« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Aż 183 medale na koncie pływaczek UKS Piątka

Sezon 2016 był niezwykle udany w wykonaniu zawodniczek UKS Piątka Ostrołęka prowadzonych przez trenerów Andrzeja Pyskłę i Adama Kurpiewskiego. Średnio na zawody grupa młodych pływaków wyjeżdżała trzy razy w miesiącu i wywalczyła aż 183 medale.


Najwięcej było złotych, bo aż 112. Na konto UKS Piątka trafiło również 29 srebrnych i 42 brązowe. Podopieczne trenerów Andrzeja Pyskły i Adama Kurpiewskiego brały udział w zawodach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Klub posiada obecnie osiem licencji zawodniczych Polskiego Związku Pływania.

- W tym czasie startowaliśmy w piętnastu miastach Polski, ale również poza granicami kraju - mówi trener UKS Piątka Andrzej Pyskło. - Wzięliśmy udział również w obozie i zgrupowaniu kadry Mazowsza. Maria Murawska trafiła do kadry narodowej, a wraz z Magdą Kowalską również do kadry Mazowsza. Ten sezon to dla mnie niezliczona ilość wzruszeń, wrażeń i niezapomnianych emocji.Po największe sukcesy w 2016 roku popłynęły: Maria Murawska, Magda Kowalska, Maja Obrębska, Maria Mikas, Martyna Werpachowska, Julia Orzoł, Zosia Pragacz, Natalia Skórzewska i Mateusz Kochański.
- Dzięki wielkiemu zaangażowaniu zawodników, ale także rodziców to był naprawdę wyjątkowy sezon - podkreśla trener Andrzej Pyskło. - Dzięki wsparciu w formie dotacji z miasta Ostrołęka i pomocy sponsorów mogliśmy realizować zamierzone cele i przynosić splendor Ostrołęce.

Odsłon: 8322
Komentarzy: 0
10:04, 30.12.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo