« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Grad medali WOPR-OS we Wrocławiu (zdjęcia)

Niezwykle efektownie zaprezentowali się ratownicy WOPR-OS w Letnich Mistrzostwach Polski we Wrocławiu. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli aż 25 medali, z czego dziesięć z najcenniejszego kruszcu. Popis umiejętności dał Hubert Nakielski.


Nowoczesny 50-metrowy basen we Wrocławiu był areną zmagań ratowników z całego kraju. Do zmagań przystąpiła reprezentacja WOPR-OS w składzie: Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski oraz Maria Murawska, utytułowana młoda pływaczka trenująca na co dzień w UKS Piątka Ostrołęka.

 

Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych oraz cztery rekordy Polski. W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na czwartej pozycji.

 

Maria Murawska w klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy zajęła pierwsze miejsce, a ponadto wśród seniorek uplasowała się na dziesiątej lokacie. Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy w klasyfikacji generalnej uplasował się na drugim miejscu tracąc do pierwszej lokaty zaledwie cztery punkty. Kamil Bojarski w klasyfikacji generalnej w kategorii młodzik uplasował się na drugim miejscu. Karolina Kaczyńska w kategorii junior młodszy w klasyfikacji generalnej została sklasyfikowana na siódmej lokacie.Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych zdobył w sumie aż dziewięć medali (pięć złotych, srebrny i trzy brązowe), a jego rywalizacja ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna zaangażowania. Na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 31.64 s Hubert Nakielski zdobył nie tylko złoty medal, ale ustanowił również nowy rekord Polski w kategorii juniorów. Taki sam wyczyn powtórzył na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1:05.16.


Marysia Murawska w swoich startach w kategorii junior młodszy zdobyła w sumie siedem medali (cztery złote, dwa srebrne i brązowy). Na dystansie 100 m z przeszkodami zdobyła złoto z czasem 1:03.44 s i sięgnęła po nowy rekord Polski w gronie juniorek. Na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1:23.83 s zajęła pierwsze miejsce, ustanawiała nowy rekord Polski juniorów młodszych, zajmując jednocześnie drugie miejsce w gronie seniorów.


Mateusz Adamowski w swoich startach w kategorii junior młodszy zdobył w sumie pięć medali (złoty, trzy srebrne i brązowy). Najmłodszy w stawce Kamil Bojarski wywalczył w sumie trzy medale (dwa srebrne i brązowy). Karolina Kaczyńska w kategorii junior młodszy w konkurencji 100 m ratownik zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski z czasem 1:15.34 s. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli również wiele rekordów życiowych.

 

Szczegółowe wyniki poszczególnych zawodników na stronie www.wopros.pl. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Letnich Mistrzostw Polski we Wrocławiu.

 

Zobacz zdjęcia:
Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym we Wrocławiu (9-11.06.2017)

Odsłon: 13883
Komentarzy: 1
07:37, 14.06.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

rodzic @ 19:49, 15.06.2017r. IP: *.*.70.23

Gratulacje dla zawodników i trenera !!! Brawo

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo