« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 18 listopada 2018 r., imieniny Klaudyny, Romana, Filipiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęka pływaniem stoi (zdjęcia, wideo)

Triathloniści i pasjonaci pływania wzięli udział w warsztatach z kraula, które odbyły się w Parku Wodnym Aquarium. Podczas dwunastogodzinnego szkolenia z doświadczonymi szkoleniowcami uczestnicy mieli możliwość zdecydowanie poprawić swój styl pływania.


- Podczas dwunastu godzin szkolenia przebudowaliśmy styl każdego uczestnika w taki sposób, aby był bardziej ekonomiczny - zaznacza Tomasz Siodłok warsztatyplywania.pl. - Analiza wideo nagrać dokonywanych nad wodą i pod wodą pozwoliła nam na dokładne wyznaczenie celu dla każdego kursanta. Z każdą godziną konsekwentnie realizowaliśmy założone cele.

 

W pierwszym dziu szkolenia (sobota) głównym elementem była budowa fundamentu dobrego stylu.
- Bez tego nie moglibyśmy pójść dalej - zaznacza trener Michał Kruk. - Drugi dzień szkolenia to kontynuacja pierwszych sześciu godzin szkolenia. W tym dniu skupialiśmy się na obustronnym nabieraniu powietrza, 2BK oraz budowie napędu.


Last minute Service

Efekty były znakomite… Z początkowych 24 cykli na 19 pod koniec szkolenia (na basenie 25-metrowym).
- Początkowy czas 2:05/min na 100 m zmieniony na 1:42/min na 100 m to tylko niektóre efekty naszej pracy - zaznaczają trenerzy. - Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego kursanta mogliśmy poprawić jeszcze więcej. Dla nas najważniejsza jest technika... Wyniki przyjdą z czasem same - dodają trenerzy.

 

Duże zainteresowanie warsztatami sprawiło, że już niebawem można zostać przeprowadzona druga edycja zajęć. Więcej informacji dla zainteresowanych na stronie głównego organizatora szkolenia www.warsztatyplywania.pl. Patronat medialny nad warsztatami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

 

Zobacz zdjęcia:
Seminarium z kraula w Parku Wodnym Aquarium

 

Odsłon: 8386
Komentarzy: 3
08:40, 10.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepsi pływacy zmierzą się w mistrzostwach

Najlepsi pływacy zmierzą się w mistrzostwach

Blisko trzysta zawodniczek i zawodników przystąpi do rywalizacji w Parku Wodnym Aquarium w VII Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu. Na imprezę po raz kolejny zaprasza UKS Piątka Ostrołęka. Do zmagań w zawodach przystąpi pięć klubów pływackich z miasta.

Dziesięć medali WOPR-OS w Grand Prix Polski

Dziesięć medali WOPR-OS w Grand Prix Polski

Ratownicy WOPR-OS Hubert Nakielski, Kamil Bojarski i Maja Furmaniuk bardzo udanie zaprezentowali się w Grand Prix Polski w Kędzierzynie-Koźlu. W zawodach podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli aż dziesięć medali, w tym pięć z najcenniejszego kruszcu.

Medalowe lokaty UKS Piątka w Ciechanowie

Medalowe lokaty UKS Piątka w Ciechanowie

Bardzo udanie rywalizację w zawodach po wakacyjnej przerwie rozpoczęli reprezentanci UKS Piątka Ostrołęka. W zawodach o Puchar Książąt Mazowieckich w Ciechanowie podopieczne trenera Andrzeja Pyskły wywalczyli pięć medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

Medale Nakielskiego i Adamowskiego w Limerick

Medale Nakielskiego i Adamowskiego w Limerick

Bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski i Mateusz Adamowski w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w Limerick w Irlandii. W zawodach łupem ostrołęczan padły dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Hubert Nakielski powalczy o medale w Australii

Hubert Nakielski powalczy o medale w Australii

Hubert Nakielski to jeden z najlepszych ratowników wodnych nie tylko w Polsce, ale również na Starym Kontynencie. Swoją świetną dyspozycję podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego będzie miał okazję udowodnić podczas Mistrzostw Europy i świata.

» Wasze komentarze

knk @ 11:26, 10.10.2017r. IP: *.*.169.222

a coś o sekcji pływania Narwi?

knk @ 15:42, 10.10.2017r. IP: *

No i niech może następnym razem nie zajmują stare konie 2/3 torów na basenie dla dzieci...
Człowiek przychodzi w dni wolne na basen żeby popływać z dzieckiem i nie ma gdzie bo 2 tory na małym basenie zajmuje grupa dorosłych samców i tapla się, a na trzecim torze pływa reszta dzieci wraz z rodzicami, jest ciasno i niewygodnie przez Was...
Grupa starych koni to powinna trenować na dużym, sportowym basenie...

olo @ 12:24, 11.10.2017r. IP: *.*.156.202

Jak oni dopiero co się uczyli pływać, to jak to na dużym? :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaBeeHero

Najnowsze wideo