - W wyścigu cztery razy zmieniał rower i każdy z nich w trudnych warunkach atmosferycznych odmówił posłuszeństwa.Jak podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski w tego typu imprezach bardzo ważne jest szybkie wchodzenie i schodzenie z roweru.
- W przełajach chodzi przede wszystkim o sprawne schodzenie i wchodzenie na rower przed i po ciągle przeszkadzającymi zawodnikom: rowami, muldami, poprzecznymi deskami na wysokości połowy koła, błota itp - zaznacza prezes KK24h. - Zawodnicy także często muszą nosić rower na ramieniu, bo najzwyczajniej nie ma możliwości pokonania trasy na kołach. Różnicą w zasadach rozgrywania przełajów jest także limit czasowy poszczególnych wyścigów. Gdy do mety dojeżdża zwycięzca wyścigu to zawodnicy, którzy nawet nie przejechali wszystkich okrążeń muszą zjechać z trasy.

 

Tego typu rywalizacja w naszym kraju nie jest zbyt popularna, ale ma rzesze zwolenników, którzy w trudnych warunkach atmosferycznych lubią listopadowe rywalizacje.
- Przełaje w Polsce odradzają się, ale daleko nam jeszcze do Belgii, Holandii, gdzie na tego typu zawody kolarskie przychodzi parę tysięcy kibiców. W Białymstoku kibiców oraz zawodników było trochę mniej, lecz sama rywalizacja była bardzo zacięta - dodaje prezes Marek Karczewski.

 

Zobacz zdjęcia:
Kolarze KK24h w mistrzostwach Podlasia, fot. Pijący_mleko (6.11.2016)

Odsłon: 7581
Komentarzy: 3
12:05, 09.11.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

kibic @ 13:09, 09.11.2016r. IP: *.*.192.138

Brawo Marta, brawo chłopaki :)

fan @ 13:25, 09.11.2016r. IP: *.*.206.220

gratki dla twardzieli !

wielebny @ 11:06, 10.11.2016r. IP: *.*.208.149

kurde, że wam się chce!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo