Wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Unia Basket rozbiła Greens Słupno (zdjęcia, wideo)

Bardzo dobre spotkania na swoim koncie zapisały młodziczki Unii Basket Ostrołęka, które w starciu przed własną publicznością w sali sportowej Gimnazjum nr 2 rozbiły Greens Słupno 76:30. Podopieczne trenera Tomasza Pierzchały wywalczyły ważny komplet punktów.

Ostrołęczanki już w pierwszej kwarcie spotkania odniosły pewne zwycięstwo 21:6. W kolejnej odsłonie meczu wygrały 12:6. Po zmianie stron narzuciły wysokie tempo gry, a na dodatek były bardzo skuteczne. W efekcie wygrały 29:4! i było już wiadomo, że tego meczu nie mogą przegrać.

W ostatniej kwarcie trener Tomasz Pierzchała dał możliwość rywalizacji zawodniczkom rezerwowym, które ambitnie walczyły i zremisowały 14:14. Ostatecznie spotkanie zakończyło się niezwykle pewnym zwycięstwem Unii Basket 76:30.

- Bardzo cieszy mnie postawa moich podopiecznych w tym meczu i wysoka skuteczność szczególnie w pierwszej i trzeciej kwarcie - podkreślał po meczu szkoleniowiec młodziczek Unii Basket Tomasza Pierzchała. - Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach powalczymy o dobre wyniki i wysoką lokatę w rozgrywkach.

Obecnie koszykarki Unii Basket po siedmiu meczach plasują się na czwartej lokacie z dorobkiem jedenastu punktów. Liderek rozgrywek jest GKK Grodzisk Mazowiecki z trzynastoma punktami na koncie.

Unia Basket Ostrołęka - Greens Słupno 76:30 (21:6, 12:6, 29:4, 14:14)
Unia Basket: Korczakowska 27, Pierzchała 15, Glinka 12, Hyjek 10, Szkółka 6, Mateuszczyk 2, Kaliszewska 2, Perzanowska 2, Godzieba 0, Stryjewska 0, Żebrowska 0, Niedźwiecka 0.

Spotkanie mazowieckiej ligi młodziczek: Unia Basket Ostrołęka - Greens Słupno (18.12.2016)

Odsłon: 13906