Wielkie ściganie na czas w Serafinie (zdjęcia, wideo)

Patryk Białek z Jasienicy wygrał rywalizację na 20 km trasie czasówki Maxi w Serafinie. Na drugim stopniu podium uplasowała eq aequo się aż trójka kolarzy - Piotr Duda z Zaraszowa Kolonia, Wiesław Grala z Mrągowa i Wiesław Podeszwa z Ostrołęki reprezentujący KK24h.

Najlepszemu zawodnikowi pokonanie pięknej malowniczej trasy w Serafinie zajęło 41 minut i 16 sekund. Kolejni kolarze w stawce stracili do triumfatora po piętnaście sekund. Poza podium znaleźli się Paweł Treliński z Mrągowa, Konrad Banul z Chorzel, Maciej Karwowski z Łomży, Rafał Banul z Chorzel, Mariusz Rynkiewicz z Łysych i Grzegorz Ostrowski z Chorzel.

Emocjonującej rywalizacji nie zabrakło w wyścigu kobiet na 10 km trasie Midi. Zwyciężyła Anna Ostrowska z Chorzel z czasem 23 minut i 33 sekund. Drugie miejsce zajęła Maria Kamińska z Nowosiedlin z czasem 28 minut i 11 sekund. Na podium znalazła się jeszcze Dorota Korzep-Czekalska z Białobieli - 28 minut i 36 sekund.

Dzieci i młodzież rywalizowały z kolei na 5.5 km trasie Mini. Najlepszy w rywalizacji okazał się Bartosz Samul z Mrągowa, który pokonał dystans w czasie 10 minut i 25 sekund. Drugie miejsce zajął Jakub Brutkowski z Kobyłki - 11 minut i 55 sekund, a trzecie Szymon Krzynówek z Łysych w czasie 12 minut i 53 sekund.

Rywalizacji najlepszych kolarzy towarzyszyły dodatkowe wydarzenie, jak chociażby wyścig o "Złoty Dzwonek" oraz konkursy, gry i zabawy przygotowane przez Nadleśnictwo Myszyniec i Leśnictwo Serafin. Organizatorem zawodów był Klub Kolarski 24h, który już po raz drugi zaprosił do rywalizacji na trasie w Serafinie przygotowanej przez Mariusza Rynkiewicza przy pomocy leśniczego Roberta Kubła.

Więcej informacji z imprezy oraz pełne wyniki rywalizacji w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.

Sponsorami kolarskiej imprezy z Serafinie były: JBB Bałdyga, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Cuba Libre, Ergo Hestia - Sikorscy, Best-Office, XtremeSport, Salon Oświetlenia Led-in, Konkret marketpozyczkowy.pl. Partnerami imprezy byli: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Myszyniec, OSP Łyse, MZOS-TiIT. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja Ostrołęka.

Rywalizacja na trasie w wyścigu kolarskim na czas w Serafinie w gminie Łyse - dzieci i młodzież

Rywalizacja na trasie w wyścigu kolarskim na czas w Serafinie w gminie Łyse - dorośli