Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Trzy medalowe lokaty KK24h w Drohiczynie

Reprezentanci KK24h bardzo udanie rywalizują w cyklu Maratonów Kresowych. Tym razem kolarze z miasta i powiatu ostrołęckiego wywalczyli trzy miejsca na podium. Najlepiej zaprezentował się Mateusz Lendzioszek, który wygrał rywalizację na dystansie 10 km.

Utalentowany kolarz okazał się najlepszy w kategorii do lat 8, a w gronie open wywalczył dwudziestą lokatę. Kolejne podium w swojej karierze dołożył Wiesław Podeszwa na dystansie 60 km, tym razem będąc drugim w kategorii M6, a trzydziesty w kategorii open.

Na najniższym stopniu podium znalazł się na tym samym dystansie Bartosz Jechanowski, który zajął 3 miejsce w kategorii orlik i 36 open. Tuż za podium rywalizację w kategorii M4 ukończył z kolei Arkadiusz Jechanowski, dając się wyprzedzić rywalowi na ostatnich metrach. W klasyfikacji open znalazł się na 21 pozycji.

JBB

Na najdłuższym dystansie rywalizował również Mariusz Rynkiewicz, który dojechał do mety 51, a szesnaste miejsce zajął w kategorii M3. Drużynowo na dystansie 60 km Klub Kolarski 24h uplasował się na piątej lokacie.

Na krótszym 30 km odcinku Hubert Lemański był 65 w open i szósty kateorii junior młodszy, Paweł Niedbała zajął 67 miejsce w open i piąte kategorii M5, Marek Karczewski był 117 w open i dwunasty w kategorii M5, a Paweł Kalinowski zajął 196 m open i 45 w kategorii M3. Drużynowo na 30 km Klub Kolarski 24h zajął siódmą lokatę.

Przed zawodnikami Klubu Kolarskiego 24h w najbliższych tygodniach kolejne wyzwania, w tym w imprezach organizowanych w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Już 16 lipca przeprowadzony zostanie Wakacyjny Wyścig Australijski na stadionie przy ulicy Witosa. We wtorek 15 sierpnia kolarze rywalizować będą w kolejnej czasówce na szosie w Rzekuniu. Na niedzielę, 24 września zaplanowany został z kolei wyścig MTB w lesie w Serafinie.