Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Malinowski na podium Poland Bike Marathon

Zenon Malinowski na podium
(fot. Zbigniew Świderski)

Lotto Poland Bike Marathon piąty raz z rzędu zawitał do podwarszawskiego Otwocka. "Miasto z dobrym klimatem" trzeci raz było inauguracyjną areną cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. W zawodach KK24h reprezentował Zenon Malinowski.

Frekwencja, mimo dość "niepewnej" pogody, okazała się znakomita. Na starcie pierwszego etapu tegorocznego Lotto Poland Bike Marathon stanęło aż 1000 amatorów jazdy na rowerach górskich. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znajdowało się na stadionie klubu OKS Start Otwock, a finisze na bieżni przypominały niezapomniane Wyścigi Pokoju.

- Przywitaliśmy wiosnę na dwóch kółkach - mówi organizator zawodów Grzegorz Wajs. - Otwocka trasa wiodła szlakami i duktami leśnymi Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. To trasa lubiana i ceniona przez kolarskich maratończyków. Cieszę się, że aż tysiąc osób zainaugurowało sezon z Poland Bike. Był to jednocześnie szczególny etap, bo ponownie upamiętniający zmarłego trzy lata temu Andrzeja Litwinienkę, wspaniałego kolarza z Otwocka, wielkiego przyjaciela Poland Bike.

Esprit

Na najdłuższej trasie Max (61 km) zwyciężył Piotr Truszczyński (Komobike Scott), przed Bartoszem Grędzińskim (Kross Staff Team) i Adrianem Jusińskim (TRW MTB Racing). Wśród kobiet wygrała Anna Urban (TRW MTB Racing), która wyprzedziła Urszulę Luboińską (Trezado BikeTires.pl) i Izabelę Macutkiewicz (APS Polska Cozmobike).

W zawodach na najdłuższym dystansie Max nie zabrakło reprezentanta KK24h Zenona Malinowskiego, który metę przekroczył z czasem 2:56:14. W efekcie został sklasyfikowany na 95 miejscu w kategorii open oraz na drugim miejscu w kategorii M6. Tym samym w silnej stawce zdobył trzecie podium w obecnym sezonie dla Klubu Kolarskiego 24h.

W rywalizacji drużynowej w Otwocku triumfował TRW MTB Racing, przed Absolute Bikes RedIngo Team i Wawa Bike Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed UKK Huragan Wołomin i Kamyk Radzymin MTB Team.

Odsłon: 10500