Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Świetny występ Nakielskiego w Pucharze Niemiec

Bardzo udany występ w reprezentacji Polski podczas Pucharu Niemiec zapisał na swoim koncie reprezentant WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski. W prestiżowych zawodach na 50-metrowym basenie w Warendorfie zmierzył się z zawodnikami z całego świata.

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Republiki Południowej Afryki, Kanady, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Irlandii i Polski. Reprezentant WOPR-OS prowadzony przez Dariusza Małkowskiego w startach indywidualnych w kategorii junior zdobył w sumie cztery medale oraz ustanowił dwa nowe rekordy Polski juniorów.

Złote medale Hubert Nakielski wywalczył na dystansach: 200 m z przeszkodami z czasem 2:06.51 oraz 100 m kombinowane z czasem 1:07.19. Na obu ustanowił nowe rekordy życiowe na na drugim z wymienionych dołożył rekord Polski juniorów. Srebrny medal wywalczył na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 32.38 s z rekordem życiowym, a brązowy medal na dystansie 200 super ratownik z czasem 2:20.64 dokładając nowy rekord Polski juniorów.

Ponadto na dystansie 100 m ratowanie z pasem Hubert Nakielski wśród juniorów uplasował się na czwartym miejscu. W klasyfikacji generalnej zawodów obejmującej pięć najlepszych startów indywidualnych Hubert Nakielski wśród juniorów uplasował się na drugim miejscu z 3336 punktami tracąc do pierwszego miejsca zaledwie 52 punkty.

W reprezentacji Polski wystartował również Karol Bojarski - zawodnik pochodzący z Ostrołęki, a mieszkający i trenujący od blisko dwóch lat w Szczecinie. Karol w startach indywidualnych w kategorii junior zdobył srebrny medal na 100 m kombinowane oraz dwa brązowe medale na dystansach: 50 m holowanie manekina oraz 100 m ratowanie z pasem, a ponadto zajął ósme miejsce na 100 m holowanie manekina w płetwach i czwarte miejsce na 200 m super ratownik.

Ponadto w konkurencjach drużynowych: rzut liną Karol razem z kolegą z reprezentacji zdobył srebrny medal, a w sztafetach: 4x50 m z przeszkodami i 4x25 holowanie manekina dwa brązowe medale.

- Jestem bardzo dumny z występów Huberta. Jego wyniki świadczą o tym, że nasza wspólna praca na treningach nie idzie na marne - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Hubert to młody i perspektywiczny zawodnik, który ma jeszcze wiele do zdobycia. Przed nami już za trzy tygodnie Zimowe Mistrzostwa Polski, po których na pewno przyjdzie czas na podsumowanie i plany, chociaż nie ukrywam, że plany na najbliższy sezon już są i mam nadzieję, że dzięki sprzyjającemu klimatowi, jaki jest w Ostrołęce, plany te uda się zrealizować.