« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pięć medali ratowników WOPR w Szczecinie

W Zimowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Szczecinie udanie rywalizowali reprezentanci WOPR Ostrołęka prowadzeni przez trenera Włodzimierza Janczewskiego. W zawodach wywalczyli pięć medalowych lokat, w tym srebro i cztery brązy.


Rafał Majkowski w mistrzostwach startował w trzech konkurencjach i w każdej konkurencji stanął na podium. Na jego szyi zawisły trzy brązowe medale oraz puchar dla najlepszego ratownika w kategorii młodzik. Rafał mimo że startował po chorobie, zaprezentował bardzo dobrą formę i osiągnął nowe rekordy życiowe na długim basenie w konkurencji na 50 m holowanie manekina uzyskał czas 0:41.40. Na 100 m ratowanie manekina w płetwach 1:05.04, a w konkurencji 100 m ratownik 1:10.31

Julia Bożomańska została wicemistrzynią Polski w konkurencji 50 m holowanie manekina z czasem 0:51.22 oraz zdobyła brązowy medal na 100 m holowanie manekina w płetwach z czasem 1:21.62. Julia również zdobyła puchar dla najlepszych ratowniczek w kategorii młodzik.

- To był kolejny dany start naszych zawodników w Mistrzostwach Polski - mówi prezes Ostrołęckiego WOPR Jakub Janczewski, gdyż uzyskane wyniki przez Rafała gwarantują sukcesy w roku 2017 w kategorii junior młodszy, a Julia w tym roku startowała z o rok starszymi zawodniczkami i w przyszłym roku będzie najstarszym rocznikiem w kategorii młodzik. W przyszłym roku potwierdzi, że jest najlepszą ratowniczką w Polsce.W zawodach wystartował także Karol Bojarski, wychowanek trenera Włodzimierza Janczewskiego obecnie pływa w barwach CKS Szczecin.
- Karol ustanowił kolejne dwa rekordy Polski w kategorii junior - mówi prezes Ostrołęckiego WOPR Jakub Janczewski. - Nowy rekord Polski Karola w konkurencji 50 m holowanie manekina wynosi 0:31.77, a w konkurencji 100 m kombinowane 1:06.46. Dumą napawa nas fakt, że Karol jako jedyny ostrołęczanin w kategorii open został mistrzem Polski w konkurencji rzut liną, a wspólnie z kolegami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie w sztafetach zdobył kolejne dwa tytuły mistrza Polski w klasyfikacji open.

Odsłon: 8375
Komentarzy: 3
09:35, 22.12.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

BP @ 15:24, 22.12.2016r. IP: *.*.178.17

Brawo Julka!Gratulacje

@ 23:23, 22.12.2016r. IP: *.*.12.106

Brawo

K @ 23:24, 22.12.2016r. IP: *.*.12.106

Brawo ! Moja zdolna siska :*

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo