« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływaczki UKS Piątka z sukcesami w Ciechanowie

Kolejny bardzo dobry występ na swoim koncie zanotowały zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka, które tym razem startowały w zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. W rywalizacji łupem ostrołęckich pływaczek padły cztery złote medale, brąz i rekordy życiowe.


Do rywalizacji w zawodach przystąpiła rekordowa liczba 409 zawodniczek i zawodników z 31 klubów całego kraju. Maria Murawska wywalczyła trzy złote medale na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 59.22 s, na 100 m stylem motylkowym z wynikiem 1:04.56 i 200 m stylem motylkowym open z czasem 2:23.56

- Co warte podkreślenia na 100 m stylem motylkowym i na dystansie dwukrotnie dłuższym ustanowiła nowe rekordy życiowe - mówi trener UKS Piątka Andrzej Pyskło. - Na dystansie 200 m wygrała z zawodniczkami o rok starszymi. Poza tym zaliczyła jeszcze start poza konkurencją na 200 m stylem dowolnym z czasem 2:09.36 i również poprawiła rekord życiowy.

Najmłodsza zawodniczka UKS Piątka Natalia Skórzewska zdobyła złoty medal na 50 m stylem klasycznym z czasem 54.40 s (rekord życiowy) i zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem grzbietowym z czasem 48.57 s (rekord życiowy). Maja Obrębska zdobyła brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 37.43 s i zajęła dziewiętnaste miejsce na 200 m stylem grzbietowym w open.


JBB

Magda Kowalska wystartowała w dwóch konkurencjach open zajmując odpowiednio czwarte miejsce na 200 m stylem motylkowym i ósme miejsce na 200 m stylem dowolnym. UKS Piątka w zawodach rywalizowała w składzie: Maria Murawska, Magda Kowalska, Maja Obrębska, Julia Orzoł i Natalia Skórzewska. W klasyfikacji medalowej na 31 klubów UKS Piątka Ostrołęka zajęła dziesiąte miejsce.

Odsłon: 9571
Komentarzy: 1
08:13, 01.02.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Obserwator @ 14:49, 02.02.2017r. IP: *.*.0.110

Gatulacje dla pływaczek , szczegulnie rocznika 2004

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo