« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Malinowski na podium Poland Bike Marathon

Zenon Malinowski na podium
Zenon Malinowski na podium
(fot. Zbigniew Świderski)

Lotto Poland Bike Marathon piąty raz z rzędu zawitał do podwarszawskiego Otwocka. "Miasto z dobrym klimatem" trzeci raz było inauguracyjną areną cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. W zawodach KK24h reprezentował Zenon Malinowski.


Frekwencja, mimo dość "niepewnej" pogody, okazała się znakomita. Na starcie pierwszego etapu tegorocznego Lotto Poland Bike Marathon stanęło aż 1000 amatorów jazdy na rowerach górskich. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znajdowało się na stadionie klubu OKS Start Otwock, a finisze na bieżni przypominały niezapomniane Wyścigi Pokoju.

 

- Przywitaliśmy wiosnę na dwóch kółkach - mówi organizator zawodów Grzegorz Wajs. - Otwocka trasa wiodła szlakami i duktami leśnymi Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. To trasa lubiana i ceniona przez kolarskich maratończyków. Cieszę się, że aż tysiąc osób zainaugurowało sezon z Poland Bike. Był to jednocześnie szczególny etap, bo ponownie upamiętniający zmarłego trzy lata temu Andrzeja Litwinienkę, wspaniałego kolarza z Otwocka, wielkiego przyjaciela Poland Bike.


Esprit

Na najdłuższej trasie Max (61 km) zwyciężył Piotr Truszczyński (Komobike Scott), przed Bartoszem Grędzińskim (Kross Staff Team) i Adrianem Jusińskim (TRW MTB Racing). Wśród kobiet wygrała Anna Urban (TRW MTB Racing), która wyprzedziła Urszulę Luboińską (Trezado BikeTires.pl) i Izabelę Macutkiewicz (APS Polska Cozmobike).

 

W zawodach na najdłuższym dystansie Max nie zabrakło reprezentanta KK24h Zenona Malinowskiego, który metę przekroczył z czasem 2:56:14. W efekcie został sklasyfikowany na 95 miejscu w kategorii open oraz na drugim miejscu w kategorii M6. Tym samym w silnej stawce zdobył trzecie podium w obecnym sezonie dla Klubu Kolarskiego 24h.

 

W rywalizacji drużynowej w Otwocku triumfował TRW MTB Racing, przed Absolute Bikes RedIngo Team i Wawa Bike Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed UKK Huragan Wołomin i Kamyk Radzymin MTB Team.

Odsłon: 10500
Komentarzy: 0
08:00, 30.03.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo