« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2017 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medalowa seria Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki

Bardzo udany występ zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Mistrzostwach Mazowsza w Kozienicach. Z zawodów przywieźli siedem medali - dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe oraz kolejne wartościowe rekordy życiowe.


Na najwyższym stopniu podium w zawodach w Kozienicach stanęła Gabriela Pszczoła w pchnięciu dyskiem 12.30 m, poprawiając po raz kolejny w tym sezonie rekord życiowy. Złoto wywalczył także Sebastian Moszczyński w skoku wzwyż z wynikiem 165 cm.

 

Srebrne medale w zawodach zdobyli Julia Mroczkowska w rzucie dyskiem - 31.25 m i Jakub Sęndrowski 1000 m z wynikiem 2:51.50, z nowym rekordem życiowym. Brązowe medale wywalczyli Katarzyna Stefko w rzucie dyskiem 28.97 m i Michał Gruszczyński w rzucie dyskiem - 34.82 m, z nowymi rekordami życiowymi oraz Wojciech Kaczmarczyk w pchnięcie kulą - 9.93 m.

 

W zawodach z powodzeniem startowali także: Kacper Piórkowski na dystansie 1000 m z wynikiem 3.04:04 (rekord życiowy), Adrian Milewski w rzucie dyskiem 32.68 m (rekord życiowy), Izabela Stefańska w sprincie na 100 m z czasem 13.45 s, Julia Kaczyńska - 100 m z czasem 13.84 s (rekord życiowy), Sandra Oleksiak - 100 m z czasem 14.11 s, sztafeta 4 x 100 m (Oleksiak S. Stefańska I. Kaczyńska J. Berkowska K.) z wynikiem 54.70 s, a także Antonina Krupka w rzucie dyskiem - 22.80 m i Wiktoria Sujkowska w rzucie dyskiem - 15.42 m.

 

- Cieszymy się bardzo z fakty wywalczenia siedmiu medali przez naszych reprezentantów i wielu bardzo wartościowych wyników - podkreśla trener Konrad Szuster. - Nasi reprezentanci powrócili z wieloma nowymi rekordami życiowymi i pokazali, że mimo trudnych warunków mogą walczyć o wysokie lokaty.Do zawodów reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki przygotowywali Katarzyna i Konrad Szusterowie, Bartosz Witkowski, Michał Zawojek oraz Marianna Pędzich.

 

Wcześniej w w Spale dwójka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki rywalizowała w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS. W zawodach podopieczni trener Katarzyny i Konrada Szusterów - Damian Niedźwiecki i Oskar Żebrowski. W konkurencji pchnięcia kulą Damian - wynikiem 16.42 m, zajął siódme miejsce, Oskar pchając kulę na odległość 16.23 m ostatecznie został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Damian Niedźwiecki reprezentował nasze miasto również w rzucie dyskiem, a rezultat 47.13 m pozwolił na zajęcie siódmego miejsca.

Odsłon: 1943
Komentarzy: 0
08:41, 12.09.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Majewski: Trzeba zainwestować w stadion (wideo)

Majewski: Trzeba zainwestować w stadion (wideo)

Podczas wizyty w naszym mieście dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski zawitał do redakcji portalu Moja Ostrołęka. Z obecnym wiceprezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rozmawialiśmy o rozwoju dyscypliny i potrzebie remontu stadionu przy ulicy Witosa.

Dzieci z STO spotkały się z mistrzem (zdjęcia, wideo)

Dzieci z STO spotkały się z mistrzem (zdjęcia, wideo)

Dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski podczas wizyty w Ostrołęce spotkał się z dziećmi i młodzieżą Zespołu Szkół STO. Podczas wizyty w hali w Wojciechowicach nie zabrakło licznych pytań, zdjęć z legendarnym sportowcem oraz wielu autografów.

Mityng Młodzików OKLA z Tomaszem Majewskim

Mityng Młodzików OKLA z Tomaszem Majewskim

Dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski będzie gościem specjalnym Mityngu Młodzików organizowanego przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki. W zawodach na stadionie MZOSTiIT przy ulicy Witosa wezmą udział reprezentanci klubów z całego regionu.

Aż dziesięć medali lekkoatletów OKLA w Olecku

Aż dziesięć medali lekkoatletów OKLA w Olecku

Rewelacyjnie spisali się reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Olecku. Z imprezy młody narybek powrócił aż dziesięcioma medalami i drugą lokat w klasyfikacji generalnej. Na konto OKLA trafiły trzy złota.

UKS Clan zaprasza na Test Coopera dla wszystkich

UKS Clan zaprasza na Test Coopera dla wszystkich

Uczniowski Klub Sportowy Clan w Ostrołęce po raz kolejny zaprasza do udziału w Teście Coopera na stadionie miejskim. Test to próba wysiłkowa, opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera polegająca na dwunastominutowym nieprzerwanym biegu.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


Karting

Najnowsze wideo