« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rekord Polski Marii Murawskiej w Lublinie (wideo)

Bardzo udanie zaprezentowały się zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka - Maria Murawska i Magda Kowalska w ostatnim tegorocznym starcie. Tym razem podopieczne trenera Andrzeja Pyskły udanie zaprezentowały się w ogólnopolskich zawodach o puchar Konrad Czerniaka.


Była to już trzecia edycja zawodów na basenie Aqua w Lublinie. Do rywalizacji w imprezie przystąpiło blisko pięćset zawodniczek i zawodników z 45 klubów z całego kraju.

Maria Murawska zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 28.28 s i ustanowiła rekord Polski trzynastolatek na basenie 25-metrowym.
- Od jedenastu lat rekord należał do Karoliny Szczepanek z Polonii Warszawa i został pobity przez Marysię o 72 setne sekundy - informuje trener UKS Piątka Ostrołęka Andrzej Pyskło.Na 100 m stylem dowolnym pływaczka popłynęła najszybciej z czasem 57.85 s i do rekordu Polski zabrakło zaledwie 45 setnych sekundy. W klasyfikacji rocznika 2003 w punktacji najlepszy wynik za jeden start Marysia uzyskała 681 punktów zajmując pierwsze miejsce.

Magda Kowalska zdobyła srebrny medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 32.42 s z nowym rekordem życiowym i drugi srebrny medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:04.36, pobijając rekord życiowy. W klasyfikacji rocznika 2004 w punktacji najlepszy wynik za jeden start Magda uzyskała 494 punkty zajmując drugie miejsce.

Odsłon: 15400
Komentarzy: 2
09:44, 28.12.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Anna @ 19:33, 28.12.2016r. IP: *.*.85.47

Brawo!!! Tak trzymać dziewczyny.

pływak @ 22:35, 28.12.2016r. IP: *.*.48.184

super! dawno takich sukcesów nie było wostrołece.gratuluje!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo