« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Maratony Kresowe z sukcesami KK24h (zdjęcia)

Na dobre rozpoczął się sezon wyścigów górskich na Kresach Wschodnich. W pierwszym starcie zwanym prologiem nad Zalewem w białostockich Dojlidach reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h stanęli na wysokości zadania i wywalczyli cztery medalowe lokaty


- Trasa nie może być nazwana "górską", bo zwycięzca na długim dystansie (59 km) osiągnął średnią prędkość 29 km/h - mówi prezes KK24h Marek Karczewski. - Niemniej jednak ok. 600 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie, aby sprawdzić swoją formę po zimowym "odpoczynku". Trasa była płaska i prosta ale kilka sekcji kałuż na podmokłym terenie porozrywało peleton. Na trasie trzeba było się wykazać szczególnie umiejętnością "trzymania koła" prowadzącym zawodnikom.

 

Bardzo udanie w zawodach spisał się Wiesław Podeszwa z Ostrołęki, który na dystansie Maxi stanął na drugim stopniu podium w kategorii M6 i 29 w kategorii open. Ambitnie na trasie walczyli także: Maciej Karwowski i Mariusz Rynkiewicz.


Esprit

Na krótszej trasie 34 km podium wywalczył Bartosz Jechanowski w gronie Orlików, uzyskując jednocześnie piętnasty czas całych zawodów w grupie open. Na drugim stopniu podium stanął także Zenon Malinowski w kategorii M6. Blisko podium, bo na piątej lokacie zakręcił się Arkadiusza Jechanowski w kategorii M4. W zawodach na 34 km KK24 reprezentowali także: Michał Gawek, Szymon Wojtczak, Marek Karczewski, Zdzisław Szklarski, Michał Niegowski, Jarosław Makowiecki i Hubet Lemański. Do rywalizacji na tym dystansie przystąpiło 315 kolarzy.

 

Najkrótszy dystans Mini o długości 10 km przejechało dwóch zawodników KK24h. Drugie miejsce zajął Mateusz Lendzioszek w kategorii chłopcy do lat 8, a szóste miejsce Dominik Niegowski w kategorii hobby, w klasyfikacji open uplasowali się odpowiednio na 24 i 13 miejscu. W wyścigu wystartowało łącznie 44 zawodników.

 

Zobacz zdjęcia:
Inauguracja sezonu KK24h w Maratonach Kresowych w Białymstoku (2.04.2017)

Odsłon: 10115
Komentarzy: 0
09:28, 08.04.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo