Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

El. MŚ: Polska z wygraną, 50-tka Lewandowskiego

Robert Lewandowski ustrzelił hat-tricka
(fot. ASInfo)

W meczu dziewiątej kolejki fazy grupowej eliminacji do mistrzostw świata w Rosji piłkarska reprezentacja Polski pokonała Armenię w Erywaniu 6:1. Bohaterem starcia z ekipą z Kaukazu Południowego, był Robert Lewandowski. 29-latek zaliczył hat-tricka.

Ponadto stał się najlepszym strzelcem w historii polskiej piłki, wyprzedzając Włodzimierza Lubańskiego. Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, traktując starcie z Biało-czerwonymi jako bój o honor. Ormianie już przed pierwszym gwizdkiem sędziego nie mieli szans na wyjście z grupy. Polska natomiast walczyła o wygranie grupy E.

Zaledwie 120 sekund gospodarze byli w stanie utrzymać bezbramkowy remis. Już w drugiej minucie meczu wynik rywalizacji otworzył Kamil Grosicki, który w świetnym stylu wykończył podanie od Łukasza Piszczka i z bliskiej odległości oddał strzał, po którym do kapitulacji został zmuszony Grigor Meliksetyan.

Gola na 2:0 dla Biało-czerwonych padł w 18. minucie, gdy po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego na listę strzelców wpisał się Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium jednak jeszcze przed przerwą zdobył swoją drugą bramkę, oddając mocne uderzenie z rzutu wolnego pośredniego z obrębu pola karnego rywali.

Niestety dla polskich kibiców do szatni na przerwę podopieczni Adama Nawałki schodzili ze straconym golem. Autorem trafienia dla gospodarzy był Howhannes Hambarcumian, który wykorzystał złe ustawienie Kamila Glik i mocnym uderzeniem głową sprawił, że do kapitulacji został zmuszony Wojciech Szczęsny.

Po zmianie stron Biało-czerwoni dołożyli trzy kolejne trafienia. Najpierw w 58. minucie ładnym strzałem z lewej nogi wyróżnił się Jakub Błaszczykowski, notując swoje pierwsze trafienie w trakcie trwających eliminacji. Tymczasem w 64. minucie swoją 50 bramkę w drużynie narodowej zdobył Lewandowski, kompletując także hat-tricka.

Wynik rywalizacji ustalił wprowadzony w drugiej części gry Rafał Wolski i Polska wygrała 6:1. Po dziewięciu rozegranych spotkaniach Biało-czerwoni mają 22 punkty w grupie. Polska drużyna może też pochwalić się całkiem niezłym bilansem goli, mając 24 bramki zdobyte, a 12 straconych. W najbliższą niedzielę na PGE Narodowym polski team zmierzy się z Czarnogórą, z którą w Podgoricy ekipa Nawałki wygrała 2:1.

Armenia - Polska 1:6 (0:3)
Bramki: Hambarcumian 39. - Grosicki 2., Lewandowski 18. 58. 64., Błaszczykowski 58., Wolski 89.

Armenia: Meliksetyan - K. Hovhannisjan, Hambardzumjan, T. Voskanjan, Artak Jedigarjan, G. Malakjan, Kadymjan (62. E. Malakjan), Korjan (66. A. Manucarjan), Mchitarjan, Adamjan (73. Manojan), Barseghjan

Polska: Szczęsny - Piszczek, Glik, Pazdan (85. Thiago Cionek), Bereszyński, Krychowiak, Linetty (59. Mączyński), Błaszczykowski, Zieliński, Grosicki (71. Wolski), Lewandowski.

Zdecydowanie więcej informacji o meczu oraz wypowiedzi piłkarzy w portalu Goal.pl.