« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetny występ Nakielskiego w Pucharze Niemiec

Bardzo udany występ w reprezentacji Polski podczas Pucharu Niemiec zapisał na swoim koncie reprezentant WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski. W prestiżowych zawodach na 50-metrowym basenie w Warendorfie zmierzył się z zawodnikami z całego świata.


Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Republiki Południowej Afryki, Kanady, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Irlandii i Polski. Reprezentant WOPR-OS prowadzony przez Dariusza Małkowskiego w startach indywidualnych w kategorii junior zdobył w sumie cztery medale oraz ustanowił dwa nowe rekordy Polski juniorów.

 

Złote medale Hubert Nakielski wywalczył na dystansach: 200 m z przeszkodami z czasem 2:06.51 oraz 100 m kombinowane z czasem 1:07.19. Na obu ustanowił nowe rekordy życiowe na na drugim z wymienionych dołożył rekord Polski juniorów. Srebrny medal wywalczył na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 32.38 s z rekordem życiowym, a brązowy medal na dystansie 200 super ratownik z czasem 2:20.64 dokładając nowy rekord Polski juniorów.

Ponadto na dystansie 100 m ratowanie z pasem Hubert Nakielski wśród juniorów uplasował się na czwartym miejscu. W klasyfikacji generalnej zawodów obejmującej pięć najlepszych startów indywidualnych Hubert Nakielski wśród juniorów uplasował się na drugim miejscu z 3336 punktami tracąc do pierwszego miejsca zaledwie 52 punkty.W reprezentacji Polski wystartował również Karol Bojarski - zawodnik pochodzący z Ostrołęki, a mieszkający i trenujący od blisko dwóch lat w Szczecinie. Karol w startach indywidualnych w kategorii junior zdobył srebrny medal na 100 m kombinowane oraz dwa brązowe medale na dystansach: 50 m holowanie manekina oraz 100 m ratowanie z pasem, a ponadto zajął ósme miejsce na 100 m holowanie manekina w płetwach i czwarte miejsce na 200 m super ratownik.


Ponadto w konkurencjach drużynowych: rzut liną Karol razem z kolegą z reprezentacji zdobył srebrny medal, a w sztafetach: 4x50 m z przeszkodami i 4x25 holowanie manekina dwa brązowe medale.

- Jestem bardzo dumny z występów Huberta. Jego wyniki świadczą o tym, że nasza wspólna praca na treningach nie idzie na marne - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Hubert to młody i perspektywiczny zawodnik, który ma jeszcze wiele do zdobycia. Przed nami już za trzy tygodnie Zimowe Mistrzostwa Polski, po których na pewno przyjdzie czas na podsumowanie i plany, chociaż nie ukrywam, że plany na najbliższy sezon już są i mam nadzieję, że dzięki sprzyjającemu klimatowi, jaki jest w Ostrołęce, plany te uda się zrealizować.

Odsłon: 5842
Komentarzy: 4
09:19, 24.11.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Brawo @ 20:15, 24.11.2016r. IP: *.*.251.184

Gratulacje

Tak @ 20:15, 24.11.2016r. IP: *.*.251.184

Trzymaj

kibic @ 21:19, 24.11.2016r. IP: *.*.61.211

Super !!!

olek @ 08:55, 25.11.2016r. IP: *.*.146.57

Gratulacje dla zawodnika i trenera !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo