Wtorek, 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Grad medali WOPR-OS we Wrocławiu (zdjęcia)

Niezwykle efektownie zaprezentowali się ratownicy WOPR-OS w Letnich Mistrzostwach Polski we Wrocławiu. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli aż 25 medali, z czego dziesięć z najcenniejszego kruszcu. Popis umiejętności dał Hubert Nakielski.

Nowoczesny 50-metrowy basen we Wrocławiu był areną zmagań ratowników z całego kraju. Do zmagań przystąpiła reprezentacja WOPR-OS w składzie: Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski oraz Maria Murawska, utytułowana młoda pływaczka trenująca na co dzień w UKS Piątka Ostrołęka.

Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych oraz cztery rekordy Polski. W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na czwartej pozycji.

Maria Murawska w klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy zajęła pierwsze miejsce, a ponadto wśród seniorek uplasowała się na dziesiątej lokacie. Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy w klasyfikacji generalnej uplasował się na drugim miejscu tracąc do pierwszej lokaty zaledwie cztery punkty. Kamil Bojarski w klasyfikacji generalnej w kategorii młodzik uplasował się na drugim miejscu. Karolina Kaczyńska w kategorii junior młodszy w klasyfikacji generalnej została sklasyfikowana na siódmej lokacie.

Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych zdobył w sumie aż dziewięć medali (pięć złotych, srebrny i trzy brązowe), a jego rywalizacja ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna zaangażowania. Na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 31.64 s Hubert Nakielski zdobył nie tylko złoty medal, ale ustanowił również nowy rekord Polski w kategorii juniorów. Taki sam wyczyn powtórzył na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1:05.16.

Marysia Murawska w swoich startach w kategorii junior młodszy zdobyła w sumie siedem medali (cztery złote, dwa srebrne i brązowy). Na dystansie 100 m z przeszkodami zdobyła złoto z czasem 1:03.44 s i sięgnęła po nowy rekord Polski w gronie juniorek. Na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1:23.83 s zajęła pierwsze miejsce, ustanawiała nowy rekord Polski juniorów młodszych, zajmując jednocześnie drugie miejsce w gronie seniorów.

Mateusz Adamowski w swoich startach w kategorii junior młodszy zdobył w sumie pięć medali (złoty, trzy srebrne i brązowy). Najmłodszy w stawce Kamil Bojarski wywalczył w sumie trzy medale (dwa srebrne i brązowy). Karolina Kaczyńska w kategorii junior młodszy w konkurencji 100 m ratownik zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski z czasem 1:15.34 s. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli również wiele rekordów życiowych.

Szczegółowe wyniki poszczególnych zawodników na stronie www.wopros.pl. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Letnich Mistrzostw Polski we Wrocławiu.

Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym we Wrocławiu (9-11.06.2017)

Odsłon: 17580