« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Murawska z trzema medalami w Koszycach

Świetny występ zanotowała pływaczka UKS Piątka Maria Murawska w silnie obsadzonym wielomeczu pływackim juniorów, w którym wystąpiła w barwach reprezentacji Polski. Impreza została prowadzona na długim basenie w Koszycach na Słowacji.


 

W zawodach startowało osiem zespołów z: Węgier, Rumunii, Słowacji, Czech, Słowenii, Bośni i Hercegowina oraz z Polski. W trakcie trzydniowych zawodów Maria Murawska startowała trzykrotnie indywidualnie i dwukrotnie w sztafecie, zdobywając srebrny i dwa medale brązowe. W zawodach ostrołęczanka startowała o rok starszymi zawodniczkami.

Już pierwszego dnia pływaczka UKS Piątka Ostrołęka uzyskała rekord życiowy na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:00.07 rywalizację na ósmym miejscu. W ostatnim starcie pierwszego dnia wspólnie z koleżankami z reprezentacji Polski (Knop, Kaniak, Trambowicz, Murawska) podopieczna trenera Andrzeja Pyskły wystartowała na 4 x 100 m stylem zmiennym i uzyskała czas 4:23.20 zdobywając trzecie miejsce z nowym rekordem życiowym.Podczas drugiego dnia zawodów zawodniczka UKS Piątka wystartowała w swoim koronnym dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 27.50 s, zajmując trzecie miejsce z nowym rekordem życiowym. W popołudniowej sesji wystartowała na 100 m stylem motylkowym i z czasem 1:05.34 i rekordem życiowym zajęła jedenaste miejsce.


W ostatnim dniu zawodów ostrołęczanka wystartowała z koleżankami z reprezentacji Polski (Murawska, Jabłońska, Mielczarek, Knop) na 100 m stylem dowolnym z czasem 3:58.64 zajmując trzecie miejsce i tracąc do pierwszego miejsca niecałą sekundę.

Odsłon: 9833
Komentarzy: 4
09:32, 14.12.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

gość @ 13:38, 14.12.2016r. IP: *.*.161.86

Marysia Ty jesteś ptakiem nie pływakiem,gratulacje

ktoś @ 19:48, 14.12.2016r. IP: *.*.163.91

Brawo, to wielki sukces Marysi i trenera :)

Stefek @ 20:45, 14.12.2016r. IP: *.*.137.84

Gratulacje. Z tego co pamiętam to w tym roku Marysia płynęła już 100m w czasie 59,70 stylem dowolnym i to był jej rekord.

Do Stefanek @ 23:21, 14.12.2016r. IP: *.*.161.86

Teraz Marysia płynęła na 50 metrowym basenie i to jet jej rekord życiowy,a na basenie 25 metrowy rekord życiowy to 58,23 Super Maryśka!!!!!!!!!!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo