« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

XII Memoriał Arkadiusza Gołasia z mocną obsadą

Blisko trzystu młodych siatkarzy z całej Polski przystąpi do rywalizacji w XII Memoriale Arkadiusza Gołasia, który zostanie rozegrany w Ostrołęce. W zawodach wezmą udział czołowe zespoły w kraju w roczniku 2002. To będzie wielkie sportowe święto.


Do zmagań przystąpią 24 zespoły, które zostaną podzielone na cztery sześciozespołowe grupy. W zawodach nie zabraknie odgrywających kluczowe role od lat nie tylko w memoriale, ale również na krajowej arenie drużyn jak: Resovia Rzeszów, KS Metro Warszawa, MOS Wola Warszawa, MKS MDK Warszawa, czy też Gwardia Wrocław. W zawodach po raz pierwszy wystąpi zagraniczny zespół, a mianowicie siatkarze z Białorusi - Grodna.


W zawodach nie zabraknie również dwóch drużyn ostrołęckiego Olimpu. Pierwszy z rocznika 2002 poprowadzi trener Norbert Majkowski, a drugi z rocznika 2003 Renisław Dmochowski.
- Będziemy walczyć o jak najlepszy wynik w zawodach, ale zdajemy sobie sprawę z faktu, że stawka memoriału w tym roku jest bardzo silna - podkreśla trener Olimpu Norbert Majkowski. - Cieszę się, że zainteresowanie memoriałem jest tak duże i chętnych do rywalizacji nie brakuje.Turniej rozgrywany będzie w dwóch obiektach - w hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta oraz w hali Gimnazjum nr 1 przy ulicy Hallera.
- To największy tego typu turniej w kraju dla młodzieży - mówi wicedyrektor Gimnazjum nr 1 i jeden z organizatorów Renisław Dmochowski. - Przez trzy dni w dwóch ostrołęckich halach rozegramy 78 meczów. Memoriał Gołasia stał się dla wielu czołowych drużyn w Polsce obowiązkową pozycją w sportowym kalendarzu.

 

Początek rywalizacji został zaplanowany na piątek, 26 maja na godz. 10.00. Uroczyste otwarcie nastąpi o godz. 14.00. Finałowe spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 28 maja o godz. 14.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia. Tuż po nim oficjalne zakończenie imprezy i wręczenie nagród. W ubiegłym roku ze zwycięstwa w Memoriale Arkadiusza Gołasia cieszyli się siatkarze Czarnych Radom. Dwa lata temu wygrał MOS Wola Warszawa, a trzy zawodnicy KS Metro Warszawa. Kto tym razem zwycięży w prestiżowej imprezie rozgrywanej w Ostrołęce?

Głównym organizatorem imprezy jest klub UKS Olimp Ostrołęka przy współpracy z Gimnazjum nr 1 i Miejskim Zarządem Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Sponsorem XII Memoriału im. Arkadiusza Gołasia są: Miasto Ostrołęka, JBB Bałdyga, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Pensjonat Wioletta i KONKRET marketpozyczkowy.pl, NSG Group - właściciel marki Pilkington wsparła imprezę finansowo. Nagrodę dla najlepszych siatkarzy z Ostrołęki ufundowali radni Grzegorz Milewski i Jan Rzewnicki. Nagrody dla najlepszego rozgrywającego oraz MVP ufundował przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski.

Patronat medialny nad zawodami objął portal Moja-Ostroleka.pl. Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem spotkań i kibicowania siatkarzom Olimpu.

Odsłon: 8576
Komentarzy: 1
08:19, 24.05.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Prezydent dostrzegł talent Martyny Werpachowskiej

Prezydent dostrzegł talent Martyny Werpachowskiej

Martyna Werpachowska to utalentowana siatkarka młodego pokolenia w Ostrołęckim Towarzystwie Piłki Siatkowej Nike. Prezydent Łukasz Kulik dostrzegł ogromne możliwości zawodniczki ostrołęckiego zespołu i przyznał jej stypendium sportowe.

Łomacz z niedosytem w siatkarskiej PlusLidze

Łomacz z niedosytem w siatkarskiej PlusLidze

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zakończyli rywalizację na trzeciej lokacie w rozgrywkach PlusLigi. Podopieczni trenera Michała Gogola wygrali siedemnaście z 24 spotkań i w przyszłym sezonie ponownie zagrają w Lidze Mistrzów. Pozostał jednak spory niedosyt.

SPS Volley Ostrołęka bez awansu do III ligi

SPS Volley Ostrołęka bez awansu do III ligi

Z powodu szalejącej pandemii koronawirusa w Polsce podjęto decyzję o zakończeniu siatkarskich rozgrywek seniorskich w sezonie 2019/2020. Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej wystosował komunikat. Niestety, dla ostrołęczan nie jest przychylny.

Volley trzeci w ligowej stawce. Rozgrywki zawieszone do odwołania

Volley trzeci w ligowej stawce. Rozgrywki zawieszone do odwołania

Po osiemnastu spotkaniach w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie 1 ostrołęcki Volley zajmuje trzecią pozycję. Liderem jest ŻSS "Len", a drugą lokatę piastuje Huragan Wołomin. Niestety, w związku z panującym koronawirusem rozgrywki zostały zawieszone.

Grzegorz Łomacz zaręczony! Piękna Ola powiedziała 'tak'

Grzegorz Łomacz zaręczony! Piękna Ola powiedziała "tak"

Grzegorz Łomacz, w czasie przygnębienia związanego z panującą epidemią koronawirusa, zabrał swoją partnerkę na górską wycieczkę w Karkonosze. Ostrołęczanin na Szrenicy oświadczył się swojej ukochanej. Piękna Ola powiedziała "tak"!

» Wasze komentarze

Patryk @ 07:06, 27.05.2017r. IP: *.*.143.80

A gdzie jest napisane o Podladsiu? Przecież to też zarąbisty zespół, a ich nie wymieniliście.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo