« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rekord Polski Marii Murawskiej w Lublinie (wideo)

Bardzo udanie zaprezentowały się zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka - Maria Murawska i Magda Kowalska w ostatnim tegorocznym starcie. Tym razem podopieczne trenera Andrzeja Pyskły udanie zaprezentowały się w ogólnopolskich zawodach o puchar Konrad Czerniaka.


Była to już trzecia edycja zawodów na basenie Aqua w Lublinie. Do rywalizacji w imprezie przystąpiło blisko pięćset zawodniczek i zawodników z 45 klubów z całego kraju.

Maria Murawska zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 28.28 s i ustanowiła rekord Polski trzynastolatek na basenie 25-metrowym.
- Od jedenastu lat rekord należał do Karoliny Szczepanek z Polonii Warszawa i został pobity przez Marysię o 72 setne sekundy - informuje trener UKS Piątka Ostrołęka Andrzej Pyskło.


Lubudu

Na 100 m stylem dowolnym pływaczka popłynęła najszybciej z czasem 57.85 s i do rekordu Polski zabrakło zaledwie 45 setnych sekundy. W klasyfikacji rocznika 2003 w punktacji najlepszy wynik za jeden start Marysia uzyskała 681 punktów zajmując pierwsze miejsce.

Magda Kowalska zdobyła srebrny medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 32.42 s z nowym rekordem życiowym i drugi srebrny medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:04.36, pobijając rekord życiowy. W klasyfikacji rocznika 2004 w punktacji najlepszy wynik za jeden start Magda uzyskała 494 punkty zajmując drugie miejsce.

Odsłon: 15906
Komentarzy: 2
09:44, 28.12.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Anna @ 19:33, 28.12.2016r. IP: *.*.85.47

Brawo!!! Tak trzymać dziewczyny.

pływak @ 22:35, 28.12.2016r. IP: *.*.48.184

super! dawno takich sukcesów nie było wostrołece.gratuluje!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo