« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Grad medali WOPR-OS we Wrocławiu (zdjęcia)

Niezwykle efektownie zaprezentowali się ratownicy WOPR-OS w Letnich Mistrzostwach Polski we Wrocławiu. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli aż 25 medali, z czego dziesięć z najcenniejszego kruszcu. Popis umiejętności dał Hubert Nakielski.


Nowoczesny 50-metrowy basen we Wrocławiu był areną zmagań ratowników z całego kraju. Do zmagań przystąpiła reprezentacja WOPR-OS w składzie: Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski oraz Maria Murawska, utytułowana młoda pływaczka trenująca na co dzień w UKS Piątka Ostrołęka.

 

Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych oraz cztery rekordy Polski. W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na czwartej pozycji.

 

Maria Murawska w klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy zajęła pierwsze miejsce, a ponadto wśród seniorek uplasowała się na dziesiątej lokacie. Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy w klasyfikacji generalnej uplasował się na drugim miejscu tracąc do pierwszej lokaty zaledwie cztery punkty. Kamil Bojarski w klasyfikacji generalnej w kategorii młodzik uplasował się na drugim miejscu. Karolina Kaczyńska w kategorii junior młodszy w klasyfikacji generalnej została sklasyfikowana na siódmej lokacie.Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych zdobył w sumie aż dziewięć medali (pięć złotych, srebrny i trzy brązowe), a jego rywalizacja ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna zaangażowania. Na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 31.64 s Hubert Nakielski zdobył nie tylko złoty medal, ale ustanowił również nowy rekord Polski w kategorii juniorów. Taki sam wyczyn powtórzył na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1:05.16.


Marysia Murawska w swoich startach w kategorii junior młodszy zdobyła w sumie siedem medali (cztery złote, dwa srebrne i brązowy). Na dystansie 100 m z przeszkodami zdobyła złoto z czasem 1:03.44 s i sięgnęła po nowy rekord Polski w gronie juniorek. Na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1:23.83 s zajęła pierwsze miejsce, ustanawiała nowy rekord Polski juniorów młodszych, zajmując jednocześnie drugie miejsce w gronie seniorów.


Mateusz Adamowski w swoich startach w kategorii junior młodszy zdobył w sumie pięć medali (złoty, trzy srebrne i brązowy). Najmłodszy w stawce Kamil Bojarski wywalczył w sumie trzy medale (dwa srebrne i brązowy). Karolina Kaczyńska w kategorii junior młodszy w konkurencji 100 m ratownik zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski z czasem 1:15.34 s. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli również wiele rekordów życiowych.

 

Szczegółowe wyniki poszczególnych zawodników na stronie www.wopros.pl. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Letnich Mistrzostw Polski we Wrocławiu.

 

Zobacz zdjęcia:
Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym we Wrocławiu (9-11.06.2017)

Odsłon: 12890
Komentarzy: 1
07:37, 14.06.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

rodzic @ 19:49, 15.06.2017r. IP: *.*.70.23

Gratulacje dla zawodników i trenera !!! Brawo

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo