« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy UŚKS Ostrołęka popłynęli o cenne troefa

Aż szesnaście medali wywalczyli reprezentanci UŚKS Ostrołęka w XIV Wiosennych Zawodach Pływackich w Giżycku. W zawodach o puchar burmistrza łupem podopiecznych Jakuba Janczewskiego padło sześć złotych, dziewięć srebrnych i brązowy medal.


Puchar za drugie miejsce w klasyfikacji dla najlepszej zawodniczki przywiozła dziesięcioletnia Ala Bożomańska, która wywalczyła dwa złote i dwa srebrne medale. Po złote medale popłynęła na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym, a srebrne medale na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym.

 

Kolejny puchar za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej dla najlepszego zawodnika 14-letniego z zawodów przywiózł Rafał Majkowski, który również zdobył dwa złote i dwa srebrne medale. Złoto zdobył na 200 m stylem grzbietowym i 50 m grzbietowym, a srebro na 50 m stylem dowolnym i 400 m stylem dowolnym.

W tej samej kategorii wiekowej dobrze spisał się również Mateusz Śniadała, który wywalczył trzy medale w tym złoty, srebrny i brązowy. Złoty medal zdobył na dystansie 200 m stylem klasycznym, srebrny na 100 m stylem klasycznym, a brązowy na 50 m stylem klasycznym. W rezultacie w klasyfikacji na najlepszego zawodnika zajął wysoką siódmą.O pechu może mówić Julia Bożomańska, która w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym poślizgnęła się na starcie co spowodowało, że wyścigu tym przegrała walkę o zloty medal o 0.2 sekundy. Julia z zawodów wróciła z czterema srebrnymi medalami, które zdobyła w konkurencjach: 100 m stylem grzbietowym, 200 m stylem grzbietowym i 400 m stylem dowolnym, co w rezultacie dało jej piąte miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę imprezy.

 

Powody do zadowolenia miała nasza najstarsza pływaczka Julia Prochowicz, która wróciła ze złotym medalem w konkurencji 200 m stylem klasycznym, a na 50 m stylem klasycznym była czwarta, co dało jej jedenastą pozycję w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w kategorii 15-20 lat.

- Jestem bardzo zadowolony ze startów swoich podopiecznych w tych zawodach, a szczególnie z występu najmłodszej 9-letniej Gabrysi Grabowskiej , która startowała po raz pierwszy w życiu w zawodach, a w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku zajęła piąte miejsce - komentuje trener Jakub Janczewski. - Gabrysia w swoich startach uzyskiwała bardzo dobre rezultaty, a najbliżej medalu była w konkurencji 50 m stylem klasycznym, gdzie zajęła miejsce czwarte, co dobrze rokuje w przyszłych startach.

Odsłon: 15551
Komentarzy: 1
08:15, 16.04.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

ktoś @ 10:03, 18.04.2017r. IP: *.*.209.225

Brawa dla Rafała!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo