« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 8 kwietnia 2020 r., imieniny Dionizego, Cezaryny, Radosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęka pływaniem stoi (zdjęcia, wideo)

Triathloniści i pasjonaci pływania wzięli udział w warsztatach z kraula, które odbyły się w Parku Wodnym Aquarium. Podczas dwunastogodzinnego szkolenia z doświadczonymi szkoleniowcami uczestnicy mieli możliwość zdecydowanie poprawić swój styl pływania.


- Podczas dwunastu godzin szkolenia przebudowaliśmy styl każdego uczestnika w taki sposób, aby był bardziej ekonomiczny - zaznacza Tomasz Siodłok warsztatyplywania.pl. - Analiza wideo nagrać dokonywanych nad wodą i pod wodą pozwoliła nam na dokładne wyznaczenie celu dla każdego kursanta. Z każdą godziną konsekwentnie realizowaliśmy założone cele.

 

W pierwszym dziu szkolenia (sobota) głównym elementem była budowa fundamentu dobrego stylu.
- Bez tego nie moglibyśmy pójść dalej - zaznacza trener Michał Kruk. - Drugi dzień szkolenia to kontynuacja pierwszych sześciu godzin szkolenia. W tym dniu skupialiśmy się na obustronnym nabieraniu powietrza, 2BK oraz budowie napędu.Efekty były znakomite… Z początkowych 24 cykli na 19 pod koniec szkolenia (na basenie 25-metrowym).
- Początkowy czas 2:05/min na 100 m zmieniony na 1:42/min na 100 m to tylko niektóre efekty naszej pracy - zaznaczają trenerzy. - Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego kursanta mogliśmy poprawić jeszcze więcej. Dla nas najważniejsza jest technika... Wyniki przyjdą z czasem same - dodają trenerzy.

 

Duże zainteresowanie warsztatami sprawiło, że już niebawem można zostać przeprowadzona druga edycja zajęć. Więcej informacji dla zainteresowanych na stronie głównego organizatora szkolenia www.warsztatyplywania.pl. Patronat medialny nad warsztatami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

 

Zobacz zdjęcia:
Seminarium z kraula w Parku Wodnym Aquarium

 

Odsłon: 10767
Komentarzy: 3
08:40, 10.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

knk @ 11:26, 10.10.2017r. IP: *.*.169.222

a coś o sekcji pływania Narwi?

knk @ 15:42, 10.10.2017r. IP: *

No i niech może następnym razem nie zajmują stare konie 2/3 torów na basenie dla dzieci...
Człowiek przychodzi w dni wolne na basen żeby popływać z dzieckiem i nie ma gdzie bo 2 tory na małym basenie zajmuje grupa dorosłych samców i tapla się, a na trzecim torze pływa reszta dzieci wraz z rodzicami, jest ciasno i niewygodnie przez Was...
Grupa starych koni to powinna trenować na dużym, sportowym basenie...

olo @ 12:24, 11.10.2017r. IP: *.*.156.202

Jak oni dopiero co się uczyli pływać, to jak to na dużym? :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo