« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

KK24h wjechał na podium w Giżycku (zdjęcia)

Trzy miejsca na podium rywalizacji wywalczyli reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h na pierwszym etapie "Mazury MTB" w Giżycku. Z wysokich lokat w swoich kategoriach wiekowych cieszyli się: Hubert Lemański, Marek Karczewski i Szymon Wojtczak.


- Wyścig rozegrany został na rundach. Start i meta zlokalizowane były w ogrodzie przy Hotelu St. Bruno w centrum Giżycka - relacjonuje prezes KK24h Marek Karczewski. - Trasa była bardzo dynamiczna, mocno zróżnicowana, sporo singli i krętych duktów leśnych. Bardzo ciekawe i niespotykane nigdzie indziej single poprowadzone w okolicach wałów obronnych Twierdzy Boyen.

 

W ramach pierwszego etapu rozegrano trzy oddzielne wyścigi na różnych dystansach 20 km, 40 km i 60 km. Na najkrótszym dystansie wystartowało 60 zawodników, a wśród nich pięciu zawodników KK24h. Do mety najszybciej z ostrołęczan dojechał Hubert Lemański, który zajął wysokie szóste miejsce open i pierwsze w kategorii MJ. Marek Karczewski zajął dziewiąte miejsce open i pierwsze miejsce w kategorii M5, a Szymon Wojtczak dotarł do mety na jedenastej pozycji open i zwyciężył w kategorii M1.

 

Zdzisław Szklarski, który z przygodami (defektem siodła) dojechał do mety na 28-ej pozycji open i był szósty w kat. M3. Michał Gawek na tym wyścigu miał największego pecha, bo jadąc w czołówce na pierwszym okrążeniu w okolicach drugiego - trzeciego miejsca open wjeżdżając na drugą rundę "złapał gumę" i musiał wycofać się z wyścigu.Na dystansie 40 km wystartowało pięciu naszych zawodników i tylko dla dwóch etap okazał się szczęśliwy, bo bez żadnych problemów sprzętowych zawodnicy dojechali do mety "pokonując" bardzo techniczną trasę wyścigu (4 rundy). Mariusz Rynkiewicz zajął 34 miejsce open i dziesiątą lokatę w kategorii M3, a Marek Żebrowski 69 miejsce open i dziewiątą lokatę w kategorii M2. ale już z bardzo poważną awarią kierownicy, Dariusz Aleksandrowicz 78 miejsce open i 21 miejsce w kategorii M4.

 

Zenon Malinowski nie ukończył wyścigu z powodu "kapcia", chociaż jego start miał być zakończony wjazdem na podium w kategorii M5. Damiana Marciniaka "pokonała" trudność trasy i słabsza forma w tym dniu, który po przejechaniu dwóch rund zmuszony został do rezygnacji z dalszej jazdy. W wyścigu wzięło udział 116 zawodników. Dariusz Aleksandrowicz i Marek Żebrowski to zawodnicy, którzy wystartowali po raz pierwszy w tym sezonie w barwach KK24h.

 

- Uważam, że wytyczenie trasy w Giżycku było strzałem w dziesiątkę. Na takiej trasie dopiero widać kto potrafi jeździć rowerem MTB - uważa prezes KK24h Marek Karczewski. - Na innych mazowieckich cyklach jest setki zawodników, którzy wyłącznie preferują proste i szybkie trasy po bezdrożach. Na Mazury MTB widać ogromną pracę włożoną w przygotowanie tras dla zawodników, którzy "czują" prawdziwe MTB. Dlaczego na ten cykl przybywa mniejsza ilość zawodników? Odpowiedź jest prosta - bardzo trudne trasy, które odstraszają mniej wprawionych zawodników. Polecam ten cykl wszystkim, którzy nie obawiają się błota, karkołomnych zjazdów i stromych podjazdów oraz technicznego profilu trasy.

 

Zobacz zdjęcia:
Klub Kolarski 24h w Mazury MTB w Giżycku (14.04.2017)

Odsłon: 6021
Komentarzy: 0
10:01, 15.04.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo