« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Moja Ostrołęka

Aktualności

Tomasz Sokół najlepszy w powiecie (zdjęcia, wideo)

Tomasz Sokół odniósł zwycięstwo w II Mistrzostwach Powiatu Ostrołęckiego w Tenisie Ziemnym. W zawodach rozegranych na kortach w Krainie Kurpiowskiej w Wykrocie reprezentant Białegostoku odnosił pewne triumfy, a w finale pokonał Kamila Woźniaka 6:2 6:4.


Ostrołęczanin dzielnie walczył z tenisistą z Podlasia w trudnych warunkach atmosferycznych, ale musiał uznać wyższość świetnie przygotowanego do zawodów rywala. Wcześniej Tomasz Sokół pokonał Andrzeja Dziekońskiego 9:0, Konrada Czapskiego 9:2, Sylwestra Puchalskiego 9:1, a w półfinale w dwóch setach Adama Otłowskiego 6:3 6:2.

 

Drugi z finalistów Kamil Woźniak w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugim meczu pokonał prezesa OST Dariusza Terlikowskiego 9:1, a następnie w ćwierćfinale Krzysztofa Popielarza 9:2. W półfinale Kamil Woźniak odniósł zwycięstwo nad Mateuszem Matyczakiem po trzysetowej walce 6:3 1:6 13:11.

W finale lepszy okazał się Tomasz Sokół, który wygrał 6:2 6:4 i otrzymał nagrodę główną z rąk przewodniczącego rady powiatu Krzysztofa Mroza i prezesa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Dariusza Terlikowskiego.

- Cieszę się bardzo z faktu, że mogliśmy przeprowadzić zawody już po raz drugi dzięki wsparciu lokalnych sponsorów i powiatu ostrołęckiego - podkreślał prezes OST Dariusz Terlikowski. - Dzięki tej pomocy nasze imprezy wyglądają coraz lepiej i mają szanse się rozwijać.- Dobre projekty zawsze zyskują uznanie starosty ostrołęckiego, którego mam zaszczyt reprezentować - podkreśla przewodniczący powiatu ostrołęckiego Krzysztof Mróz. - Myślę, że w kolejnym roku również nie będziemy oszczędzać na promocji tenisa ziemnego i imprez organizowanych przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe.

 

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali także sekretarz gminy Olszewo-Borki Aneta Gutowska-Grucelska oraz sekretarz gminy Daniel Walijewski. Świetną organizację imprezy podkreślał zwycięzca mistrzostw, który po raz pierwszy rywalizował w powiecie ostrołęckim.

- Cieszę się bardzo z faktu, że skorzystałem z zaproszenia i wziąłem udział w tej niezwykłej imprezie - mówił po finałowym meczu Tomasz Sokół. - Niezwykła atmosfera i sceneria, w jakiej zostały rozegrane dwudniowe zawody i wspaniała obsada zawodów sprawiła, że z pewnością jeszcze tu niejednokrotnie zawitam.

 

Sponsorami zawodów byli: Powiat Ostrołęcki, Kraina Kurpiowska w Wykrocie, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Fast Diet Food i IFriday - Mariusz Piątek. Patronat medialny nad zmaganiami najlepszych tenisistów sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

 

Zobacz zdjęcia:
II Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Tenisie Ziemnym (2.07.2017) 

 

Odsłon: 4109
Komentarzy: 5
10:16, 03.07.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Mistrzostwa Ostrołęki w tenisie stołowym. Tym razem powalczą nauczyciele

Mistrzostwa Ostrołęki w tenisie stołowym. Tym razem powalczą nauczyciele

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce zaprasza wszystkich nauczycieli ostrołęckich przedszkoli i szkół do wzięcia udziału w mistrzostwach miasta w tenisie stołowym. Zawody zaplanowano na sobotę 18 stycznia.

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego w Ostrołęce. Klemendorf nie dał szans rywalom (zdjęcia, wideo)

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego w Ostrołęce. Klemendorf nie dał szans rywalom (zdjęcia, wideo)

Uczniowski Klub Sportowy "MAG" zaprosił tenisistów z całego regionu do wzięcia udziału w mikołajkowym turnieju tenisa stołowego. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych - klasy VI i młodsi, VII-VIII oraz open. Rywalizację open wygrał Jan Klemendorf.

Uczeń III LO mistrzem tenisa stołowego. Szymon Załęski z pucharem prezydenta (zdjęcia, wideo)

Uczeń III LO mistrzem tenisa stołowego. Szymon Załęski z pucharem prezydenta (zdjęcia, wideo)

Uczniowie szkół średnich rywalizowali w hali sportowej przy ulicy Partyzantów, na os. Wojciechowice, w mistrzostwach miasta szkół średnich w tenisie stołowym. Puchar prezydenta trafił do Szymona Załęskiego. Uczeń III LO obronił tytuł wywalczony w ubiegłym roku.

Ciechanowskie Grand Prix w tenisie stołowym dla Grzegorza Kowalczyka

Ciechanowskie Grand Prix w tenisie stołowym dla Grzegorza Kowalczyka

W minioną sobotę odbył się ostatni turniej Grand Prix o puchar prezydenta miasta Ciechanów. W cyklu sześciu turniejów bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Kowalczyk z Rzekunia, który w czterech startach trzykrotnie zajął pierwsze miejsce, a raz był drugi.

Triumf Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO najlepsza w tenisie stołowym (zdjęcia)

Triumf Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO najlepsza w tenisie stołowym (zdjęcia)

W hali sportowej przy ulicy Partyzantów (os. Wojciechowice) w Ostrołęce odbyły się kobiece mistrzostwa miasta szkół średnich w tenisie stołowym. Puchar prezydenta Łukasza Kulika trafił w ręce Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO nie miała sobie równych.

» Wasze komentarze

Kibic @ 14:21, 03.07.2017r. IP: *.*.253.193

Bardzo fajnie, że turniejami w regionie interesuje się coraz więcej zawodników z innych miast. Gratulacje dla zwycięzcy i wszystkich zawodników!

Kibic2 @ 14:31, 03.07.2017r. IP: *.*.170.2

Fajnie, że kortów tenisowych w regionie jest coraz więcej i można rozgrywać coraz więcej imprez.

Tenisista @ 17:11, 03.07.2017r. IP: *.*.161.98

Dobra robota Darek. Rozwijaj dalej tenis Nie patrz na maruderów.

Gracz @ 21:03, 03.07.2017r. IP: *.*.5.232

Brawa za organizację,ale czemu brawo Darku,czy tylko On jest w ost,a zarząd,to co

gracz @ 12:46, 05.07.2017r. IP: *.*.2.174

Szkoda,że nie było Jordana i tytuł nie został w Ostrołęce-niedawno zwycięzcę p.Sokoła z Białegostoku ograł na turnieju w Zambrowie.
Fajni,że coraz więcej tenisistów przyjeżdża z zewnątrz.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo