« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Trzynaście medali WOPR-OS w Mistrzostwach Polski

Trzynaście medali wywalczyli reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka w VIII Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. Na konto podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego trafiło pięć złotych, sześć srebrnych i dwa brązowe medale.


Zawody rozgrywane były na nowoczesnym basenie 50-metrowym w Szczecinie. Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka prowadzona przez trenera Dariusza Małkowskiego wystąpiła w składzie: Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Adam Wiśniewski.

- Mimo że nie posiadaliśmy pełnego składu żeńskiego i męskiego to w klasyfikacji drużynowej uplasowaliśmy się na bardzo dobrej szóstej pozycji w Polsce - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Nasi zawodnicy oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych.

 

W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na czwartej pozycji.
- Hubert do drugiego miejsca w klasyfikacji open stracił zaledwie pięć punktów i być może gdyby nie choroba, która przytrafiła mu się tuż przed mistrzostwami to miałby realne szanse na co najmniej drugą pozycję wśród seniorów - podkreśla trener Dariusz Małkowski.

 

W kategorii młodzik najlepszym zawodnikiem w Polsce został kolejny reprezentant WOPR-OS Adam Wiśniewski. W klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy Karolina Kaczyńska uplasowała się na ósmym miejscu, a wśród mężczyzn w tej samej kategorii wiekowej Mateusz Adamowski zajął piąte miejsce.


Esprit

W startach indywidualnych reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka prezentowali się następująco: Hubert Nakielski zdobył w sumie osiem medali (dwa złote, pięć srebrnych i jeden brązowy), a jego rywalizacja ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna zaangażowania. Karolina Kaczyńska, która największe szanse medalowe miała w konkurencji 100 m ratownik, a do brązowego medalu zabrakło jej zaledwie 0.15 sekundy. Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy zdobył brązowy medal na 100 kombinowane z czasem 1:21.51 i ustanowił swój nowy rekord życiowy na tym dystansie.

 

Kamil Bojarski najmłodszy reprezentant WOPR-OS w kategorii młodzik w swoich startach pokazał, że ma bardzo duży potencjał i w przyszłości na pewno będzie wałczył o medale. W reprezentacji WOPR-OS w kategorii młodzik wystartował także Adam Wiśniewski, który na co dzień trenuje i mieszka w Żyrardowie. Adam w swoich startach zdobył trzy złote medale (100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m ratownik) oraz srebrny (100 m holowanie manekina w płetwach).

Oprócz startów indywidualnych podczas mistrzostw rozgrywane były również wyścigi sztafetowe. Reprezentanci WOPR-OS, mimo że należeli do najmłodszych składów i ich głównym celem w tych wyścigach było zdobycie doświadczenia pokazali duże serce do walki zajmując odpowiednio: dziewiąte miejsce na 4x50 m z przeszkodami, ósme miejsce na 4x25 m holowanie manekina i szóste miejsce na 4x50 m z pasem ratowniczym.

Odsłon: 6473
Komentarzy: 3
09:28, 14.12.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

lolek @ 09:23, 15.12.2016r. IP: *

Brawo dla dzieciaków ale nazywanie pana Małkowskiego trenerem to przesada bo takich uprawnień i tytułu wcale nie posiada, a zawodników też ma nie swoich. Takich jak on nazywa się pijawkami bo zawodników pozyskują z innych klubów lub przechwytują niezrzeszonych a sami zbierają laury

zawodnik @ 10:09, 15.12.2016r. IP: *.*.41.219

do lolek : nieładnie tak kogoś obrażać, trenuję u pana Darka kilka lat i moje sukcesy są wyłącznie jego zasługą

rodzic @ 10:17, 15.12.2016r. IP: *.*.41.219

Gratulacje dla zawodników i trenera !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo