« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pięć medali ratowników WOPR w Szczecinie

W Zimowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Szczecinie udanie rywalizowali reprezentanci WOPR Ostrołęka prowadzeni przez trenera Włodzimierza Janczewskiego. W zawodach wywalczyli pięć medalowych lokat, w tym srebro i cztery brązy.


Rafał Majkowski w mistrzostwach startował w trzech konkurencjach i w każdej konkurencji stanął na podium. Na jego szyi zawisły trzy brązowe medale oraz puchar dla najlepszego ratownika w kategorii młodzik. Rafał mimo że startował po chorobie, zaprezentował bardzo dobrą formę i osiągnął nowe rekordy życiowe na długim basenie w konkurencji na 50 m holowanie manekina uzyskał czas 0:41.40. Na 100 m ratowanie manekina w płetwach 1:05.04, a w konkurencji 100 m ratownik 1:10.31

Julia Bożomańska została wicemistrzynią Polski w konkurencji 50 m holowanie manekina z czasem 0:51.22 oraz zdobyła brązowy medal na 100 m holowanie manekina w płetwach z czasem 1:21.62. Julia również zdobyła puchar dla najlepszych ratowniczek w kategorii młodzik.

- To był kolejny dany start naszych zawodników w Mistrzostwach Polski - mówi prezes Ostrołęckiego WOPR Jakub Janczewski, gdyż uzyskane wyniki przez Rafała gwarantują sukcesy w roku 2017 w kategorii junior młodszy, a Julia w tym roku startowała z o rok starszymi zawodniczkami i w przyszłym roku będzie najstarszym rocznikiem w kategorii młodzik. W przyszłym roku potwierdzi, że jest najlepszą ratowniczką w Polsce.W zawodach wystartował także Karol Bojarski, wychowanek trenera Włodzimierza Janczewskiego obecnie pływa w barwach CKS Szczecin.
- Karol ustanowił kolejne dwa rekordy Polski w kategorii junior - mówi prezes Ostrołęckiego WOPR Jakub Janczewski. - Nowy rekord Polski Karola w konkurencji 50 m holowanie manekina wynosi 0:31.77, a w konkurencji 100 m kombinowane 1:06.46. Dumą napawa nas fakt, że Karol jako jedyny ostrołęczanin w kategorii open został mistrzem Polski w konkurencji rzut liną, a wspólnie z kolegami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie w sztafetach zdobył kolejne dwa tytuły mistrza Polski w klasyfikacji open.

Odsłon: 8851
Komentarzy: 3
09:35, 22.12.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

BP @ 15:24, 22.12.2016r. IP: *.*.178.17

Brawo Julka!Gratulacje

@ 23:23, 22.12.2016r. IP: *.*.12.106

Brawo

K @ 23:24, 22.12.2016r. IP: *.*.12.106

Brawo ! Moja zdolna siska :*

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo