« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Siedem rekordów Murawskiej w Poznaniu (wideo)

Siedem rekordów życiowych w zawodach Grand Prix Pucharu Polski ustanowiła zawodniczka UKS Piątka Maria Murawska. Podopieczna trenera Andrzeja Pyskły świetne starty okrasiła przepustką do rywalizacji czołowych zawodniczek Europy Środkowej w Koszycach.


Mimo że Maria Murawska musiała rywalizować z pływaczkami o rok starszymi, to uzyskała świetne wyniki i ze startu na start poprawia swoje osiągnięcia. Po raz pierwszy w karierze na siedem startów ustanowiła siedem rekordów życiowych. Pierwszego dnia ostrołęcka pływaczka wystartowała na 50 m stylem motylkowym z czasem 29.03 s i był to wynik jedynie o trzy setne sekundy gorszy od rekordu Polski. W klasyfikacji rocznika 2002-2003 w tym stylu zajęła drugie miejsce, a w swoim roczniku była pierwsza. Na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:07.19 zajęła czwartą lokatę, a w swoim roczniku była pierwsza.

Podopieczna trenera Andrzeja Pyskły kolejny rekord ustanowiła na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 58.23 m, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji rocznika 2002-2003 na 68 startujących zawodniczek.
- Wynik ten jest również najlepszym czasem uzyskanym w tym roku w roczniku 2002/2003 według rankingu europejskiego, a co najważniejsze, tym wynikiem Maria Murawska zakwalifikowała się do zawodów krajów Europy Środkowej w Koszycach na Słowacji - podkreśla trener Andrzej Pyskło.


Lubudu

Ostatnim startem pierwszego dniu zawodów był dystans 200 m stylem zmiennym, który ostrołęczanka pokonała z czasem 2:24.50 i zajęła czwarte miejsce. Podczas drugiego dnia zawodów Maria Murawska zajęła drugie miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 27.00 s.
Na 100 m stylem motylkowym reprezentantka UKS Piątka uzyskała czas 1:05.33, który dał jej trzecie miejsce z najlepszym wynikiem w tym roku według rankingu europejskiego.

Ostatnim startem Marii Murawskiej był dystans 50 m stylem grzbietowym z czasem 30.62 m, w którym zajęła trzecie miejsce.
- Cieszę się, że po ciężkim czasie przygotowań i mnóstwie wyrzeczeń ostrołęcka zawodniczka Marysia Murawska tym bardzo udanym startem w Poznaniu została powołana na wielomecz pływacki do słowackich Koszyc - powiedział prezes UKS Piątka Adam Kurpiewski. - Dziękuję prezydentom miasta - Januszowi Kotowskiemu i Grzegorzowi Płocha za wsparcie finansowe bez którego start naszej zawodniczki nie byłby możliwy. Gratuluję trenerowi Andrzejowi Pyskło sukcesów zawodniczki, a wszystkim przypominam, że w naszej kadrze mamy kolejne talenty, takie jak: Magda Kowalska, Maja Obrębska, Maria Mikas, Martyna Werpachowska, które trenują pod okiem zdolnych szkoleniowców: Daniela Krukowskiego, Adama Tyszki i Adama Krawczyka.

 

Rywalizacja na 100 m stylem dowolnym w zawodach w Poznaniu

Odsłon: 6494
Komentarzy: 1
09:18, 24.11.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Kibic @ 13:10, 24.11.2016r. IP: *.*.171.86

Brawo Dla Zawodniczki i trenerów ,to przykład na to ze ciężka praca popłaca , oby tak dalej !

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo