« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Moja Ostrołęka

Aktualności

Czapski obronił mistrza Ostrołęki (zdjęcia, wideo)

Nie było niespodzianki w tenisowych mistrzostwach Ostrołęki w tenisie ziemnym. Na kortach ziemnych przy ulicy Hallera zwyciężył Jordan Czapski broniąc po raz kolejny tytuł mistrza naszego miasta. W finałowym meczu pokonał pewnie Adama Ołowskiego 9:3.


Mimo trudnych warunków atmosferycznych tenisiści w ciągu kilkunastu godzin rozstrzygnęli rywalizację w jednej z najważniejszych tenisowych imprez w sezonie. Na kortach ziemnych przy ulicy Hallera kibice byli świadkami ciekawych konfrontacji, ale prymat w mieście zachował Jordan Czapski, który pewnie wygrał kolejne mecze w drodze po złoto.

 

W pierwszej rundzie lider ostrołęckiego rankingu open miał wolny los. W kolejnym starciu Jordan Czapski pokonał Wiesława Wyszkowskiego 9:2. W ćwierćfinale odniósł pewne zwycięstwo nad Tomaszem Kanią 9:2, a w półfinale pokonał Jakuba Noska 9:0.

 

Trudniejszą drogę do finału miał Adam Otłowski, który również był rozstawiony z wolnym losem w pierwszej rundzie. W drugim pojedynku odniósł zwycięstwo nad Piotrem Szczepankiem 9:0, w ćwierćfinale wygrał z Jędrzejem Nowakiem 9:3, a w półfinale pokonał Krzysztofa Szkopka 9:7. Na finał i zaciętą batalię o zwycięstwo z Jordanem Czapskim nie starczyło już sił.Zwycięzcą turnieju pocieszenia okazał się Kamil Piersa, który pokonał Rafała Boryszewskiego i Pawła Kwiatkowskiego. Prawidłowe przeprowadzenie turnieju nadzorowały dwie panie - Agnieszka Murach i Iwona Kwiatkowska. Finałowe spotkanie zostało rozegrane w sobotni wieczór na kortach ziemnych, ale dekoracja najlepszych zawodników została dokonana w obecności wiceprezydenta miasta Ostrołęki Grzegorza Płocha i prezesa Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Dariusza Terlikowskiego w niedzielne w hali przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach.

 

Sponsorem głównym imprezy było Miasto Ostrołęka. Sponsorami dodatkowymi Piekarnia Kurpiowska Serafin oraz FastDietFood. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

 

Mistrzostwa Ostrołęki były przedostatnią imprezą na kortach ziemnych przy ulicy Hallera w obecnym sezonie dla seniorów. Do rozegrania pozostaje jeszcze finałowy Masters z udziałem ośmiu najlepszych zawodników rankingu open. Więcej o nim w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.

 

Skrócone wyniki rywalizacji w mistrzostwach, ćwierćfinały: Jordan Czapski - Tomasz Kania 9:2, Jakub Nosek - Konrad Czapski 9:4, Adam Otłowski - Jędrzej Nowak 9:5, Krzysztof Szkpek - Bartosz Murach 9:7. Półfinały: Jordan Czapski - Jakub Nosek 9:0, Adam Otłowski - Krzysztof Szkopek 9:7. Finał: Jordan Czapski - Adam Otłowski 9:3.

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Ostrołęki w Tenisie Ziemnym (2.09.2017)


Odsłon: 11434
Komentarzy: 0
09:13, 04.09.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Mistrzostwa Ostrołęki w tenisie stołowym. Tym razem powalczą nauczyciele

Mistrzostwa Ostrołęki w tenisie stołowym. Tym razem powalczą nauczyciele

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce zaprasza wszystkich nauczycieli ostrołęckich przedszkoli i szkół do wzięcia udziału w mistrzostwach miasta w tenisie stołowym. Zawody zaplanowano na sobotę 18 stycznia.

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego w Ostrołęce. Klemendorf nie dał szans rywalom (zdjęcia, wideo)

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego w Ostrołęce. Klemendorf nie dał szans rywalom (zdjęcia, wideo)

Uczniowski Klub Sportowy "MAG" zaprosił tenisistów z całego regionu do wzięcia udziału w mikołajkowym turnieju tenisa stołowego. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych - klasy VI i młodsi, VII-VIII oraz open. Rywalizację open wygrał Jan Klemendorf.

Uczeń III LO mistrzem tenisa stołowego. Szymon Załęski z pucharem prezydenta (zdjęcia, wideo)

Uczeń III LO mistrzem tenisa stołowego. Szymon Załęski z pucharem prezydenta (zdjęcia, wideo)

Uczniowie szkół średnich rywalizowali w hali sportowej przy ulicy Partyzantów, na os. Wojciechowice, w mistrzostwach miasta szkół średnich w tenisie stołowym. Puchar prezydenta trafił do Szymona Załęskiego. Uczeń III LO obronił tytuł wywalczony w ubiegłym roku.

Ciechanowskie Grand Prix w tenisie stołowym dla Grzegorza Kowalczyka

Ciechanowskie Grand Prix w tenisie stołowym dla Grzegorza Kowalczyka

W minioną sobotę odbył się ostatni turniej Grand Prix o puchar prezydenta miasta Ciechanów. W cyklu sześciu turniejów bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Kowalczyk z Rzekunia, który w czterech startach trzykrotnie zajął pierwsze miejsce, a raz był drugi.

Triumf Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO najlepsza w tenisie stołowym (zdjęcia)

Triumf Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO najlepsza w tenisie stołowym (zdjęcia)

W hali sportowej przy ulicy Partyzantów (os. Wojciechowice) w Ostrołęce odbyły się kobiece mistrzostwa miasta szkół średnich w tenisie stołowym. Puchar prezydenta Łukasza Kulika trafił w ręce Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO nie miała sobie równych.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo