Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Efektowne zwycięstwo Unii nad Pivotem (zdjęcia)

Koszykarki Unii Basket odniosły kolejne pewne zwycięstwo w mazowieckich rozgrywkach. Tym razem podopieczne trenera Mariusza Mierzejewskiego rozbiła MUKS Pivot Piastów 109:40. Już po pierwszej kwarcie było widać zdecydowana przewagę gospodyń.

W pierwszej odsłonie meczu ostrołęczanie wygrały 31:12. W drugiej kwarcie 20:11 i już do przerwy wysoko prowadziły 51:23. Po zmianie stron trener Mariusz Mierzejewskiego rotował składem, a kolejne zawodniczki pewnie zdobywały punkty dla Unii i odniosły efektowne zwycięstwo różnicą 69 punktów!

- Bardzo cieszy fakt, że zespół zaczyna funkcjonować jako jeden organizm, ma jeden cel i do niego dąży - mówi szkoleniowiec Unii Basket Mariusz Mierzejewski. - Chcę pochwalić cały zespół za skuteczną grę w obronie i ataku. Przed nami jeszcze kilka ostatnich spotkań w lidze i wreszcie przychodzą efekty gry w rozgrywkach Euroligi. Cenne doświadczenie, jakie zdobyliśmy na parkietach europejskich procentuje.

Dziewczynki mają większą wiarę w swoje umiejętności i to wykorzystują na parkiecie.

Unia Basket Ostrołęka - MUKS Pivot Piastów 109:40 (31:12, 20:11, 29:9, 29:8)
Punkty dla Unii: Kuszneruk 21, Bakuła 0, Auguściak 0, Brzezowska 11, Plewko 17, Zając 7, Dziadak 0, Mierzwa 4, Pyskło 6, Władysiuk 33, Runo 0, J. Maciak 10.

Spotkanie koszykówki U-14: Unia Basket Ostrołęka - Pivot Piastów (26.03.2017) fot. MK