Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Korona ograła MKS Przasnysz (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Korony Ostrołęka w wyjazdowym spotkaniu ósmej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej w grupie północnej pokonali MKS Przasnysz 1:0. Jedyną bramkę dla żółto-niebieskich strzelił Kamil Jastrzębski w 47 minucie spotkania i zapewnił trzy punkty swojej ekipie.

Na sobotnie spotkanie do Przasnysza drużyna prowadzona przez trenera Marcina Truszkowskiego musiała wybrać się m.in. bez Roberta Cychola, Wojciecha Skorupki, czy też Piotra Dawidzkiego. Osłabiona defensywa była największym problemem żółto-niebieskich, w których barwach świetny mecz rozegrał Andrzej Łyziński ratując kilkukrotnie zespół przed utratą bramki.

W pierwszej połowie meczu Korona dużo utrzymywała się przy piłce, ale nie oddała celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Rafała Szymańskiego. Gospodarze po błędach naszej defensywy mogli objąć prowadzeni po dwóch kwadransach meczu. Najpierw Maciej Smoliński w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Andrzeja Łyzińskiego, a następnie po kolejnym fatalnym błędzie defensywy Dominik Lemanek zmarnował okazję, aby wpisać się na listę strzelców.

Korona przebudziła się tuż po przerwie, a bramkę zdobył Kamil Jastrzębski wykorzystując świetne podanie od Marcina Kraski i błąd golkipera przasnyszan. W kolejnych minutach meczu podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego nie poszli za ciosem, a skupili się na obronie korzystnego wyniku i grze z kontry. Gospodarze mogli wyrównać kilka minut później, ale piłka po strzale Jarosława Chełchowskiego trafiła w poprzeczkę.

W kolejnych minutach meczu okazje do strzelenia gola miał Dominik Lemanek, ale niezwykle efektownie strzały zawodnika MKS Przasnysz wybronił Andrzej Łyziński. W doliczonym czasie gry gola dla Korony po ładnych akcjach mogli strzelić Maciej Staszczuk i Jakub Laska. Ostatecznie żółto-niebiescy odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo 1:0 i z pewnością zanotują duży awans w tabeli IV ligi mazowieckiej w grupie północnej.

Kolejne spotkanie IV ligi mazowieckiej w grupie północnej piłkarzy ostrołęckiej Korony czeka już w sobotę, 30 września. Na stadionie przy ulicy Witosa podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego podejmą Błękitnych Raciąż. Początek meczu o godz. 16.00.

MKS Przasnysz - Korona Ostrołęka 0:1 (0:0)
Bramka: K. Jastrzębski 47.

Przasnysz: Szymański - Wróblewski, Grędziński, Zakrzewski (82. T. Pragacz), Pepłowski - M. Pragacz (80. Kosiorek, Chełchowski, Lemanek, Smoliński, Lubiński (50. Przebierała), Gawęda (47. Wiśniewski)

Korona: Łyziński - Dzbeński, D. Jastrzębski, Borkowski, Kowalczyk - Strzeżysz, K. Jastrzębski (86. Gąska) - Dzwonkowski (65. Staszczuk), Kraska (78. Drężewski), Olesiński (68. Laska) - Kowalkowski (90.+2 Nosek)

Spotkanie 8 kolejki IV ligi mazowieckiej - grupa północ: MKS Przasnysz - Korona Ostrołęka

Odsłon: 12210