« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wielkie ściganie na szosie w Rzekuniu. Dołączacie?

Już w najbliższy wtorek w Rzekuniu zapowiada się wielkie ściganie na 10 km z Rzekunia do Drwęczy i Zapiecznych. Z każdym dniem na liście startowej pojawiają się kolejni kolarze, którzy rywalizować będą w kategoriach - rower szosowy lub MTB. Dołączacie?


- W 2010 roku, gdy rozegraliśmy pierwszą czasówkę na 10 km było nas 15 osób - wspomina prezes KK24h Marek Karczewski. - Zwyciężył Dariusz Regulski z Ostrołęki z czasem blisko 16 minut i 30 sekund. Wyścig był rozgrywany wówczas we wsi Czarnowiec, ale z powodu trakcji kolejowej występującej na trasie czasówki byliśmy zmuszeni do przeniesienia trasy do Rzekunia na ul. Bednarczyka.

 

W roku 2015 na starcie stanęło 82 osoby w wieku od 7 do 78 lat. Zwycięzcą okazał się Jarosław Kobyliński z Makowa Mazowieckiego, który ustanowił rekord trasy z czasem 14 minut i 43 sekund. W ubiegłym roku fenomenalnie na trasie zaprezentował się Michał Kostuch z Zamku Kiszewskiego, który na zawody do Rzekunia przyjechał z miejscowości oddalonej od Ostrołęki o ponad 300 km. Dystans 10 km pokonał z czasem 13 minut i 58 sekund i poprawił zdecydowanie rekord trasy.Emocji nie zabrakło również w drugiej kategorii - MTB. W niej również zwyciężył Michał Kostuch, który drugim rowerem pokonał trasę z czasie 16:01. Do rywalizacji w 2016 roku przystąpiło 130 kolarzy z kilkudziesięciu miejscowości z całego kraju. Czy w tym sezonie ten wynik zostanie pobity?
- Po raz kolejny za poprawienie rekordu trasy przewidziana jest nagroda finansowa w wysokości 500 zł - informuje prezes KK24h Marek Karczewski. - Najszybsza pani również powalczy o 500 zł, jeśli pobije rekord Zuzanny Siemieniako z Białegostoku - 17 minut i 18 sekund.

Więcej informacji o zawodach w serwisie sportowym w dziale Kolarstwo. 

 

Sponsorami imprezy są: Powiat Ostrołęcki, Gmina Rzekuń, Benzol, CubaLibre, Agromasz, Piekarnia Kurpiowska Serafin, JBB Bałdyga, Tor Kartingowy Via Baltica, XtremeSport, Zbigniew Zajkowski, Konkret marketpozyczkowy.pl, Salon Oświetlenia Ledin.pl, Pensjonat Wioletta, siłownia Forma5 Club, IZBud Józef Liberacki. Partnerem imprezy jest Sportowa Agencja Informacyjna ADMEDIA. Patronat medialny nad zawodami objął portal Moja-Ostroleka.pl.

Odsłon: 9785
Komentarzy: 0
08:24, 14.08.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo