« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 20 sierpnia 2019 r., imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęka pływaniem stoi (zdjęcia, wideo)

Triathloniści i pasjonaci pływania wzięli udział w warsztatach z kraula, które odbyły się w Parku Wodnym Aquarium. Podczas dwunastogodzinnego szkolenia z doświadczonymi szkoleniowcami uczestnicy mieli możliwość zdecydowanie poprawić swój styl pływania.


- Podczas dwunastu godzin szkolenia przebudowaliśmy styl każdego uczestnika w taki sposób, aby był bardziej ekonomiczny - zaznacza Tomasz Siodłok warsztatyplywania.pl. - Analiza wideo nagrać dokonywanych nad wodą i pod wodą pozwoliła nam na dokładne wyznaczenie celu dla każdego kursanta. Z każdą godziną konsekwentnie realizowaliśmy założone cele.

 

W pierwszym dziu szkolenia (sobota) głównym elementem była budowa fundamentu dobrego stylu.
- Bez tego nie moglibyśmy pójść dalej - zaznacza trener Michał Kruk. - Drugi dzień szkolenia to kontynuacja pierwszych sześciu godzin szkolenia. W tym dniu skupialiśmy się na obustronnym nabieraniu powietrza, 2BK oraz budowie napędu.


Łubudu

Efekty były znakomite… Z początkowych 24 cykli na 19 pod koniec szkolenia (na basenie 25-metrowym).
- Początkowy czas 2:05/min na 100 m zmieniony na 1:42/min na 100 m to tylko niektóre efekty naszej pracy - zaznaczają trenerzy. - Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego kursanta mogliśmy poprawić jeszcze więcej. Dla nas najważniejsza jest technika... Wyniki przyjdą z czasem same - dodają trenerzy.

 

Duże zainteresowanie warsztatami sprawiło, że już niebawem można zostać przeprowadzona druga edycja zajęć. Więcej informacji dla zainteresowanych na stronie głównego organizatora szkolenia www.warsztatyplywania.pl. Patronat medialny nad warsztatami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

 

Zobacz zdjęcia:
Seminarium z kraula w Parku Wodnym Aquarium

 

Odsłon: 9639
Komentarzy: 3
08:40, 10.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobre starty Squatiny w prestiżowych zawodach

Dobre starty Squatiny w prestiżowych zawodach

Młodzi pływacy ostrołęckiej Squatiny wystąpili w czerwcu w trzech silnie obsadzonych zawodach - letnich mistrzostwach Warszawy, wielkim finale "OMDO" w Warszawie i ogólnopolskim drużynowym wieloboju pływackim w Ciechanowie. Jak wypadli?

Grad medali WOPR-OS w Szczecinie

Grad medali WOPR-OS w Szczecinie

Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce. Tym razem podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego zdobyli osiemnaście medali w Letnich Mistrzostwach Polski w Szczecinie.

Ratownictwo: Udany start przed mistrzostwami

Ratownictwo: Udany start przed mistrzostwami

Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka w trakcie zawodów drugiej rundy Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2019, która odbyła się w niedzielę w Słupsku. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego dobyli dwanaście medali.

Medalowe starty młodych pływaków Squatiny

Medalowe starty młodych pływaków Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą pływacy z ostrołęckiej Squatiny. Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich zdobyli dwanaście medali na imprezach pływackich rozgrywanych w Pułtusku oraz w Warszawie gdzie odbywały się zawody z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka".

Angelika Wikieł na podium Mistrzostw Polski!

Angelika Wikieł na podium Mistrzostw Polski!

Z dobrymi wynikami i brązowym medalem wróciła z Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu Angelika Wikieł, zawodniczka Sekcji Pływania Narwi Ostrołęka. Specjalnie dla naszego serwisu, start swojej podopiecznej, komentuje trener Manuela Wikieł.  

» Wasze komentarze

knk @ 11:26, 10.10.2017r. IP: *.*.169.222

a coś o sekcji pływania Narwi?

knk @ 15:42, 10.10.2017r. IP: *

No i niech może następnym razem nie zajmują stare konie 2/3 torów na basenie dla dzieci...
Człowiek przychodzi w dni wolne na basen żeby popływać z dzieckiem i nie ma gdzie bo 2 tory na małym basenie zajmuje grupa dorosłych samców i tapla się, a na trzecim torze pływa reszta dzieci wraz z rodzicami, jest ciasno i niewygodnie przez Was...
Grupa starych koni to powinna trenować na dużym, sportowym basenie...

olo @ 12:24, 11.10.2017r. IP: *.*.156.202

Jak oni dopiero co się uczyli pływać, to jak to na dużym? :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo