« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 18 marca 2018 r., imieniny Cyryla, Edwarda, Boguchwała

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medalowa seria Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki

Bardzo udany występ zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Mistrzostwach Mazowsza w Kozienicach. Z zawodów przywieźli siedem medali - dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe oraz kolejne wartościowe rekordy życiowe.


Na najwyższym stopniu podium w zawodach w Kozienicach stanęła Gabriela Pszczoła w pchnięciu dyskiem 12.30 m, poprawiając po raz kolejny w tym sezonie rekord życiowy. Złoto wywalczył także Sebastian Moszczyński w skoku wzwyż z wynikiem 165 cm.

 

Srebrne medale w zawodach zdobyli Julia Mroczkowska w rzucie dyskiem - 31.25 m i Jakub Sęndrowski 1000 m z wynikiem 2:51.50, z nowym rekordem życiowym. Brązowe medale wywalczyli Katarzyna Stefko w rzucie dyskiem 28.97 m i Michał Gruszczyński w rzucie dyskiem - 34.82 m, z nowymi rekordami życiowymi oraz Wojciech Kaczmarczyk w pchnięcie kulą - 9.93 m.

 

W zawodach z powodzeniem startowali także: Kacper Piórkowski na dystansie 1000 m z wynikiem 3.04:04 (rekord życiowy), Adrian Milewski w rzucie dyskiem 32.68 m (rekord życiowy), Izabela Stefańska w sprincie na 100 m z czasem 13.45 s, Julia Kaczyńska - 100 m z czasem 13.84 s (rekord życiowy), Sandra Oleksiak - 100 m z czasem 14.11 s, sztafeta 4 x 100 m (Oleksiak S. Stefańska I. Kaczyńska J. Berkowska K.) z wynikiem 54.70 s, a także Antonina Krupka w rzucie dyskiem - 22.80 m i Wiktoria Sujkowska w rzucie dyskiem - 15.42 m.

 

- Cieszymy się bardzo z fakty wywalczenia siedmiu medali przez naszych reprezentantów i wielu bardzo wartościowych wyników - podkreśla trener Konrad Szuster. - Nasi reprezentanci powrócili z wieloma nowymi rekordami życiowymi i pokazali, że mimo trudnych warunków mogą walczyć o wysokie lokaty.Do zawodów reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki przygotowywali Katarzyna i Konrad Szusterowie, Bartosz Witkowski, Michał Zawojek oraz Marianna Pędzich.

 

Wcześniej w w Spale dwójka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki rywalizowała w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS. W zawodach podopieczni trener Katarzyny i Konrada Szusterów - Damian Niedźwiecki i Oskar Żebrowski. W konkurencji pchnięcia kulą Damian - wynikiem 16.42 m, zajął siódme miejsce, Oskar pchając kulę na odległość 16.23 m ostatecznie został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Damian Niedźwiecki reprezentował nasze miasto również w rzucie dyskiem, a rezultat 47.13 m pozwolił na zajęcie siódmego miejsca.

Odsłon: 4664
Komentarzy: 0
08:41, 12.09.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Akcja 1%. Podziel się podatkiem z OKLA Ostrołęka

Akcja 1%. Podziel się podatkiem z OKLA Ostrołęka

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki zwraca się z prośbą o wsparcie działalności klubu poprzez przekazanie 1% podatku osobistego PIT za 2017 rok. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na dalszy rozwój i funkcjonowanie wszystkich grup szkoleniowych.

V Leśny Bieg w Czarnowcu. Dołącz do zmagań

V Leśny Bieg w Czarnowcu. Dołącz do zmagań

To już dziesięć lat imprez sportowych na które wspólnie zapraszają Marek Karczewski i Norbert Siemiątkowski. Dlatego V Leśny Bieg na nowej trasie w Czarnowcu ma być wydarzeniem wyjątkowym. Z każdym dniem lista uczestników rywalizacji staje się coraz dłuższa.

Suchecka otarła się o medal Mistrzostw Polski

Suchecka otarła się o medal Mistrzostw Polski

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce były ostatnią imprezą pierwszej części sezonu dla reprezentantów UKS Siódemka Ostrołęka. W zawodach z powodzeniem startowała Kornelia Suchecka, która konkursie trójskoku wywalczyła czwarte miejsce.

Reprezentanci OKLA szlifują formę w Zakopanem

Reprezentanci OKLA szlifują formę w Zakopanem

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki szlifują formę w Zakopanem podczas zgrupowania zaplecza kadry narodowej. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów przygotowują się do sezonu startowego w bardzo dobrych warunkach, pełni optymizmu.

Ciekawa wycieczka na sportowe areny do Torunia

Ciekawa wycieczka na sportowe areny do Torunia

Uczniowie szkół podstawowych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wzięli udział w ciekawej wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było propagowanie lekkoatletyki poprzez naukę i zabawę. Jednym z punktów programu było zwiedzanie starówki w mieście Mikołaja Kopernika.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


Najnowsze wideo