« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 31 marca 2020 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolarze KK24h finiszowali w Supraślu (zdjęcia)

To był bardzo pracowity sezon dla reprezentantów Klubu Kolarskiego 24h. W cyklu Maratonów Kresowych reprezentanci naszego regionu wystartowali w piętnastu z szesnastu etapów. Kolarze zajęli piąte miejsce drużynowo i zapisali na swoim koncie indywidualne sukcesy.


- Znakomicie przygotowane trasy pod względem technicznym, perfekcyjne oznaczenie tras w całym cyklu spowodowało, że zawodnicy mogli komfortowo rywalizować na trudnych technicznie odcinkach - podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski. - Nie zawsze zawodnikom świeciło słońce, pamiętamy bardzo trudne warunki pogodowe na kilku etapach cyklu.

 

Z pewnością cały cykl na długo zapamięta Wiesław Podeszwa, który stanął na podium wszystkich etapów w kategorii wiekowej 60+ i bezapelacyjnie zwyciężył w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Wiesław Podeszwa startował na najdłuższych dystansach od 60 do 90 km.

Kolejnym zawodnikiem z podium, który prawie wszystkie etapy wjechał na podium był Mateusz Lendzioszek. W całym cyklu zajął znakomitą drugą lokatę w klasyfikacji generalnej na dystansie Mini (dystanse od 6 do 10 km) w kategorii chłopców do 8 lat.

 

Maciej Karwowski w kategorii M4 otarł się o podium w generalce zajmując czwarte miejsce, a na poszczególnych etapach stał wielokrotnie na podium dystansów najdłuższych. Bartosz Jechanowski, Arkadiusz Jechanowski, Zenon Malinowski, Maria Kamińska to kolejni zawodnicy, którzy stawali na podium podczas poszczególnych etapów całego cyklu.Mariusz Rynkiewicz został naszym liderem frekwencji bowiem opuścił tylko jeden start w cyklu i do podium generalki zabrało kilkunastu punktów. Ostatecznie zajął szóste miejsce w generalce (kat. M3). Najmłodsi adepci kolarstwa również spisywali się na medal, bo choć dopiero w drugiej części sezonu zaczęli swoją przygodę z rowerem na wyścigu to już wywalczyli kilka trofeów.

 

Na podium najkrótszego dystansu stawali: Karolina Rynkiewicz i Adam Staniszewski. W zawodach startowali również młodzicy: Ola Kowalska, Dominik Niegowski. Pozostali zawodnicy KK24h, którzy stawali na starcie Maratonów Kresowych: Michał Gawek, Edyta Graczyk, Hubert Lemański, Marek Karczewski, Wiesław Kamiński, Piotr Kowalski, Jarosław Makowiecki, Jan Markiewicz, Michał Niegowski, Paweł Niedbała, Krzysztof Serafiński, Zdzisław Szklarski.

- Doskonałą pozycję w generalce zajęła nasza drużyna, która kilka razy wjechała na podium poszczególnych etapów - mówi prezes KK24h Marek Karczewski. - Ostatecznie drużyna KK24h zajęła piąte miejsce w klasyfikacji drużyn na najdłuższych dystansach. Drużynę na poszczególnych etapach reprezentowali: Bartosz Jechanowski, Arkadiusz Jechanowski, Wiesław Kamiński, Maciej Karwowski, Zenon Malinowski, Wiesław Podeszwa, Mariusz Rynkiewicz.

 

Zobacz zdjęcia:
Klub Kolarski 24h na finałowych zawodach Maratonów Kresowych w Supraślu

Odsłon: 10852
Komentarzy: 0
08:15, 08.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo