Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Triathloniści startowali w Elemental Tri Series

Reprezentanci Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego udanie zaprezentowali się w serii zawodów cyklu Elemental Tri Series. Podczas zawodów w Olsztynie, Augustowie, Blachowni i Białymstoku rywalizowali z powodzeniem o wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej.

W klasyfikacji generalnej na dystansie olimpijskim 1.5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu wysoką ósmą lokatę zajął Michał Ciecierski (TriUnlimited), a w kategorii W wiekowej M35 na uplasował się na trzeciej pozycji. Natomiast dwudzieste piąte miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Wojciech Zarzycki (TriUnlimited), który w swojej kategorii wiekowej M45 zajął wysoką drugą pozycję.

W ostatniej imprezie wieńczącej cały cykl w Białymstoku na dystansie olimpijskim wystartowało kilku ostrołęczan. Zawody wygrał Łukasz Lis z Lublina z końcowym czasem 1:59:01. Najszybszym zawodnikiem z Ostrołęki w Białymstoku okazał się Wojciech Zarzycki z czasem 2:36:34, na miejscu 87. Dziesięć pozycji niżej został sklasyfikowany Krzysztof Kwiatkowski (No Human Doctors) - 2:39:40. Setny w rywalizacji okazał się Piotr Zaurski - 2:41:17.

W rywalizacji wzięli także udział: Jacek Rutkowski (Akademia Triathlonu), Tomasz Chalamoński (No Human Doctors) i Michał Ciecierski (TriUnlimited), który w zawodach zmagał się z chorobą żołądkową i już sam start okazał się dla niego dużym wyzwaniem. W zawodach Małgorzata Szurnicka (SzuraTeam) K45 oraz Marcin Zaurski M70 zajęli w Białymstoku w swoich kategoriach wiekowych pierwsze miejsca.

- Warunki, w których przyszło rywalizować triathlonistom w Białymstoku były bardzo trudne - niska temperatura - 13 stopni Celsjusza, intensywny deszcz oraz wiatr - relacjonuje Wojciech Zarzycki. - Taka pogoda nie pozwalała na dobrą jazdę na rowerze i pokonanie sporego dystansu biegu, a były to cztery pętle po 2.5 km. To był bieg po wodzie i błocie. Cieszy fakt, że coraz więcej osób w naszym mieście uprawia triathlon.

Odsłon: 16589