« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetny występ Nakielskiego w Pucharze Niemiec

Bardzo udany występ w reprezentacji Polski podczas Pucharu Niemiec zapisał na swoim koncie reprezentant WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski. W prestiżowych zawodach na 50-metrowym basenie w Warendorfie zmierzył się z zawodnikami z całego świata.


Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Republiki Południowej Afryki, Kanady, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Irlandii i Polski. Reprezentant WOPR-OS prowadzony przez Dariusza Małkowskiego w startach indywidualnych w kategorii junior zdobył w sumie cztery medale oraz ustanowił dwa nowe rekordy Polski juniorów.

 

Złote medale Hubert Nakielski wywalczył na dystansach: 200 m z przeszkodami z czasem 2:06.51 oraz 100 m kombinowane z czasem 1:07.19. Na obu ustanowił nowe rekordy życiowe na na drugim z wymienionych dołożył rekord Polski juniorów. Srebrny medal wywalczył na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 32.38 s z rekordem życiowym, a brązowy medal na dystansie 200 super ratownik z czasem 2:20.64 dokładając nowy rekord Polski juniorów.

Ponadto na dystansie 100 m ratowanie z pasem Hubert Nakielski wśród juniorów uplasował się na czwartym miejscu. W klasyfikacji generalnej zawodów obejmującej pięć najlepszych startów indywidualnych Hubert Nakielski wśród juniorów uplasował się na drugim miejscu z 3336 punktami tracąc do pierwszego miejsca zaledwie 52 punkty.W reprezentacji Polski wystartował również Karol Bojarski - zawodnik pochodzący z Ostrołęki, a mieszkający i trenujący od blisko dwóch lat w Szczecinie. Karol w startach indywidualnych w kategorii junior zdobył srebrny medal na 100 m kombinowane oraz dwa brązowe medale na dystansach: 50 m holowanie manekina oraz 100 m ratowanie z pasem, a ponadto zajął ósme miejsce na 100 m holowanie manekina w płetwach i czwarte miejsce na 200 m super ratownik.


Ponadto w konkurencjach drużynowych: rzut liną Karol razem z kolegą z reprezentacji zdobył srebrny medal, a w sztafetach: 4x50 m z przeszkodami i 4x25 holowanie manekina dwa brązowe medale.

- Jestem bardzo dumny z występów Huberta. Jego wyniki świadczą o tym, że nasza wspólna praca na treningach nie idzie na marne - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Hubert to młody i perspektywiczny zawodnik, który ma jeszcze wiele do zdobycia. Przed nami już za trzy tygodnie Zimowe Mistrzostwa Polski, po których na pewno przyjdzie czas na podsumowanie i plany, chociaż nie ukrywam, że plany na najbliższy sezon już są i mam nadzieję, że dzięki sprzyjającemu klimatowi, jaki jest w Ostrołęce, plany te uda się zrealizować.

Odsłon: 5746
Komentarzy: 4
09:19, 24.11.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brawo @ 20:15, 24.11.2016r. IP: *.*.251.184

Gratulacje

Tak @ 20:15, 24.11.2016r. IP: *.*.251.184

Trzymaj

kibic @ 21:19, 24.11.2016r. IP: *.*.61.211

Super !!!

olek @ 08:55, 25.11.2016r. IP: *.*.146.57

Gratulacje dla zawodnika i trenera !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo