« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 18 marca 2018 r., imieniny Cyryla, Edwarda, Boguchwała

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dodatkowa kasa dla klubów w mieście od MSiT

Kolejne kluby sportowe w mieście i powiecie ostrołęckim otrzymały dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programy "Klub". Tym razem sześć wniosków zyskało akceptację i otrzyma dotację w wysokości 10.000 zł. W jednym przypadku to kwota o 5.000 zł wyższa.


Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki, Ostrołęckie Towarzystwo Piłki Siatkowej Nike i Uczniowski Klub Sportowy Clan w pierwszym naborze poprawnie wypełniły wnioski i otrzymały dodatkowe wsparcie z ministerstwa. Teraz kolejne siedem klubów cieszy się z dodatkowych pieniędzy na szkolenie dzieci i młodzieży.

 

Po 10.000 zł otrzymały: UMKS Victoria Ostrołęka, MKKK Shinkyokushin Ostorłęka, UKS Siódemka Ostrołęka, UMKS Trójka Ostrołęka oraz Bartnik Myszyniec. Z kolei 15.000 zł trafi na konto LUKS Rzekunianka Rzekuń, który prowadzi treningi wielosekcyjne - piłka nożna, tenis stołowy i lekkoatletyka.Po raz kolejny zostały odrzucone wnioski klubów: Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej, UKS Narew Ostrołęka.i MUKS Tęcza Ostrołęka. Ostatni z wymienionych klubów prowadzony przez trenera Tadeusza Nalewajka korzystał z dofinansowania w minionym sezonie. Kolejna szansa dla klubów, aby powalczyć o dodatkowe finansowanie prowadzenia sekcji na wiosnę 2018 roku.

 

Rządowy Program "Klub" to wsparcie małych i średnich klubów sportowych. Kluby jednosekcyjne mogą ubiegać się o jednorazowe dofinansowanie w wysokości 10 000 zł a wielosekcyjne o dofinansowanie w wysokości 15 000 zł. Łącznie dotacje otrzymało w ramach projektu ponad 4000 małych i średnich klubów z całego kraju.

Odsłon: 8093
Komentarzy: 2
06:57, 09.09.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narciarze KS Spych w Biegu Piastów (zdjęcia)

Narciarze KS Spych w Biegu Piastów (zdjęcia)

Narciarze KS Spych Przystań po raz kolejny pojawili się w Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach. Podczas trzydniowej imprezy na trasie zaprezentowało się blisko trzy tysiące zawodniczek i zawodników reprezentujących ponad dwadzieścia krajów.

Zacięte zmagania szachistów (zdjęcia, wideo)

Zacięte zmagania szachistów (zdjęcia, wideo)

Szachowy Turniej Pamięci Żołnierzy Wyklętych został rozegrany w naszym mieście już po raz trzeci. Do rywalizacji przystąpili seniorzy, młodzież i dzieci. Najlepszy z sześcioma zwycięstwami na koncie okazał się Marcin Hryszkiewicz z Wyszkowa.

Ruda Śląska szczęśliwa dla WOPR-OS (zdjęcia)

Ruda Śląska szczęśliwa dla WOPR-OS (zdjęcia)

Cztery złote, cztery srebrne i sześć brązowych medali wywalczyli ratownicy wodni WOPR-OS w pierwszych w sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Polski. Bardzo udanie w zawodach prezentowali się Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski i Kamil Bojarski.

Nakielski: Miłe docenienie ciężkiej pracy (wideo)

Nakielski: Miłe docenienie ciężkiej pracy (wideo)

Hubert Nakielski to utalentowany zawodnik WOPR-OS, który w dwóch sezonach zapisał na swoim koncie bardzo duże sukcesy. Kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2017 podczas gali postanowiła przyznać mu zaszczytny tytuł najlepszego sportowca w regionie.

Kasa nie dla wszystkich. Kogo wesprze ratusz?

Kasa nie dla wszystkich. Kogo wesprze ratusz?

Największa dotacja w wysokości 13.000 zł trafiła do klubu UKS Olimp Ostrołęka, który w 2018 roku zorganizuje XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia. Które kluby będą mogły zorganizować imprezy na terenie miasta z dofinansowaniem od prezydenta?

» Wasze komentarze

googoo @ 21:50, 09.09.2017r. IP: *.*.171.69

kk... bartnik myszyniec a nasz APN czy Narew w czym gorsi????

Do @ 23:41, 10.09.2017r. IP: *.*.40.238

Narew w tym gorsza że oni teraz mają pewnie najwięcej sponsorów i pieniędzy a jak narazie to umówmy się że Narew należy pewnie do top 6 z klubów z B Klasy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


Najnowsze wideo