« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 21 kwietnia 2019 r., imieniny Anzelma, Bartosza, Konrada

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęka pływaniem stoi (zdjęcia, wideo)

Triathloniści i pasjonaci pływania wzięli udział w warsztatach z kraula, które odbyły się w Parku Wodnym Aquarium. Podczas dwunastogodzinnego szkolenia z doświadczonymi szkoleniowcami uczestnicy mieli możliwość zdecydowanie poprawić swój styl pływania.


- Podczas dwunastu godzin szkolenia przebudowaliśmy styl każdego uczestnika w taki sposób, aby był bardziej ekonomiczny - zaznacza Tomasz Siodłok warsztatyplywania.pl. - Analiza wideo nagrać dokonywanych nad wodą i pod wodą pozwoliła nam na dokładne wyznaczenie celu dla każdego kursanta. Z każdą godziną konsekwentnie realizowaliśmy założone cele.

 

W pierwszym dziu szkolenia (sobota) głównym elementem była budowa fundamentu dobrego stylu.
- Bez tego nie moglibyśmy pójść dalej - zaznacza trener Michał Kruk. - Drugi dzień szkolenia to kontynuacja pierwszych sześciu godzin szkolenia. W tym dniu skupialiśmy się na obustronnym nabieraniu powietrza, 2BK oraz budowie napędu.Efekty były znakomite… Z początkowych 24 cykli na 19 pod koniec szkolenia (na basenie 25-metrowym).
- Początkowy czas 2:05/min na 100 m zmieniony na 1:42/min na 100 m to tylko niektóre efekty naszej pracy - zaznaczają trenerzy. - Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego kursanta mogliśmy poprawić jeszcze więcej. Dla nas najważniejsza jest technika... Wyniki przyjdą z czasem same - dodają trenerzy.

 

Duże zainteresowanie warsztatami sprawiło, że już niebawem można zostać przeprowadzona druga edycja zajęć. Więcej informacji dla zainteresowanych na stronie głównego organizatora szkolenia www.warsztatyplywania.pl. Patronat medialny nad warsztatami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

 

Zobacz zdjęcia:
Seminarium z kraula w Parku Wodnym Aquarium

 

Odsłon: 9188
Komentarzy: 3
08:40, 10.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pływanie: Trzy medale Squatiny w stolicy

Pływanie: Trzy medale Squatiny w stolicy

Ośmioosobowa reprezentacja ostrołęckiej Squatiny wzięła udział w kolejnej edycji zawodów pływackich z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka". Na olimpijskim basenie, młodzi pływacy z Ostrołęki wywalczyli trzy medale i uzyskali wartościowe rezultaty.

Pływanie: Uniwersjada celem Angeliki Wikieł

Pływanie: Uniwersjada celem Angeliki Wikieł

Angelika Wikieł trenująca w Sekcji Pływackiej Narwi Ostrołęka zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Lublinie. Równie dobrze poradziła sobie też w kolejnej edycji zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski w Warszawie.

WOPR-OS: Trzynaście medali w Sochaczewie

WOPR-OS: Trzynaście medali w Sochaczewie

Trzynaście medali wywalczyła siedmioosobowa reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka w zawodach pierwszej rundy Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym w Sochaczewie. Kolejna odsłona Grand Prix odbędzie się 27 kwietnia w Ostrołęce.

Pływanie: Medalowe starty w Giżycku

Pływanie: Medalowe starty w Giżycku

Pływacy z ostrołęckich klubów Squatina i UKS Piątka wzięli udział XVI Międzynarodowych Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Giżycka. Wrócili z medalami. W zawodach wzięło udział 386 zawodników z 26 klubów z kraju i trzech zagranicznych.

Pływanie: Od młodzika do olimpijczyka

Pływanie: Od młodzika do olimpijczyka

Na początku marca pływacy ostrołęckiej Squatiny wzięli udział w silnie obsadzonych zawodach z cyklu “Od młodzika do olimpijczyka”, które odbyły się w Warszawie. W pierwszym starcie w tym roku, młodzi pływacy z Ostrołęki zdobyli cztery medale.

» Wasze komentarze

knk @ 11:26, 10.10.2017r. IP: *.*.169.222

a coś o sekcji pływania Narwi?

knk @ 15:42, 10.10.2017r. IP: *

No i niech może następnym razem nie zajmują stare konie 2/3 torów na basenie dla dzieci...
Człowiek przychodzi w dni wolne na basen żeby popływać z dzieckiem i nie ma gdzie bo 2 tory na małym basenie zajmuje grupa dorosłych samców i tapla się, a na trzecim torze pływa reszta dzieci wraz z rodzicami, jest ciasno i niewygodnie przez Was...
Grupa starych koni to powinna trenować na dużym, sportowym basenie...

olo @ 12:24, 11.10.2017r. IP: *.*.156.202

Jak oni dopiero co się uczyli pływać, to jak to na dużym? :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo