« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 2 kwietnia 2020 r., imieniny Franciszka, Władysława, Urbana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kowalczyk najlepszy w memoriale (zdjęcia, wideo)

Tenisiści stołowi z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, a także Ciechanowa, Łomży, Olsztyna, czy też Warszawy walczyli w I Memoriale Barbary Pawelczyk. W najbardziej prestiżowej kategorii open zwyciężył Grzegorz Kowalczyk z Rzekunia po zaciętych bojach.


W decydującym spotkaniu w hali im. Arkadiusza Gołasia Grzegorz Kowalczyk pokonał ostrołęczanina Jacka Obidzińskiego 3:2. Drugie miejsce w rywalizacji zajął Maciej Dobrowolski z Łomży po zwycięstwie nad Hubertem Marciniakiem z Ostrołęki 3:1, który ostatecznie zajął czwartą lokatę. Na trzecim stopniu podium uplasował się z kolei Jacek Obidziński.

 

Emocjonujących pojedynków stojących na wysokim poziomie nie zabrakło w kategorii +45 lat. Zwyciężył Artur Kasprzak z Warszawy w decydujących starciach pokonując zarówno legendę ostrołęckiego tenisa Jana Klemendorfa, jak i Przemysława Gozdowskiego z Wąsewa. Tuż za podium uplasował się z kolei Jacek Obidziński z Ostrołęki.

 

W rywalizacji najmłodszego pokolenia tenisistów stołowych do lat 16 zwyciężył Adam Pląsek reprezentujący GKTS Wiązowna. Do rywalizacji w zawodach przystąpiły także dwie kobiety - Bernadeta Bielawna z Warszawy i Sylwia Sadłowska z Ostrołęki. Obie panie zostały wyróżnione przez sponsorów imprezy specjalnymi nagrodami rzeczowymi.

 

- Barbara Pawelczyk była najlepszą tenisistką stołową w historii naszego miasta - podkreślał podczas oficjalnego otwarcia imprezy przewodniczący rady miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski, pod którego patronatem rozgrywany był turniej. - Cieszę się z faktu, że tyle osób zdecydowało się wziąć udział w zawodach i uczcić pamięć zawodniczki w ten sobotni poranek. Chciałbym podziękować również wszystkim tym, dzięki którym ten memoriał może się odbyć. Liczę na to, że na stałe wpisze się w kalendarz sportowych imprez.

 

Podczas imprezy nie zabrakło również przedstawiciela rodziny śp. Barbary Pawelczyk, a zarazem pomysłodawcy zorganizowania imprezy Marcina Śpiewaka z firmy Konkret marketpozyczkowy.pl, który jednocześnie był jednym ze sponsorów imprezy.
- Cieszę się bardzo z faktu, że tyle osób było chętnych, aby przystąpić do rywalizacji w tym memoriale - podkreślał Marcin Śpiewak. - Mam nadzieję, że w kolejnych latach będzie nas jeszcze więcej i będziemy mogli rozwijać nie tylko tę imprezę, ale samo grono grających w tenisa stołowego się poszerzy.


Esprit

Sponsorami zawodów byli: Miasto Ostrołęka, Konkret marketpozyczkowy.pl, ZPM JBB Bałdyga, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Pensjonat Wioletta, siłownia Forma5 Club, pizzeria Da Grasso, radny miasta Ostrołęki Grzegorz Milewski, Autopuls, kręgielnia Łubudu, tor kartingowy Via Baltica i Salon Oświetlenia Ledin oraz sklep i serwis komputerowy Last Minute Service.

 

Organizatorem zawodów był Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce przy współpracy ze Sportową Agencją Informacyjną ADMEDIA.

 

Zobacz zdjęcia:
I Memoriał Barbary Pawelczyk w Tenisie Stołowym (2.09.2017)

 

Odsłon: 14476
Komentarzy: 14
12:27, 03.09.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Tenisowe święto w Czerwinie odwołane! Koronawirus zbiera plony

Tenisowe święto w Czerwinie odwołane! Koronawirus zbiera plony

Szósta edycja Grand Prix Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Czerwin nie odbędzie się w pierwotnym terminie. LUKS Czerwin zdecydował się na odwołanie wydarzenia. Decyzja zapadła w związku z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem.

VI Tenisowe Grand Prix Czerwina. Weź udział

VI Tenisowe Grand Prix Czerwina. Weź udział

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Czerwin zaprasza wszystkich chętnych do udziału w VI Grand Prix Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Czerwin. Do rywalizacji może przystąpić każdy, a turniej rozegrany zostanie w aż sześciu kategoriach.

'Ferie z tenisem ziemnym'. Spróbuj swoich sił

"Ferie z tenisem ziemnym". Spróbuj swoich sił

Dzieci i młodzież mają okazję poznać podstawy gry w tenisa ziemnego. Bezpłatne zajęcia odbędą się w dniach 17-20 lutego w hali sportowej przy ulicy Partyzantów (os. Wojciechowice) w Ostrołęce. Zapisy na treningi przyjmowane są telefonicznie. Chcesz spróbować?

Turniej tenisa stołowego w Obierwi (zdjęcia)

Turniej tenisa stołowego w Obierwi (zdjęcia)

Hala sportowa w Obierwi wypełniła się w ubiegłą niedzielę sympatykami tenisa stołowego. Już po raz ósmy rozegrano turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Lelis. Do rywalizacji przystąpiły dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież i dorośli w kategorii open.

Nauczyciele walczyli w mistrzostwach Ostrołęki. Poznaj najlepszych tenisistów (zdjęcia, wideo)

Nauczyciele walczyli w mistrzostwach Ostrołęki. Poznaj najlepszych tenisistów (zdjęcia, wideo)

W hali widowiskowo-sportowej imienia Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się mistrzostwa Ostrołęki nauczycieli w tenisie stołowym. Najlepszym tenisistą okazał się Paweł Czartoryski z II LO. Wśród pań nie miała sobie równych Małgorzata Białczak z ZPO w Kadzidle.

» Wasze komentarze

Tenisista @ 13:42, 03.09.2017r. IP: *.*.160.106

Super zorganizowana i przeprowadzona impreza. Fajne nagrody, pozdrawiam.

Gracz @ 14:33, 03.09.2017r. IP: *.*.167.159

Super organizacja! Nic dodac nic ujac. Bylo super

Z M @ 05:25, 04.09.2017r. IP: *.*.251.131

Czy to prawda, że trenerem Pani Pawelczyk był Ryszard Zajda?

kibic @ 09:02, 04.09.2017r. IP: *.*.253.133

A mistrz z Łomży tym razem drugi..........czyżby zmiana warty.........:)Pokłon dla zawodników z rzekunianki:)Panowie w tym sezonie z Panem Jankiem walczcie o 3 ligę!!!!!!!!!!!!

sebastian.p @ 10:38, 04.09.2017r. IP: *.*.227.49

Barbara Pawelczyk to moja Ciocia której już nie ma na tym świecie była jest i bedzie świetna...na zawsze...Ku pamięci...

Gracz @ 10:41, 04.09.2017r. IP: *.*.4.163

Pani Pawelczyk to chluba ostroleckiego tenisa stolowego, tak samo jak Pan Klemendorf

Fajnie @ 10:48, 04.09.2017r. IP: *.*.31.137

Fajnie, że tyle osób zdecydowało się zagrać w turnieju i miejmy nadzieję, że stanie się tradycją i zostanie zapisany na stałe w kalendarzu imprez.

Kibic @ 15:00, 04.09.2017r. IP: *.*.99.44

Gratulacje, czekamy za rok II Memorial

Karol @ 18:49, 04.09.2017r. IP: *.*.158.83

Super zawody, brawa za organizację i do zobaczenia za rok. Na pewno przyjadę!

Rafcio @ 22:44, 04.09.2017r. IP: *.*.160.106

Super, wzięli się panowie do roboty. Impreza prZednia! :-)

Czesław @ 21:44, 05.09.2017r. IP: *.*.40.215

sorki ale skąd tu się znalazł ten turniej. nie widziałem żadnych ogłoszeń ani zaproszeń!!!!

Do Czesław @ 06:42, 06.09.2017r. IP: *.*.158.74

Było oficjalne ogłoszenie na mojej ostrolece, jak rówież na innym miejskim portalu.

kolo @ 09:13, 06.09.2017r. IP: *.*.164.221

Hej!!!
A czemu mistrza Polski nie było????:))))czyżby grypa????? tz. ta co zwykle.....teraz to rok na hale nie wpadnie:):)

do Kolo @ 15:46, 07.09.2017r. IP: *.*.158.74

Chyba mistrza Borek... haha. o niee, przecież tam też dostał lanie haha

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo