« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Siedem rekordów Murawskiej w Poznaniu (wideo)

Siedem rekordów życiowych w zawodach Grand Prix Pucharu Polski ustanowiła zawodniczka UKS Piątka Maria Murawska. Podopieczna trenera Andrzeja Pyskły świetne starty okrasiła przepustką do rywalizacji czołowych zawodniczek Europy Środkowej w Koszycach.


Mimo że Maria Murawska musiała rywalizować z pływaczkami o rok starszymi, to uzyskała świetne wyniki i ze startu na start poprawia swoje osiągnięcia. Po raz pierwszy w karierze na siedem startów ustanowiła siedem rekordów życiowych. Pierwszego dnia ostrołęcka pływaczka wystartowała na 50 m stylem motylkowym z czasem 29.03 s i był to wynik jedynie o trzy setne sekundy gorszy od rekordu Polski. W klasyfikacji rocznika 2002-2003 w tym stylu zajęła drugie miejsce, a w swoim roczniku była pierwsza. Na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:07.19 zajęła czwartą lokatę, a w swoim roczniku była pierwsza.

Podopieczna trenera Andrzeja Pyskły kolejny rekord ustanowiła na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 58.23 m, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji rocznika 2002-2003 na 68 startujących zawodniczek.
- Wynik ten jest również najlepszym czasem uzyskanym w tym roku w roczniku 2002/2003 według rankingu europejskiego, a co najważniejsze, tym wynikiem Maria Murawska zakwalifikowała się do zawodów krajów Europy Środkowej w Koszycach na Słowacji - podkreśla trener Andrzej Pyskło.


Esprit

Ostatnim startem pierwszego dniu zawodów był dystans 200 m stylem zmiennym, który ostrołęczanka pokonała z czasem 2:24.50 i zajęła czwarte miejsce. Podczas drugiego dnia zawodów Maria Murawska zajęła drugie miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 27.00 s.
Na 100 m stylem motylkowym reprezentantka UKS Piątka uzyskała czas 1:05.33, który dał jej trzecie miejsce z najlepszym wynikiem w tym roku według rankingu europejskiego.

Ostatnim startem Marii Murawskiej był dystans 50 m stylem grzbietowym z czasem 30.62 m, w którym zajęła trzecie miejsce.
- Cieszę się, że po ciężkim czasie przygotowań i mnóstwie wyrzeczeń ostrołęcka zawodniczka Marysia Murawska tym bardzo udanym startem w Poznaniu została powołana na wielomecz pływacki do słowackich Koszyc - powiedział prezes UKS Piątka Adam Kurpiewski. - Dziękuję prezydentom miasta - Januszowi Kotowskiemu i Grzegorzowi Płocha za wsparcie finansowe bez którego start naszej zawodniczki nie byłby możliwy. Gratuluję trenerowi Andrzejowi Pyskło sukcesów zawodniczki, a wszystkim przypominam, że w naszej kadrze mamy kolejne talenty, takie jak: Magda Kowalska, Maja Obrębska, Maria Mikas, Martyna Werpachowska, które trenują pod okiem zdolnych szkoleniowców: Daniela Krukowskiego, Adama Tyszki i Adama Krawczyka.

 

Rywalizacja na 100 m stylem dowolnym w zawodach w Poznaniu

Odsłon: 6414
Komentarzy: 1
09:18, 24.11.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Kibic @ 13:10, 24.11.2016r. IP: *.*.171.86

Brawo Dla Zawodniczki i trenerów ,to przykład na to ze ciężka praca popłaca , oby tak dalej !

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo