« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medale UKS Piątka w I Grand Prix Warmii i Mazur

Pięć medali wywalczyły pływaczki UKS Piątka Ostrołęka w I Grand Prix Warmii i Mazur, które odbyło się w Olsztynie. Do rywalizacji przystąpiły: Magda Kowalska, Maja Obrębska, Maria Mikas i Martyna Werpachowska. Kto spisał się tym razem najlepiej?


Magda Kowalska zdobyła złoty medal na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:11.63, który jest nowym rekordem życiowym. W kolejnych wyścigach dołożyła dwa srebrne medale na dystansie 200 m stylem dowolnym z czasem 2:19.75 i na dystansie 50 m stylem motylkowym z wynikiem 32.44 s, będącym również nowym rekordem życiowym. Brąz Magda Kowalska zdobyła na dystansie 100 m.stylem dowolnym z czasem 1:04.77, również poprawiając rekord życiowy.

- Po raz pierwszy Magda podjęła się walki na 200 m stylem motylkowym z czasem 2:41,03. Był to start poza konkurencją, a wynik osiągnięty daje pływaczce drugie miejsce w rankingu europejskim - podkreśla trener UKS Piątka Andrzej Pyskło.W klasyfikacji końcowej rocznika 2004 Magda Kowalska zajęła drugie miejsce. Podopieczna trenera Andrzeja Pyskły po raz kolejny udowodniła, że należy do grona najlepszych zawodniczek w Polsce w swoim roczniku.

 

Maria Mikas zdobyła w zawodach srebrny medal na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:28.62, zajęła czwarte miejsce na 200 m stylem klasycznym, siódme miejsce na 100 m stylem klasycznym i siódme miejsce na 50 m stylem motylkowym. Maja Obrębska i Martyna Werpachowska bijąc rekordy życiowe zajmowały miejsca w pierwszej dziesiątce.
- W zawodach startowała w rekordowa ilość 809 zawodników z 56 klubów z Polski, Litwy, Łotwy i Rosji - mówi trener UKS Piątka Andrzej Pyskło. - Dziewięć rekordów Polski podczas dwudniowych zawodów świadczy o wysokim poziomie zawodów.

Odsłon: 9457
Komentarzy: 0
08:59, 18.12.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo