« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medale UKS Piątka w I Grand Prix Warmii i Mazur

Pięć medali wywalczyły pływaczki UKS Piątka Ostrołęka w I Grand Prix Warmii i Mazur, które odbyło się w Olsztynie. Do rywalizacji przystąpiły: Magda Kowalska, Maja Obrębska, Maria Mikas i Martyna Werpachowska. Kto spisał się tym razem najlepiej?


Magda Kowalska zdobyła złoty medal na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:11.63, który jest nowym rekordem życiowym. W kolejnych wyścigach dołożyła dwa srebrne medale na dystansie 200 m stylem dowolnym z czasem 2:19.75 i na dystansie 50 m stylem motylkowym z wynikiem 32.44 s, będącym również nowym rekordem życiowym. Brąz Magda Kowalska zdobyła na dystansie 100 m.stylem dowolnym z czasem 1:04.77, również poprawiając rekord życiowy.

- Po raz pierwszy Magda podjęła się walki na 200 m stylem motylkowym z czasem 2:41,03. Był to start poza konkurencją, a wynik osiągnięty daje pływaczce drugie miejsce w rankingu europejskim - podkreśla trener UKS Piątka Andrzej Pyskło.


JBB

W klasyfikacji końcowej rocznika 2004 Magda Kowalska zajęła drugie miejsce. Podopieczna trenera Andrzeja Pyskły po raz kolejny udowodniła, że należy do grona najlepszych zawodniczek w Polsce w swoim roczniku.

 

Maria Mikas zdobyła w zawodach srebrny medal na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:28.62, zajęła czwarte miejsce na 200 m stylem klasycznym, siódme miejsce na 100 m stylem klasycznym i siódme miejsce na 50 m stylem motylkowym. Maja Obrębska i Martyna Werpachowska bijąc rekordy życiowe zajmowały miejsca w pierwszej dziesiątce.
- W zawodach startowała w rekordowa ilość 809 zawodników z 56 klubów z Polski, Litwy, Łotwy i Rosji - mówi trener UKS Piątka Andrzej Pyskło. - Dziewięć rekordów Polski podczas dwudniowych zawodów świadczy o wysokim poziomie zawodów.

Odsłon: 8876
Komentarzy: 0
08:59, 18.12.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo