« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

KK24h wyruszy na podbój Bukowiny Tatrzańskiej

Tour de Pologne Amatorów to impreza, która powstała z pasji do kolarstwa. Od początku istnienia, czyli od 2010 roku, towarzyszy Tour de Pologne UCI World Tour. W pierwszej edycji wystartowało 700 uczestników, dzisiaj na trasę rusza kilka razy więcej zawodników.


Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. Pozwala uczestnikom pokonać rundę królewskiego etapu Tour de Pologne, czyli Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska. Na tej samej trasie, tego samego dnia, rywalizują później najlepsi zawodowi kolarze świata.

 

Tour de Pologne Amatorów to walka z samym sobą i rywalami na kultowych podjazdach, np. "Ściana Bukovina" w Gliczarowie Górnym. Do tego uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, wyjątkową oprawę, wielkie gwiazdy i wspaniałą atmosferę. To impreza, bez której trudno wyobrazić sobie kalendarz prawdziwego fana kolarstwa z tourdepologneamatorow.pl


JBB

Ostrołęka z liczną reprezentacją kolarzy amatorów pojawi się również na starcie tegorocznej edycji, która odbędzie się już 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Rekordową liczbę zawodników wystawił w tym roku Klub Kolarski 24h, pojadą również kolarze niezrzeszeni z Ostrołęki i okolic.

- W tym roku kolarze amatorzy będą rywalizować na jeszcze trudniejszej i wydłużonej trasie wokół Tatr - podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski. - Trasa wyścigu to odcinek 58 km po sporych wzniesieniach, których na trasie będzie do pokonania aż 10 z najcięższą "Ścianą Bukowina" z przewyższeniem 820 m, na której nachylenie drogi dochodzi do 23 procent.

 

Organizatorzy spodziewają się, że na starcie tego trudnego górskiego wyścigu może stanąć ok. 2000 zawodników. KK24h reprezentować będą: Dariusz Aleksandrowicz, Sylwester Grabowski, Wiesław Kamiński, Marek Karczewski, Maciej Karwowski, Hubert Lemański, Jarosław Makowiecki, Zenon Malinowski, Michał Niegowski, Wiesław Podeszwa, Rafał Urban oraz Krzysztof Wiszowaty z Tama Polska i Michał Ciecierski z Tri Unlimited.

Odsłon: 5452
Komentarzy: 3
09:30, 27.07.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Kolarska czasówka w Zapiecznem (zdjęcia, wideo)

Michał Brauliński z Bielska-Białej okazał się najszybszym kolarzem podczas jazdy indywidualnej na czas rozegranej dziś w miejscowości Zapieczne (gm. Troszyn). Najlepszym ostrołęczaninem został Tomasz Jarkowski, który zameldował się na mecie z szóstym wynikiem.

» Wasze komentarze

Iwona @ 17:14, 27.07.2017r. IP: *

Hubert trzymamy kciuki.

Xtreme Sport Załoga @ 17:56, 27.07.2017r. IP: *.*.48.115

Panowie połamania okularów i szybkiego wiatru w dętkach !!! :) Trzymamy ramy i kciuki za was !!! :)

KK24h @ 08:41, 28.07.2017r. IP: *.*.45.104

Zapraszamy do galerii z wyścigu w 2016 roku.
Było deszczowo a nawet bardzo deszczowo. Amatorzy przejechali tę rundę a zawodowców etap został odwołany ! Profi nie wyrazili zgody na ściganie się w takich warunkach.
Galeria w menu IMPREZY/foto na stronie KK24h

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo