Sobota, 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Marta Łada z brązem Mistrzostw Polski U-18

Reprezentantka UKS Siódemka Ostrołęka Marta Łada wywalczyła brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego efektownie poprawiła rekord życiowy w trójskoku i stanęła na najniższym stopniu podium.

Podczas zawodów w stolicy kraju Marta Łada aż o 84 cm poprawiła rekord życiowy. W sobotnich eliminacjach podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego poprawiła życiówkę osiągając 11.63 m i z drugim wynikiem awansowała do niedzielnego finału. W finale o medalu zadecydował ostatni skok na odległości 11.88 m, który zapewnił trzecią pozycję i tym samym brązowy medal.

Złoty medal wywalczyła Karina Sofińska (MOSM Tychy) z wynikiem 11.97 m, przed Aleksandrą Kwiecień (MKS Hermes Gryfino) - 11.90 m i Martą Ładą, która do srebrnego medalu straciła zaledwie dwa centymetry, a do złotego dziewięć.

Bardzo dobrze w zawodach zaprezentował się także Adam Piątkowski, który w sobotnim biegu na 1500 m wynikiem 4:03.58 poprawił o blisko trzy sekundy swój rekord życiowy i zajął w swojej serii czwarte, a w całych zawodach piąte miejsce.
- Adam pobiegł bardzo dobrze taktycznie i osiągnął rezultat najlepszy na jaki było go stać, lepiej się nie dało - skomentował start swojego podopiecznego trenera Dariusz Dąbrowski.

Esprit

Trzeci z reprezentantów UKS Siódemka Ostrołęka Wiktor Marciniak startował w dwóch konkurencjach. W piątkowych eliminacjach skoku w dal osiągnął rezultat 6.33 m i zajął siedemnaste miejsce, a w sobotnich eliminacjach trójskoku był piętnasty z drugim swoich wynikiem życiowym 13.12 m. Do finału konkurencji zabrakło tym razem sześciu centymetrów.
- W obu przypadkach Wiktor oddawał swoje skoki sprzed belki (tracił przynajmniej 20 cm), ale sumie wypadł zgodnie z oczekiwaniami - stwierdza trener Marek Mierzejewski. - Zabrakło trochę "zimnej głowy" szczególnie w trójskoku, aby awansować do finału. Wiktor trenuje dopiero od jedenastu miesięcy i wszystko jest jeszcze przed nim.

W Mistrzostwach wystartowało ponad 850 zawodników z 227 klubów z całej Polski. W klasyfikacji medalowej UKS Siódemka Ostrołęka zajął 67 miejsce (reprezentanci 81 klubów zdobywali medale). Do klasyfikacji współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym klub dołożył kolejne 16 punktów i został sklasyfikowany na 71 pozycji w Polsce.

Odsłon: 18940