« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Maria Murawska otarła się o medal w Atenach

Zawodniczka UKS Piątka Ostrołęka Maria Murawska bardzo udanie zaprezentowała się w barwach reprezentacji Polski w wielomeczu pływackim krajów Europy Środkowej. W sztafecie 4x100 metrów podopieczna trenera Andrzeja Pyskły otarła się o medal.


W dwudniowych zawodach na pływalni w Atenach Maria Murawska startowała w jednej konkurencji indywidualnej. Na dystansie 100 m stylem dowolnym zajęła dziewiąte miejsce. W trzech sztafecie 4x100 m stylem zmiennym zajęła szóste miejsce, a w wyścigu 4x200 m stylem dowolnym czwartą lokatę.

 

Zawodniczka z Ostrołęki była o krok od wywalczenia medalu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym (Murawska, Mielczarek, Raszczuk, Knop), zajmując czwartą lokatę ze stratą do trzeciego miejsca wynoszącą jedynie 0.07 sekundy.

 

Reprezentacja Polski w klasyfikacji drużynowej zgromadziła na swoim koncie dwieście punktów i stanęła na najniższym stopniu podium. Łącznie Biało-Czerwoni przywieźli pływackiej imprezy piętnaście medali, w tym pięć złotych. W kadrze narodowej znalazło się również miejsce dla szkoleniowca UKS Piątka Ostrołęka Andrzeja Pyskły.

- To był bardzo cenny wyjazd dla Marysi Murawskiej - podkreśla trener UKS Piątka. - Mimo że nie zdobyła medalu, to zyskała cenne doświadczenie, nowe znajomości i uważam, że ma możliwość, aby na dłużej zadomowić się w kadrze. Piękna i gościnna Grecja na zawsze pozostanie w naszej pamięci.


JBB

W zawodach w Atenach na 50-metrowej pływalni rywalizowały ze sobą zawodniczki urodzone w latach 2002- 2003 oraz zawodnicy z roczników 2000-2001 z Grecji, Ukrainy, Szwajcarii, Austrii, Turcji, Izraela, Finlandii, Bułgarii, Czech, Cypru i Polski.

 

Maria Murawska okazję do wywalczenia medalu będzie miała podczas kolejnego wielomeczu reprezentacji Polski. W dniach 13-14 maja ostrołęczanka otrzyma szansę zaprezentowania się podczas zawodów w Bratysławie.

Odsłon: 19724
Komentarzy: 0
08:53, 18.04.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo