« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 24 stycznia 2019 r., imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęka pływaniem stoi (zdjęcia, wideo)

Triathloniści i pasjonaci pływania wzięli udział w warsztatach z kraula, które odbyły się w Parku Wodnym Aquarium. Podczas dwunastogodzinnego szkolenia z doświadczonymi szkoleniowcami uczestnicy mieli możliwość zdecydowanie poprawić swój styl pływania.


- Podczas dwunastu godzin szkolenia przebudowaliśmy styl każdego uczestnika w taki sposób, aby był bardziej ekonomiczny - zaznacza Tomasz Siodłok warsztatyplywania.pl. - Analiza wideo nagrać dokonywanych nad wodą i pod wodą pozwoliła nam na dokładne wyznaczenie celu dla każdego kursanta. Z każdą godziną konsekwentnie realizowaliśmy założone cele.

 

W pierwszym dziu szkolenia (sobota) głównym elementem była budowa fundamentu dobrego stylu.
- Bez tego nie moglibyśmy pójść dalej - zaznacza trener Michał Kruk. - Drugi dzień szkolenia to kontynuacja pierwszych sześciu godzin szkolenia. W tym dniu skupialiśmy się na obustronnym nabieraniu powietrza, 2BK oraz budowie napędu.Efekty były znakomite… Z początkowych 24 cykli na 19 pod koniec szkolenia (na basenie 25-metrowym).
- Początkowy czas 2:05/min na 100 m zmieniony na 1:42/min na 100 m to tylko niektóre efekty naszej pracy - zaznaczają trenerzy. - Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego kursanta mogliśmy poprawić jeszcze więcej. Dla nas najważniejsza jest technika... Wyniki przyjdą z czasem same - dodają trenerzy.

 

Duże zainteresowanie warsztatami sprawiło, że już niebawem można zostać przeprowadzona druga edycja zajęć. Więcej informacji dla zainteresowanych na stronie głównego organizatora szkolenia www.warsztatyplywania.pl. Patronat medialny nad warsztatami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

 

Zobacz zdjęcia:
Seminarium z kraula w Parku Wodnym Aquarium

 

Odsłon: 8772
Komentarzy: 3
08:40, 10.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Magda Kowalska z dobrymi wynikami w Olsztynie

Magda Kowalska z dobrymi wynikami w Olsztynie

Reprezentantka UKS Piątka Ostrołęka Magda Kowalska z powodzeniem rywalizowała w Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich, które odbyły się na 25-metrowej pływalni Aquasfera Olsztyn. Podopieczna trenera Andrzeja Pyskły nie zdobyła medalu, ale uzyskała nowy rekord życiowy.

Dwa srebrne medale Angeliki Wikieł w Lublinie

Dwa srebrne medale Angeliki Wikieł w Lublinie

Świetnymi występami sezon 2018 zakończyła Angelika Wikieł. Zawodniczka KP Narew w Zimowych Mistrzostwach Polski popłynęła po dwa srebrne medale w kategorii młodzieżowców. W Lublinie podopieczna Manueli Wikieł udowodniła, że drzemie w niej duży potencjał.

Nakielski z wizytą u prezydenta miasta (zdjęcia)

Nakielski z wizytą u prezydenta miasta (zdjęcia)

Hubert Nakielski to mistrz świata w sportowym ratownictwie wodnym. Podczas zawodów przeprowadzonych w Australii wywalczył dla Ostrołęki złoto, dwa srebra i brąz. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego z dumą reprezentował nasze miasto.

Nakielski: Złoto było wisienką na torcie (wideo)

Nakielski: Złoto było wisienką na torcie (wideo)

Hubert Nakielski wywalczył cztery medale mistrzostw świata w ratownictwie wodnym. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyło złoto, srebro i brąz indywidualnie oraz srebro w sztafecie. Jak ocenia swoje starty i jakie ma plany na przyszłość?

Hubert Nakielski mistrzem świata w Australii!

Hubert Nakielski mistrzem świata w Australii!

To były niezwykle udane mistrzostwa świata dla ratownika WOPR-OS Ostrołęka Huberta Nakielskiego. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego wywalczył w Adelaide cztery medale - złoto, dwa srebrne i brąz. Zawody w Australii z pewnością na długo pozostaną w jego pamięci.

» Wasze komentarze

knk @ 11:26, 10.10.2017r. IP: *.*.169.222

a coś o sekcji pływania Narwi?

knk @ 15:42, 10.10.2017r. IP: *

No i niech może następnym razem nie zajmują stare konie 2/3 torów na basenie dla dzieci...
Człowiek przychodzi w dni wolne na basen żeby popływać z dzieckiem i nie ma gdzie bo 2 tory na małym basenie zajmuje grupa dorosłych samców i tapla się, a na trzecim torze pływa reszta dzieci wraz z rodzicami, jest ciasno i niewygodnie przez Was...
Grupa starych koni to powinna trenować na dużym, sportowym basenie...

olo @ 12:24, 11.10.2017r. IP: *.*.156.202

Jak oni dopiero co się uczyli pływać, to jak to na dużym? :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo